Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Filtr
 • Biedronki w Bielinie

  Biedronki w Bielinie

   

  konikDnia 12.06.2018r. dzieci z grupy ,,Biedronki" razem ze swoimi rodzicami wybrały się na wycieczkę do Bielina do stadniny koni. Na miejscu powitała nas pani przewodnik, która zaprosiła wszystkich do zwiedzania obiektu.

 • Przedszkolaki na Dniach Chojny

  Przedszkolaki na Dniach Chojny

  c -sabaDnia 09.06.2018r. dzieci uczęszczające na zajęcia chóru „Śpiewające gwiazdki” i dzieci z oddziału integracyjnego ,,Krasnale” uczestniczyły w festiwalu piosenki zorganizowanym z okazji Dni Chojny. Chórzyści zaprezentowali się w uroczym utworze pt.,, Ryby głosu nie mają” a dzieci z grupy III w utworze pt. ,,Buziaczki”.

 • Warsztaty teatralne dla starszaków

  Warsztaty teatralne dla starszaków

   

  śpiew dzieciDnia 8.06.2018r. w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie pojawili się wyjątkowi gości- ks. Paweł Michniewicz wraz z młodzieżą. Ks. Paweł przeprowadził dla dzieci warsztaty teatralne podczas, których dzieci dowiedziały się czym jest teatr, i jakie są jego początki.

 • Bajkowy pochód ulicami miasta

  Bajkowy pochód ulicami miasta

  bal przebDnia 08.06.2018r. z okazji obchodu rocznicy nadania imienia naszemu przedszkolu odbył się pochód postaci bajkowych. Przemarsz był zabezpieczany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnie.

 • Warsztaty teatralne dla najmłodszych

  Warsztaty teatralne dla najmłodszych

  kozDnia 07.06.2018r. nasze przedszkole odwiedziła grupa aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie razem z opiekunem panią Ewą Szwech. Dzieci zrobiły naszym przedszkolakom ogromną niespodziankę - przyszły przebrane w postacie z bajek.

 • Młodzież-dzieciom

  Młodzież-dzieciom

  książka - sabinaDnia 06.06.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy grupę młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Licznie zgromadzona młodzież odwiedziła nasze przedszkole z okazji rocznicy nadania imienia naszej placówce, w celu poczytania dzieciom bajek. Do każdej grupy zawitało dwoje młodych ludzi z książką w ręku.

 • Smerfy i Słoneczka w Lubiechowie

  Smerfy i Słoneczka w Lubiechowie

  autobusDnia 6.06.2018r grupa Smerfy i Słoneczka wybrały się do Lubiechowa. W Lubiechowie miały okazję poznać dawne tradycje i obyczaje.

 • Absolwentka przedszkola u Smerfów

  Absolwentka przedszkola u Smerfów

  czytamy bajkiW czasie obchodów bajkowego tygodnia 05 czerwca 2018 r. dzieci z grupy Smerfów odwiedziła Agatka Pilitowska - uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Chojnie. Po obiedzie starsza koleżanka czytała maluchom bajki: „Kopciuszka” i „Śpiącą królewnę”.

 • Magia Teatru na Dzień Dziecka

  Magia Teatru na Dzień Dziecka

  bal przebieraDnia 04.06.2018r. w Centrum Kultury w Chojnie, z okazji Dnia Dziecka pracownicy naszego przedszkola zaprezentowali się w przedstawieniu pt. ,,Córka Gburka”. Duża scena wypełniła się przepięknie wystrojonymi damami dworu, wróżkami, rycerzami - nie zabrakło oczywiście króla, królowej i ich córki Gburki.

 • Kolorowe dni u Smerfów

  Kolorowe dni u Smerfów

  smerfy jolka W dniach od 28 maja do 01 czerwca 2018 roku w grupie Smerfów odbyły się zabawy pod hasłem „Kolorowe dni”. Każdego dnia obowiązywał inny kolor i temat.

 • Wizyta kominiarza

  Wizyta kominiarza

  SchornsteinfegerDnia 30 maja 2018r. grupę „Słoneczka” i „Stokrotki” odwiedził Pan Kominiarz Władysław Surmacz. Nasz gość zaprezentował się w tradycyjnym stroju kominiarskim: w pięknym cylindrze, czarnym mundurze z błyszczącymi guzikami oraz tajemniczymi przyrządami. Podczas spotkania Pan Kominiarz opowiedział o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługuje się na co dzień w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dowiedzieliśmy się wiele ważnych rzeczy, m.in. po co czyszczone są kominy. Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać się za guzik, wtedy kominiarz przyniesie szczęście. Na zakończenie spotkania Pan Kominiarz podarował przedszkolakom specjalne guziki „na szczęście od kominiarza”, więc mocno wierzymy, że zarówno wizyta kominiarza jak i guziczki przyniosą nam podwójne szczęście. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

  E. Kozłowska

 • Zapisy na wakacje 2018

  ogło - sabZapisy na wakacje

   

  Zgodnie z § 10. Umowy o świadczenie usług

  w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie informuję,

  że mają Państwo możliwość korzystania

  z usług przedszkola w okresie wakacji (lipiec – sierpień).

  Deklarację o chęci korzystania z przedszkola

  w okresie wakacyjnym należy pobrać u nauczycielek grupy,

  do której uczęszcza dziecko

  i złożyć w terminie do 19 czerwca 2018r..

  S. Cedro

 • Dzień Dziecka - 4 czerwca 2018

  dzieci 3Drodzy Rodzice

  Informuję, że Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

  zorganizowany będzie dla przedszkolaków

  4 czerwca 2018r.

  Zmiana spowodowana jest dużą absencją

  przedszkolaków w piątek 1 czerwca 2018r.

   

 • Polska biega- Chojna biega 2018

  Polska biega- Chojna biega 2018

  biegi25.05.2018 r. Krasnale, Motylki, Biedronki i Żabki wzięły udział w akcji ,,Polska biega - Chojna biega'', która odbyła się w parku, w pobliżu platana Olbrzyma. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 im.Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

 • Dzień Rodziny w Smerfach

  Dzień Rodziny w Smerfach

  mamaDnia 25 maja 2018 roku grupa Smerfy miała wielki dzień w swojej sali. Dzieci obchodziły Święto Rodziny. Smerfy zaprezentowały swoim ukochanym rodzicom tańce i piosenki. Przedszkolaki z tej okazji miały na sobie piękne stroje. Rodzice byli zachwyceni występem maluchów, na koniec nagrodzili swoje pociechy ogromnymi brawami. Na zakończenie występu gości zostali obdarowani przez dzieci wyjątkowymi upominkami. Następnie rodzice dzieci, nauczycielki i pani woźna wybrali się na pyszne lody do restauracji.

  M. Lejman

 • Rodzinny wyjazd do Parku Dinozaurów

  Rodzinny wyjazd do Parku Dinozaurów

  dzień dzieckaPrzedszkolaki z grupy Misie długo czekały na ten dzień. 25 maja 2018r. razem z Rodzicami wyruszyliśmy się w niezwykłą podróż do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

 • Spotkanie w Stokrotkach z uczniami

  Spotkanie w Stokrotkach z uczniami

  ew ksiW środę, 23 maja 2018r. w grupie „Stokrotki” gościliśmy uczniów kl. III Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, którzy pod okiem Pani Moniki Kowalczyk przeczytali młodszym kolegom bajki oraz wiersze. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały wzorowego przekazu m.in. takich utworów jak: „Kwoka” Jana Brzechwy, „Okulary”, „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu”, „Bambo”, „Idzie Grześ”, Juliana Tuwima, „Chory kotek” Stanisława Jachowicza.

 • Bajkowe Przedszkole świętuje!!!

  Bajkowe Przedszkole świętuje!!!


  bal przeb

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci

  do udziału w „Bajkowym Tygodniu”,

  który odbędzie się od 4.06.2018r. do 8.06.2018r.

   

  W tych dniach zapewniamy dzieciom szereg różnych atrakcji

  (przedstawienie, warsztaty teatralne, piknik,

  pochód, wspólne czytanie bajek).

  W szczególny sposób pragniemy zaprosić dzieci

  do udziału w pochodzie ulicami naszego miasta,

  który odbędzie się 8.06.2018r. o godz. 12.00.

   

  Prosimy, aby przedszkolaki przebrały się za bajkowe postacie.

  Zapraszamy do wspólnego świętowania

 • Pszczółki w Parku Dinozaurów

  Pszczółki w Parku Dinozaurów

  dinozaur221 maja 2018 roku przedszkolaki z grupy Pszczółki razem z rodzicami wyjechały do Nowin Wielkich, a dokładniej do Parku Dinozaurów - jest to park, który wydawać by się mogło przenosi w czasie…. Przedszkolaki mogły w nim podziwiać przeróżne gatunki dinozaurów od mięso do roślinożernych, małe, duże, latające, a w tym naturalnym środowisku wyglądały jak żywe.

 • Smerfy zwiedzają Pogotowie Ratunkowe

  Smerfy zwiedzają Pogotowie Ratunkowe

  ratownikDnia 17 maja 2018 roku dzieci z grupy „Smerfów” odwiedziły Pogotowie Ratunkowe w Chojnie. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa – wykwalifikowanego ratownika medycznego dzieci miały możliwość zapoznania się z pomieszczeniami: dyspozytornią, gabinetem lekarskim i zabiegowym oraz z wyposażeniem karetki, sprzętem medycznym ratującym życie.

 • Misie i Muchomorki w Moryniu

  Misie i Muchomorki w Moryniu

  raczek16 maja 2018r. zaraz po śniadaniu najmłodsze przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Morynia. Celem naszej wyprawy była „Kraina polodowcowa nad Odrą” a dokładniej mówiąc Aleja Gwiazd Plejstocenu.

 • Wycieczka Krasnali i Motyli do Eberswalde

  Wycieczka Krasnali i Motyli do Eberswalde

  zooDnia 09.05.2018r. dzieci z grupy Krasnale i Motylki wybrały się na wycieczkę autokarową do zoo w Eberswalde. Wizyta w ogrodzie poprzedzona była pokazem slajdów o zwierzętach egzotycznych. Dzieci, jadąc do zoo posiadały już sporą wiedzę dotyczącą gatunków zwierząt egzotycznych oraz warunków, jakie są niezbędne im do życia. Po przekroczeniu bram zoo przywitały nas pingwiny, które swoim sposobem zachowania sprawiły dzieciom ogromną radość a następnie małpy, które popisywały się skokami. Potem zobaczyliśmy rzadkie i zagrożone wyginięciem zwierzęta, takie jak: tygrys syberyjski, lampart chiński, lwy, gibony oraz marmozety i tamaryny z Ameryki Południowej. Dużą atrakcją był najbardziej ekscytujący wybieg dla lwów na całym świecie, zwłaszcza oszklona jaskinia do której dzieci wchodziły przez tunel. Dużą radość dzieciom sprawiła możliwość karmienia z dłoni kóz. Poza zwiedzaniem dzieci mogły dowoli pobawić się na wspaniałych placach zabaw co także wywołało u nich ogromny uśmiech na twarzach. Był też czas na poczęstunek, który po długim spacerze smakował dzieciom wyśmienicie. Mamy nadzieję, że wycieczka do zoo na długo zapisze się w pamięci przedszkolaków.

  E. Myszogląd

 • Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

  Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

   

  ziemiaDnia 8 maja 2018r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji grupa Żabki gościła u siebie wszystkie grupy przedszkolne.

 • Dzień Flagi

  Dzień Flagi

  flaga 1112 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Przedszkolaki z naszego przedszkola postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste i 30 kwietnia 2018 r. zorganizowaliśmy obchody tego święta w CK w Chojnie.

 • Biedronki i Żabki w Siekierkach

  Biedronki i Żabki w Siekierkach

  autobusDnia 26.04.2018r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Żabki" wybrały się na wycieczkę Szlakiem Pamięci Narodowej. Odwiedziły Górę Czcibora pod Cedynią, gdzie miała miejsce zwycięska bitwa wojsk Mieszka I z oddziałami margrabiego Hodona, która odzwierciedlona jest na mozaice.

 • Zajęcia w Miejskiej Bibliotece

  Zajęcia w Miejskiej Bibliotece

  biblioteka23 kwietnia 2018r. grupa „Krasnale” wraz z grupą „Smerfy”, uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

 • Żabki w Straży Pożarnej w Gryfinie

  Żabki w Straży Pożarnej w Gryfinie

   

  strażakDnia 23 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy „Żabki” wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaka, z jej zaletami ale także zagrożeniami. Dzieci mogły zwiedzić budynek straży, poznać specyfikę pracy strażaków.

 • Przedszkolaki śpiewają dla Piotra

  Przedszkolaki śpiewają dla Piotra

  c -sabaDnia 21-go kwietnia 2018r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w chojeńskim koncercie charytatywnym ,,Dla Piotra”. Najpierw przedszkolaki uczęszczające na zajęcia chóru ,,Śpiewające gwiazdki” zaprezentowały się w piosence o pomocy i tańcu pt. „Lolipop”. Następnie dzieci z grupy Biedronki zaśpiewały piosenkę pt,, Jesteśmy Polką i Polakiem” i wzięły udział w prezentacji przedmiotów przekazanych na licytację. Wystąpiły również dzieci z grupy ,,Krasnale”, które zaprezentowały się w piosence „Orkiestry Dni Naszych, o rodzinie”. Wszystkie dzieci za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że w jakiś sposób pomogliśmy naszemu starszemu koledze w jego walce z chorobą. W tym miejscu bardzo dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzili swoje pociechy na występ.

   

  E. Myszogląd

 • Spotkanie z pielęgniarką w Stokrotkach

  Spotkanie z pielęgniarką w Stokrotkach

  pielęgniarkaDnia 20 kwietnia 2018r. grupę „Stokrotki” odwiedziła  pielęgniarka - Pani Magdalena Wróbel, która opowiedziała  przedszkolakom o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zapobiegać  infekcjom ( zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

 • Udział Słoneczek w zajęciach integracyjnych

  Udział Słoneczek w zajęciach integracyjnych

  marta ruchDnia 20.04.2018 r. dzieci z grupy „Słoneczka" miały przyjemność uczestniczenia we wspólnych zajęciach wspomagających rozwój psychoruchowy z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie. To już kolejne takie wspólne spotkanie.

 • Przedszkolaki dbają o jamę ustną

  Przedszkolaki dbają o jamę ustną

  ząbekDnia 20.04.2018r. grupy Biedronki i Żabki uczestniczyły w spotkaniu na temat "Próchnica u dzieci". Prelekcja dotyczyła prawidłowego dbania o jamę ustną.

 • Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2018/2019

  Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2018/2019 do Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie i oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych, dla których Gmina Chojna jest organem prowadzącym

  L.p.

  Rodzaj czynności

  Termin
  w postępowaniu rekrutacyjnym

  Termin
  w postępowaniu uzupełniającym

  1.

  Złożenie przez rodziców deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej na rok szkolny 2018/2019

   

   

  19.02.2018r. - 27.02.2018r.

   

   

  -

  2.

  Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do Bajkowego Przedszkola Miejskiego, oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

   

   

  01.03.2018r.- 30.03.2018r.

  do godziny 1630.

   

   

  01.06.2018r.- 06.06.2018 r.
  do godziny 16
  30.

  3.

  Weryfikacja przez komisję

  rekrutacyjną wniosków o przyjęcie i dokumentów

  potwierdzających spełnianie

  przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez

  przewodniczącego komisji

  rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 149 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe

   

   

   

   

  03.04.2018r.- 06.04.2018r.

   

   

   

   

  07.06.2018r.- 08.06.2018r.

   

  3.

  Podanie do publicznej

  wiadomości przez komisję

  rekrutacyjną listy kandydatów

  zakwalifikowanych i kandydatów

  niezakwalifikowanych do Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie oraz oddziału przedszkolnego w Szkołach Podstawowych na rok szkolny 2018/2019

   

   

  10.04.2018 r.

  do godziny 1500.

   

   

  11.06.2018 r.
  do godziny 15
  00.

  4.

  Złożenie przez rodzica kandydata pisemnego oświadczenia woli przyjęcia dziecka do Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie oraz do Oddziałów przedszkolnych przy szkole Podstawowej

   

  11.04.2016- 13.04.2018 r.

  do godziny 1500.

   

  12.06.2018r.-14.06.2018r.

  do godziny 1500.

  5.

  Podanie do publicznej

  wiadomości przez komisję

  rekrutacyjną listy kandydatów

  przyjętych i kandydatów

  nieprzyjętych

   

  20.04.2018r.

  do godziny 1500.

   

  15.06.2018 r

  do godziny 1500.

 • Aby zdrowy uśmiech mieć

  ząbekAby zdrowy uśmiech mieć ...

  Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć" to projekt Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, którego celem jest promowanie wiedzy o zapobieganiu próchnicy. W tym projekcie nie może zabraknąć i naszego Przedszkola. W związku z tym dzieci otrzymały przygotowane w ramach projektu ZOW NFZ materiały informacyjne służące upowszechnianiu wiedzy o profilaktyce próchnicy. Zawarte w nich zalecenia są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Już teraz każdy z rodziców może zerknąć na gazetkę AKADEMIA ZDROWIA i dowiedzieć się jak skutecznie zapobiec próchnicy u swoich dzieci.

  OTO WAŻNE ZASADY KTÓRE POWINNIŚMY ZAPAMIĘTAĆ!!!

  Bardzo często nie jesteśmy świadomi kiedy rozpocząć dbanie o pielęgnacje jamy ustnej naszych dzieci a powinniśmy wiedzieć że pielęgnację jamy ustnej dziecka należy rozpocząć w pierwszych miesiącach życia. Najpierw od delikatnego przemywania dziąseł za pomocą kawałka gazy zwilżonej czystą wodą lub nawiniętej na palec mikrofibry. Od chwili wyrznięcia się pierwszego zęba mlecznego, do oczyszczania zębów należy stosować miękką szczoteczkę z tworzywa sztucznego.

  • Próchnica może pojawić się już w 6. miesiącu życia dziecka, wkrótce po wyrznięciu się pierwszych mlecznych zębów. Źródłem zakażenia niemowlęcia bakteriami próchnico twórczymi są osoby z najbliższego otoczenia, które mają próchnicę zębów, np. matka dziecka. Choroba przenosi się przez oblizywanie smoczka lub łyżeczki dziecka, całowanie go w usta.
  • Na pierwszą wizytę u dentysty należy się zgłosić między 6. a 12. miesiącem życia dziecka (po wyrznięciu się pierwszych zębów mlecznych). Niedopuszczalne jest odwlekanie wizyty do czasu wystąpienia dolegliwości bólowych, gdyż może to doprowadzić do fobii dentystycznej (strachu przed dentystą)
  • Wieczorne szczotkowanie zębów powinno się odbyć tuż przed snem. Po wymyciu zębów nie wolno nic jeść, ani pić - poza czystą wodą.
  • Najważniejsze w zapobieganiu próchnicy jest mycie zębów pastą z fluorem przynajmniej 2 razy dziennie. Zęby należy szczotkować po ok. 2-3 minuty. Po oczyszczeniu zębów nie trzeba jamy ustnej płukać wodą, tylko pastę po prostu wypluć. U dziecka, które nie umie jeszcze wypluwać, pastę po szczotkowaniu można usunąć gazikiem.
  • Zęby dziecka powinny być badane przez lekarza dentystę 3-4 razy w roku. Pozwala to na wczesne wykrycie zmian próchnicowych, jeszcze na etapie białych plam, które w wielu przypadkach można wyleczyć bez zastosowania wiertła. Próchnica z nieleczonych zębów mlecznych przenosi się na wyrzynające się zdrowe zęby stałe.
  • Podjadanie słodyczy lub popijanie słodkich napojów między posiłkami prowadzi do odwapnienia szkliwa i wystąpienia próchnicy. Dlatego lepiej podawać dziecku słodycze bezpośrednio po głównym posiłku (najlepiej raz w tygodniu). Między posiłkami przekąskami powinny być świeże warzywa; pragnienie należy gasić czystą wodą!
  • Skutki spożycia słodkich i lepkich produktów mogą być neutralizowane przez zjedzenie kromki chleba z masłem, kawałka sera lub wypicie szklanki mleka. Najlepiej jednak po zjedzeniu słodyczy wyszczotkować zęby, a jeśli nie jest to możliwe – przepłukać je czystą wodą. Bezpośrednio po wypiciu soku, zjedzeniu owocu lub jogurtu, nie powinno się szczotkować zębów, tylko przepłukać usta czystą wodą.

  Od pierwszych dni pobytu w Naszym Przedszkolu aż do zakończenia każde z dzieci ma swój kubek i szczoteczkę do zębów. Codziennie rano dzieci dbają o pielęgnację jamy ustnej, uczą się prawidłowego szczotkowania zębów. Drogi rodzicu nie pozwól aby Twoje dziecko poznawało te ważne zasady dopiero na etapie przedszkolnym. Pamiętaj że droga do zdrowego uśmiechu zależy przede wszystkim od Ciebie.

 • Smerfy w gabinecie stomatologicznym

  Smerfy w gabinecie stomatologicznym

  dentystaW ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych dnia 18.04.2018r. dzieci odwiedziły gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz higienę jamy ustnej.

 • Lekcja przyrody w Krasnalach i w Biedronkach

  Lekcja przyrody w Krasnalach i w Biedronkach

  dzikDzieci z grupy Krasnale i Biedronki miały możliwość uczestniczenia w dniu 17.04.2018r w lekcji przyrody. Dzięki pani leśniczy Agnieszce Kujawskiej sala przedszkolna zamieniła się na chwilę w prawdziwy las.

 • Wizyta pani pielęgniarki w Smerfach

  Wizyta pani pielęgniarki w Smerfach

  pielęgniarkaDzieci z grupy „Smerfów” dnia 17.04.2018r. gościły u siebie panią Basię - pielęgniarkę, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a także w interesujący sposób przekazała informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Przedszkolaki mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce, którą przyniosła pani pielęgniarka.

 • Spotkanie z pielęgniarką

  Spotkanie z panią pielęgniarką

  pielęgniarkaDnia 13.04.2018r. grupa Smerfy, Krasnale i Motylki uczestniczyły w spotkaniu z Panią pielęgniarką Hanną Stefankiewicz. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawych informacji na temat zdrowego stylu życia, a także informacji dotyczących prawidłowego dbania o jamę ustną.

 • Szałowa dyskoteka przedszkolaków

  Szałowa dyskoteka przedszkolaków

  dzieciW piątek 13.04.2018r. na zakończenie ,,Tygodnia muzyki” w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała dyskoteka. W pięknie ustrojonej sali, ze wspaniałymi dyskotekowymi światłami dzieci mogły poruszać się w rytmie największych przebojów.

 • Wizyta Pana Władysława

  Wizyta Pana Władysława

  nutki IIDnia 12.04.2018r. w ramach ,,Tygodnia muzyki” nasze przedszkole odwiedził znakomity muzyk – p. Władysław Surmacz. Pan Władysław przyniósł ze sobą saksofon, akordeon harmonijkę ustną.

 • Muzyczne spotkanie z Panem Burmistrzem

  Muzyczne spotkanie z Panem Burmistrzem

  nutki IIIW ramach Tygodnia Muzyki w dniu 11.04.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa, który oprócz pełnienia ważnej funkcji w gminie jest także muzykiem. Pan Burmistrz Adam Fedorowicz zaprezentował dzieciom dwa instrumenty muzyczne: trąbkę i Keyboard.

 • Zespół muzyczny OLEJ podczas Tygodnia muzyki

  Zespół muzyczny OLEJ podczas Tygodnia muzyki

  instrumentyDnia 10.04.2018r. z okazji ,,Tygodnia Muzyki” gościliśmy w naszym przedszkolu wspaniały zespół muzyczny pod nazwą OLEJ. Dzieci gromkimi brawami przywitały członków tego zespoły, tj. Sławomira Błeckiego, Damiana Rumbucia i tatę naszego Mikołaja-Grzegorza Kurpla. Na wstępie chojeńscy artyści zaprezentowali dzieciom instrumenty, na których będą grać: gitarę akustyczną, bas i perkusję.

 • Zaproszenie na Święto Flagi

  flaga -sabinaZaproszenie na Święto Flagi

  Dzieci z grupy „Smerfów” i „Słoneczek” zapraszają

  przedszkolaków wraz ze swoimi paniami

  na uroczystą akademię z okazji Święta Flagi,

  która odbędzie się dnia 30.04.2018 w Centrum Kultury w Chojnie o godz. 1000.

  W tym dniu prosimy rodziców o ubranie dzieci w strój galowy.

   

  Organizatorzy:

  Jolanta Glubiak, Anna Skiba

 • Tydzień muzyki rozpoczęty

  Tydzień muzyki rozpoczęty

  nutkiDnia 9.04.2018r. w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie rozpoczął się Tydzień Muzyki. W związku z tym wydarzeniem dzieci przygotowały piękne plakaty, które zostały wywieszone w holu przedszkolnym.

 • Zaproszenie na Tydzień Muzyki

  nutkiZaproszenie na Tydzień Muzyki

  Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału

  w „Tygodniu Muzyki”, który będzie

  miał miejsce w dniach 9.04-13.04.2018r.

   

  Odbędą się min.: zabawy muzyczne w grupach, spotkania z muzykami z naszego regionu,

  quiz muzyczny oraz dyskoteka.

   

  Serdecznie zapraszamy!!!

   

   

  Dyskoteka przedszkolna odbędzie się 13.04.2018r.

  Prosimy, aby dzieci z poszczególnych grup przebrały się w stroje z podanych gatunków muzycznych:

   

  Motyle, Słoneczka -Muzyka Rockowa

   

  Smerfy, Stokrotki- Muzyka Country

   

  Misie, Pszczółki- Muzyka Disco Polo

   

  Muchomorki, Biedronki- Muzyka lat 60tych

   

  Krasnale, Żabki- Muzyka Folklorystyczna

 • Żabki i Biedronki w teatrze

  Żabki i Biedronki w teatrze

  teatr-maskiW środę 28.03 2018r. dzieci z grup „Żabki” oraz „Biedronki” były na wycieczce w teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlk. na spektaklu pt. „Tygrys tańczy dla Szu – Hin”. Twórcy spektaklu zabrali małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, duchów zamieszkujących wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu.

 • Powitanie wiosny z uczniami SP nr 1

  Powitanie wiosny z uczniami SP nr 1

  bocianDnia 23.03.2018r. grupy: Krasnale i Motylki brały udział w powitaniu wiosny organizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnie. Przedszkolaki zostały bardzo ciepło przyjęte przez starszych kolegów.

 • Konkurs recytatorski pt.Przyjaciele przyrody

  Konkurs recytatorski pt.Przyjaciele przyrody

  rekrutacja20.03.2018r. odbył się po raz pierwszy Konkurs recytatorski pt. „Przyjaciele przyrody” skierowany do dzieci 5,6 letnich. Celem było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz krzewienie postawy szacunku wobec przyrody.

 • Przedstawienie dla przedszkolaków

  Zaproszenie dla przedszkolaków

  smok - monika13 marca 2018 r. o godz. 1020

  w Centrum Kultury w Chojnie

  odbędzie się przedstawienie teatralne

  pt. "Przygody Baltazara i wawelskiego smoka"

  przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

   

  Serdecznie zapraszamy

  wszystkie chętne przedszkolaki.

  Cena biletu wstępu: 15zł.

   

  Więcej informacji udzielą Państwu nauczycielki poszczególnych grup.

 • Krasnale poznają kosmos

  Krasnale poznają kosmos

  dzieci AnkaNa początku marca w grupie Krasnali odbył się cykl zajęć przybliżający dzieciom wiadomości na temat przestrzeni kosmicznej. Celem tych zajęć było wzbogacanie wiadomości dzieci na temat Kosmosu, rozwijanie aktywności twórczej, rozwijanie wyobraźni. Oglądaliśmy prezentację o planetach, poznaliśmy ich nazwy i aby je utrwalić wykonaliśmy z dziećmi Układ Słoneczny, przy czym jedno dziecko było Słońcem a pozostałe były planetami i poruszały się po orbicie. Na podsumowanie wiadomości zdobytych w ciągu całego tygodnia wykonaliśmy plakaty przedstawiające Układ Słoneczny. Podczas zajęć korzystaliśmy także z modelu Układu Słonecznego, co było dużą atrakcją dla dzieci.    

  E . Myszogląd

  {pgslideshow id=746|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • U Krasnali już świątecznie

  U Krasnali już świątecznie

  wielkanocNa początku marca dzieci z grupy Krasnale wykonały, pod kierunkiem nauczycieli piękny stroik wielkanocny- kolorową kurkę, która ciągnie wóz z kurczątkami. Dzieci miały mnóstwo zabawy podczas wykonywania tych ozdób. Po wykonaniu stroika, spakowaliśmy go bezpiecznie i poszliśmy na pocztę, aby wysłać go do Tarłowa, gdzie weźmie udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Konkurs wielkanocny”. Trzymajmy kciuki za naszych przedszkolaków!!!

  E.Myszogląd

  {pgslideshow id=744|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Zajęcia z elementami sensoplastyki

  Zajęcia z elementami sensoplastyki

  Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko

  pla dW piątek 16 lutego 2018r. w grupie „Stokrotki” odbyły się zajęcia z elementami sensoplastyki. Prowadziła je Pani Marta Jankowska.

 • XIV Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  XIV Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

   

  „Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.”

   

  ZNI

  W tym roku cały świat skoncentrowany jest na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. To tam nasi sportowcy dają z siebie wszystko i walczą o medale. Należy pamiętać, że każdy z nich przygodę ze sportem zaczynał jako dziecko, być może już w wieku przedszkolnym.

 • Zimowa Olimpiada Sportowa Maluchów

  Zimowa Olimpiada Sportowa Maluchów

  olimp 114 lutego 2018r. w naszym przedszkolu odbyła się Zimowa Olimpiada Sportowa Maluchów, w której uczestniczyły dzieci z grup: Muchomorki, Misie, Smerfy, Pszczółki, Stokrotki i Słoneczka wraz ze swoimi Paniami. Choć zima troszkę o nas zapomniała i trzeba było uruchomić wyobraźnię, to nie przeszkodziło, aby na olimpiadzie poczuć klimat zimowej aury.

 • Deklaracje kontynuacji edukacji przedszkolnej

  wazneUwaga Rodzice !!!

   

  W dniach od 19.02.2018r. do 27.02.2018r. rozdawane bedą

  przez nauczycielki poszczególnych grup

  „Deklaracje kontynuacji edukacji przedszkolnej

  w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie”.

  Nieoddanie deklaracji w wyznaczonym terminie tj. do 27.02.2018r. do godz. 16.00 jest równoznaczne z rezygnacją uczęszczania Państwa dziecka do przedszkola.

  S. Cedro

 • Dzień Pizzy w Stokrotkach i w Słoneczkach

  Dzień Pizzy w Stokrotkach i w Słoneczkach

  pizza9 lutego 2018r. przedszkolaki z grupy „Stokrotki” i „Słoneczka” obchodziły Światowy Dzień Pizzy. Specjalnie na tę okazję dzieci do przedszkola zaprosiły wyjątkowych gości.

 • Babcia i Dziadziuś na medal

  Babcia i Dziadziuś na medal

  ddddDzieci z grupy „Smerfów” w dniu 07.02.2018 r. gościły w swojej sali niecodziennych gości – Babcie i Dziadków z okazji Ich święta. Przedszkolaki najlepiej jak tylko potrafiły wyraziły swoją miłość do Dziadków poprzez prezentacje przygotowanych wierszy, piosenek i tańca. Dziadkowie nagrodzili swoich wnuków gromkimi brawami. Następnie Babcie i Dziadkowie wzięli udział w wielu konkursach np. rozpoznawali z zawiązanymi oczami swoich wnuków, to czym bawią się ich wnukowie w przedszkolu poprzez dotyk, rozpoznawali ich po głosie, zgadywali czym nakarmili ich wnukowie. Wszyscy wnukowie jednogłośnie stwierdzili, że każda Babcia i każdy Dziadziuś jest na medal. Otrzymali w nagrodę od swoich wnuków medale: Babcia na medal, Dziadziuś na medal. Rodzice przygotowali pyszny tort, którym wszyscy zostali poczęstowani. Nie zabrakło również wspólnych pląsów z babcią i dziadkiem przy muzyce. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

  J. Glubiak

  M. Lejman

 • Komunikat dla Rodziców

  Komunikat dla Rodziców

  Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

  • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym

  • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

  • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci

  • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

  począwszy od 5 lutego 2018 r. wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 - 17.00. Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

  Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

  Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

  oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10

 • Babcia i dziadek w Słoneczkach

  Babcia i dziadek w Słoneczkach

  dzien-babci-i-dziadka05.02.2018r w grupie "Słoneczka" odbyło się uroczyste spotkanie. Na spotkanie przybyli bardzo licznie dziadkowie przedszkolaków.

 • Babcia i Dziadziuś w Stokrotkach

  Babcia i Dziadziuś w Stokrotkach

  A 1111W dniu 1.02.2018r. w grupie „Stokrotki” odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci przygotowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz zagrały „Sto lat” na Bum bum rurkach.

 • Wspaniali goście w grupie Misie

  Wspaniali goście w grupie Misie

  Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa
  A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia
  Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom – zdrowia, pomyślności
  Uśmiechów na co dzień i dużo radości.

  miś i kwiatyTymi słowami przedszkolaki z grupy Misie rozpoczęły uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 31 stycznia 2018r. Dzieci piosenkami i wierszami dziękowały ukochanym Babciom i Dziadkom za cierpliwość, opiekę i czas, jaki im poświęcają oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Następnie Misiaki złożyły życzenia i odśpiewały 100 lat dostojnym gościom. Po części artystycznej na salę „wjechała” słodka niespodzianka – tort dla Babci i Dziadka, ufundowany przez rodziców naszych maluszków. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

  S. Cedro

 • Góra Grosza - podsumowanie

  Góra Grosza - podsumowanie

  iza góraW dniach 27.11.2017 - 2.01.2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka monet w ramach akcji ,,Góra Grosza'', organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrana kwota przekazywana będzie na pomoc dla dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz na wsparcie dla ich rodzin.

  W sumie zebraliśmy 578,30 zł i 16,93 euro.

  • Muchomorki 116,88 zł i 6,16 euro

  • Misie 35,79 zł i 3,90 euro

  • Krasnale 31,48 zł

  • Smerfy 28,60 zł

  • Biedronki 101,24 zł

  • Pszczółki 137,81 zł

  • Żabki 71,93 zł i 6,35 euro

  • Stokrotki 48,94 zł i 0.52 euro

  • Słoneczka 5,63 zł

  Serdecznie dziękuję naszym przedszkolakom i ich rodzicom za udział w XVIII edycji akcji ,,Góra Grosza''.

  E. Krysiak

 • Dzień Babci i Dziadziusia w Żabkach

  Dzień Babci i Dziadziusia w Żabkach

  babcia i wnuk12 stycznia 2018rl „Żabki” jak co rok hucznie świętowały Dzień Babci i Dziadka. Naszą grupę odwiedziło wyjątkowo dużo gości, co nas bardzo ucieszyło. Dzieci zaprezentowały najpierw przedstawienie jasełkowe, w które włożyły dużo pracy i serca. A potem część artystyczną dla Babć i Dziadków. Po wręczeniu upominków na salę wjechał piękny tort ufundowany przez p. Chełstowskich. Nasi wspaniali goście nie szczędzili wnuczkom braw, pochwał, uścisków i całusów. Wspólne biesiadowanie przeplatane było konkursami. Dziadkowie podjęli się zdania zjedzenia pączka bez oblizania się, a babcie obrania jak najdłuższej obierki z jabłka. Jednak najwięcej emocji wzbudziło wspólne śpiewanie przebojów, np. „Szła dzieweczka”, „Hej sokoły”, przy których Dziadkowie wykazali się dużą znajomością tekstów piosenek. Dziękujemy bardzo Rodzicom za pomoc w organizacji tej wspaniałej uroczystości.

  K. Gawlas

  A. Stelmach

 • Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Pszczółkach

  Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Pszczółkach

  babunia11 stycznia 2018 roku o godzinie 13.15 w grupie Pszczółki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich „Dziadków” Jasełka, a także wiersze i piosenki na cześć miłych gości. Po części artystycznej, która nagrodzona została gromkimi brawami, wnukowie zaprosili swoje babcie i dziadków na słodki poczęstunek i kawę. Po posileniu się zaproszeni goście bawili się z wnukami przy skocznych melodiach. W miłej atmosferze czas szybko minął i wszyscy zadowoleni rozeszli się do domów. Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za odwiedziny w przedszkolu. Wielkie podziękowania dla rodziców za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci. Szczególne podziękowania: za zamówienie i dostarczenie tortu – p. M. Jakubiszyn, p. S. Sawce, za ogólne zaangażowanie – p.A. Szyszce, p. R. Szumotalskiej, p. D. Karkowskiej.

  M. Czerwonka

 • Kolejny przegląd kolęd i pastorałek

  Przegląd Kolęd i Pastorałek

  jjjjjjjjjjDnia 11.01.2018r. w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Gospodarzami tej uroczystości były dzieci z grupy Krasnale, które powitały wszystkich pastorałką pt.,, Aniołek maleńki jak wróbelek”. Dzieci, kolejno z poszczególnych grup prezentowały się w przepięknych kolędach i pastorałkach polskich.

 • Bal karnawałowy - zaproszenie

  palhacoZAPROSZENIE NA BAL

   

  6 lutego 2018 r. w naszym przedszkolu

  odbędzie się Bal Karnawałowy.

   

  Roztańczone i interaktywne widowisko

  przeplatane rewelacyjnymi konkursami

  dla przedszkolaków poprowadzi

  duet: CZARUŚ I KROPKA

   

   

   

  Rada Rodziców

  Bajkowego Przedszkola Miejskiego

  w Chojnie

   

   

   

 • IV Charytatywny Koncert Kolęd

  IV Charytatywny Koncert Kolęd

  aniłki misieDobiegło końca najpiękniejsze wydarzenie, łączące całą chojeńską i okoliczną społeczność – IV Charytatywny Koncert Kolęd w Kościele Mariackim w Chojnie. Uczestnicy tegoroczne spotkania, podobnie jak w roku ubiegłym, wyruszyli po koncercie ulicami Chojny, aby towarzyszyć Mędrcom w Orszaku Trzech Króli.

 • Krasnale na Przeglądzie Jasełek

  Krasnale na Przeglądzie Jasełek

  dddddDnia 05.01.2018r. dzieci z grupy ,,Krasnale” uczestniczyły w Przeglądzie Jasełek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Chojnie oraz Centrum Kultury w Chojnie. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym –tatrze cieni. Chociaż nie musiały uczyć się wierszy, musiały natomiast wcielić się w role postaci jasełkowych poprzez grę swojego ciała, co nie jest łatwe. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami a Krasnale za grę aktorską zdobyły I miejsce i mnóstwo wspaniałych nagród. Oglądaliśmy także występy naszych kolegów i koleżanek z grupy Biedronki i oraz Motylki i brawami nagradzaliśmy ich występ.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=734|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień babci i dziadka w gr.Krasnale

  Dzień babci i dziadka w Krasnalach

  anka bbbbDnia 4.01.2018r grupa Krasnale gościła w swojej sali niesamowitych gości- swoje babcie i dziadków. Przedszkolaki przedstawiły swoim ukochanym dziadkom jasełka, zaprezentowały piosenki oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Zabawy nie były proste, nasi goście musieli się wykazać zdolnościami tanecznymi. Dzieci przygotowały również dla swoich dziadków upominki - naszyjniki dla babci oraz serduszka dla dziadków. Dziadkowie byli wzruszeni oraz szczęśliwi, że ich małe pociechy są tak zdolne i chętne do wspólnej zabawy.

  M. Lejman

  {pgslideshow id=736|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Drugie życie strojów karnawałowych

  Drugie życie strojów karnawałowych

  bal przeb

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Chojny

  do wzięcia udziału w akcji „Drugie życie strojów karnawałowych”.

  Akcja odbędzie się 13.01.2018r.(sobota) w godz.10.00-12.00

  w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie przy ul. Wilsona 4.

  Działanie polega na tym, że rodzice mogą pożyczyć

  lub ofiarować strój karnawałowy innym dzieciom

  lub wypożyczyć strój karnawałowy dla swojej pociechy.

  Taka wymiana pokazuje naszą serdeczność,

  otwartość, a także pozwala zaoszczędzić kilka groszy.

  Stroje (podpisane imieniem i nazwiskiem rodzica) można zostawiać

  w sali grupy Krasnale do 10.01.2018r.

   

  Koordynator akcji: Maria Lejman

 • Akcja - Ciasteczka z wróżbą

  Akcja - Ciasteczka z wróżbą

  ciastkaNasza grupa Słoneczka również w 2017 roku przygotowała andrzejkowe ciasteczka z wróżbą. Upiekliśmy około 400 ciasteczek. Tym razem również nas miło zaskoczyliście i kupiliście wszystkie ciasteczka. DZIĘKUJEMY! Zebraliśmy kwotę 692,15zł, która została wpłacano na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na dofinansowanie do zakupu laptopa do tablicy multimedialnej, którą już posiadamy, również dzięki poprzednim zbiórkom. Słoneczka serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli wrzucić pieniążki do skarbonki, dzięki Wam spełniają się nasze marzenia. Dziękujemy Pani Joli i Pani Krysi z gr. Smerfy oraz p. Marysi za pomoc w sprzedaży ciasteczek.

  A. Koksanowicz

  A. Skiba

 • Spotkanie wigilijne w gr. VII

  Wigilia w grupie Pszczółki

  aaaaa22 grudnia 2017 roku to był dzień wigilijny w grupie Pszczółki. Świąteczny nastrój czuć było już od rana.

 • Spotkanie bożonarodzeniowe w Krasnalach

  Spotkanie bożonarodzeniowe w Krasnalach

  aa aaDnia 20-go grudnia 2017r. dzieci z grupy Krasnale gościły w swojej sali najbliższych członków rodziny z okazji spotkania bożonarodzeniowego. Wcześniej dzieci uczestniczyły we wspólnym przygotowaniu sali na przyjęcie gości - rozstawiały krzesełka, nakrywały do stołu, dekorowały salę, piekły piernikowe ciasteczka. Kiedy już ciemno zrobiło się na dworze i powstał wspaniały nastrój dzieci zaprezentowały się w teatrze cieni pt.: „Zaśpiewajmy Jezuskowi”. Krasnale miały bardzo trudne role, ponieważ musiały zagrać pantominę, co dla niektórych dzieci było trudne, ale wywiązały się ze swojej roli znakomicie. Całe przedstawienie wywarło ogromne przeżycie w rodzicach co było widać na twarzach i oczach gości. Po przedstawieniu dzieci złożyły rodzicom życzenia świąteczne i obdarowały własnoręcznie zrobionymi prezentami. Oczywiście był także pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Całe spotkanie przebiegło w spokojnej i miłej atmosferze tym bardziej, że także Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i obdarował ich wspaniałymi prezentami. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom przepięknych strojów i pysznego poczęstunku.

  E. Myszogląd

 • Świąteczne spotkanie w Misiach

  Świąteczne spotkanie w Misiach

  aniołekOkres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

 • Bożonarodzeniowe spotkanie w Stokrotkach

  Bożonarodzeniowe spotkanie w Stokrotkach

  gggggg18 grudnia 2017r. w poniedziałek odbyła się w naszej grupie uroczysta Wigilia. W tym wyjątkowym dniu dzieci bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach.

 • Wigilia u Smerfów

  Wigilia u Smerfów

  ffffffW naszym przedszkolu kultywujemy tradycje bożonarodzeniowe. W poniedziałek 18 grudnia 2017r. dzieci z grupy „Smerfów” wraz ze swoimi rodzicami, paniami spotkali się na grupowej wigilii.

 • Wigilia w grupie Żabki

  Wigilia w grupie Żabki

  bombkiDzieci z grupy Żabki po raz trzeci mogły obchodzić grupową Wigilię w przedszkolu, jednak tegoroczna była wyjątkowa. Tego dnia tj. 15 grudnia 2017r. przedszkolaki przyszły odświętnie ubrane i o godzinie 10 zasiadły do uroczyście nakrytego stołu.

 • Zbiórka dla psiaków zakończona

  Zbiórka dla psiaków zakończona

  piesekDrodzy Rodzice - zbiórka żywości i potrzebnych rzeczy na Schronisko przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W imieniu zwierząt ze schroniska PSIJACIELE w Chojnie serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom. Dzięki wam dla wielu zwierząt ze schroniska nie straszna będzie zima.

  M. Okońska

 • Akcja „Szlachetna paczka” za nami

  Akcja „Szlachetna paczka” za nami

  prezentMiłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.  Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej radości, którą przeżywały obdarowane rodziny podczas dostarczenia Paczki. Nasze przedszkole po raz drugi przystąpiło do akcji Szlachetna Paczka. Tym razem postanowiliśmy obdarować dwie rodziny, które wcześniej wybraliśmy z bazy rodzin. Nawiązaliśmy kontakt z opiekunami rodzin i tak jak w poprzednim roku wszystko się zaczęło. Każdego dnia przybywało darów. Pomagali nam rodzice jak również osoby niezwiązane z naszym przedszkolem. Finał Szlachetnej Paczki miał miejsce 10 grudnia 2017. Od rana wspólnie z rodzicami pakowaliśmy paczki a następnie zawieźliśmy je rodzinie i do magazynu. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wspomóc to dzieło. Szczególnie chciałybyśmy podziękować za poświęcony czas rodzicom, którzy zechcieli pomóc w dostarczeniu paczek: p. Kamili Mej, p. Arkadiuszowi Urban, p. Jarkowi Klisowskiemu. Serdeczne podziękowania kierujemy również OSP Krajnik Dolny za przekazanie opału.

  A. Skiba

  A. Koksanowicz

 • Kiermasz bożonarodzeniowy za nami

  Kiermasz bożonarodzeniowy za nami

  boże narodzenie9 grudnia 2017 już po raz drugi odbył się w naszym przedszkolu bożonarodzeniowy kiermasz, na którym można było zakupić świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci oraz rodziców. Rodzice i mieszkańcy Chojny dopisali swoją obecnością oraz hojnością. Jako główna atrakcja wpisała się już w nasz kiermasz licytacja wyjątkowych ozdób, podczas której dobrej zabawy nie było końca. Licytowali i duzi i mali, wszyscy w jednym wiadomym celu. W tym roku zbieraliśmy na kolorowe koszulki dla przedszkolaków. Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób został wpłacony na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na zakup kolorowych koszulek dla przedszkolaków z naszego przedszkola. Dzięki ofiarności wszystkich uczestniczących zebraliśmy kwotę 5153,33 zł oraz 17 euro, które zostało wymienione w kantorze. Łączna kwota to 5223,71 zł. W ubiegłym roku z zebranej kwoty zakupiliśmy chusty identyfikacyjne. Mamy nadzieję, że kwota, która została plus kwota, którą zebraliśmy w tym roku pozwoli na zakup tych koszulek. W przerwie między zakupami na gości czekała pyszna kawa, herbata oraz świąteczne wypieki, które można było skosztować w naszej kawiarence. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc w przygotowaniach, jak i podczas samego kiermaszu. Przede wszystkim osobom, które wykonały świąteczne ozdoby- bez nich nie byłoby kiermaszu. Panu Damianowi Stępkowskim za projekt plakatu, p. Justynie Chalimoniuk za druk ulotek, Rodzicom, którzy pilnowali by każdy pieniążek trafił do puszki, Rodzicom za upieczenie pysznego ciasta, wszystkim tym, którzy zechcieli ofiarować przepiękne ozdoby na licytację. Pracownikom przedszkola za pomoc w przygotowaniach oraz podczas kiermaszu i Wam wszystkim, którzy przyszliście na kiermasz. Zapraszamy na następny kiermasz.

  A. Skiba

  A. Koksanowicz

 • Mikołajki 2017

  Mikołajki 2017

  mikołajMikołajki to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. 6 grudnia 2017r., tuż po śniadaniu w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj.

 • Zajęcia sportowe w Żabkach

  Zajęcia sportowe w Żabkach

  gimnastykaDnia 5.12.2017r. dzieci z grupy „Żabki” wzięły udział w projekcie sportowym we współpracy z partnerskim Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia, zwłaszcza sportu.

 • Barbórka

  Barbórka

  gornik5.12.2017r. grupę „Stokrotki” i „Słoneczka” odwiedzili Górnicy z Kopalni w Bielinku. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika.

 • Kiermasz świateczny - zapraszamy

  Kiermasz świątecznyboże narodzenie

  Zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 9 grudnia 2017r.

  w budynku przedszkola przy ul. Wilsona 4 .

  W programie:

  • Sprzedaż ozdób
  • Kawiarenka
  • Ciasto
  • Licytacja wyjątkowych ozdób

  Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup koszulek dla dzieci.

  swiąteczna paczkaPo kiermaszu odbędzie się finał szlachetnej paczki.

 • Dyniowe babeczki w Biedronkach

  Dyniowe babeczki w Biedronkach

  ciastka30.11.2017 r. przedszkolaki z grupy Biedronki piekły babeczki z dyni w ramach programu ,,Jedz owoce, chrup warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa''. Na początku dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi dynia, oglądały różne jej rodzaje, opisywały wygląd.

 • Andrzejki u Smerfów

  Andrzejki u Smerfów

  andrzejki wróżbyZwyczaj wróżenia z okazji Andrzejek znany jest od bardzo dawna. Wiemy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie.

 • Wycieczka do zakładu fotograficznego

  Wycieczka do zakładu fotograficznego

  fot andrDnia 30 listopada 2017r. dzieci z grupy „Smerfów” udały się na wycieczkę do zakładu fotograficznego. Pan Andrzej przybliżył dzieciom szczegóły dotyczące pracy fotografa.

 • Wróżby andrzejkowe w grupie Pszczółki

  Wróżby andrzejkowe w Pszczółkach

  andrzejki-monikaJak obyczaj każe w andrzejki wróżą sobie nawet przedszkolaki. Pszczółki 30 listopada 2017r. również poznały magię wróżb i czarów.

 • Przedszkolaki niosą pomoc dla szlachetnej paczki !

  PRZEDSZKOLACZKI NIOSĄ POMOC DLA

  SZLACHETNEJ PACZKI !

  Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku wybraliśmy dwie rodziny:

  RODZINA I

  Pani Julia (20 l.) samotnie wychowuje swoją córkę Zuzię (1 r.)

   

  RODZINA II

  Pani Anna (36 l.)mieszka razem z mężem Mirosławem(41 l.), oraz z dwójką dzieci Wiktorią (18 l.) i Dominikiem (17 l.)

   

  Na chwilę obecną najpilniejszymi potrzebami, na które nie wystarcza funduszy jest opał. Rodziny ucieszyłyby się również z zapasu środków czystości oraz z odzieży, co pomogłoby w podreperowaniu budżetu domowego.

   

  Listę rzeczy, których potrzebują rodziny znajdą Państwo na plakatach umieszczonych w naszej szatni oraz poniżej.

   

  ŻYWNOŚĆ TRWAŁA

  Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, Mąka dla diabetyków, Makaron dla diabetyków

  ŚRODKI CZYSTOŚCI

  Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

  ARTYKUŁY DZIECIĘCE

  Nan 2 mleko modyfikowane, ciasteczka od 7-go miesiąca, pieluszki rozmiar 4, szampon, chusteczki nawilżane, puder

  ODZIEŻ

  Kurtka damska zimowa rozmiar 38 (S) 2 szt.

  Bluza damska rozmiar 38

  Dresy męskie dla nastolatka rozmiar M

  Kozaki damskie rozmiar 37

  Adidasy damskie rozmiar 39

  POMOCE SZKOLNE DLA NASTOLATKÓW

  Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

   

  WYPOSAŻENIE MIESZKANIA

  Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel 160X200, Poduszka

   

  BRAKUJĄCE SPRZĘTY

  Meble kuchenne (mogą być używane w dobrym stanie)

  Kuchenka gazowa (może być używana w dobrym stanie)

   

  SPECJALNE UPOMINKI

  Nożyczki fryzjerskie, Power Bank, zestawy kosmetyków damskie i męskie, sweterek z golfem rozmiar 38, zabawka dla dziecka (1rok, dziewczynka)

   

   

  Rzeczy, które podarujemy rodzinom powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotujmy paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.

  Razem zmieniamy świat na lepsze!

  Koordynatorzy: Anna Koksanowicz, Anna Skiba

  Wszelkich informacji udzielimy również pod nr tel. 697728323

 • Ciasteczka z wróżbami

  andrzejki wróżbyCiasteczka z wróżbami

   

   

  Wielkimi krokami zbliża się dzień Andrzejek

  – to już w najbliższy czwartek 30 listopada 2017r.,

  jak co roku dzieci będą przelewały wosk przez klucz,

  brały udział w zabawach z wróżbami andrzejkowymi.

   

  Z tej okazji nauczycielki z gr. IX „Stokrotek” i X „Słoneczek”

  przygotowały Andrzejkowe ciasteczka z wróżbami

  dla każdego i małego i dużego.

   

  Wystarczy tylko kilka brzęczących monet, a dokładnie 1,50zł,

  by dowiedzieć się jaka wróżba została dla Państwa przeznaczona.

  Dochód ze sprzedaży ciasteczek zostanie przekazany

  na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem

  na zakup laptopa do tablicy multimedialnej.

   

  Serdecznie zapraszamy do zakupu ciasteczek

  A. Koksanowicz

  E. Kozłowska

  A. Skiba

 • Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  misssMiś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów…… W piątek, 24 listopada 2017r. przedszkolaki z grupy Misie obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 • Wycieczka Motylków i Krasnali do Trzcińska

  Wycieczka Motylków i Krasnali do Trzcińska

  balDnia 23 listopada 2017r. dzieci z grup „Motylki” oraz „Krasnale” odwiedziły Miejsko-Gminnną Bibliotekę Publiczną w Trzcińsku-Zdroju. Był to dzień pełen niespodzianek i miłych wrażeń.

 • Spotkanie z Panią dietetyk

  Spotkanie z Panią dietetyk

  warzywaDnia 16.11.2017r. w ramach programu profilaktycznego „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy” grupa Krasnale i Motylki uczestniczyła w spotkaniu z Panią dietetyk Iwoną Andrzejak. Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją na temat zdrowego i prawidłowego żywienia. Podczas prezentacji Pani Iwona przedstawiła dzieciom piramidę zdrowia, zwróciła uwagę na potrzebę ruchu - zachęcała do aktywności fizycznej. Przedstawiła dzieciom ich ulubione smakołyki zwracając uwagę na ilość cukru w poszczególnych produktach. Po części teoretycznej były zajęcia praktyczne. Wspólnie przygotowaliśmy zdrowe przekąski. Dzieci miały okazję stworzyć lemoniadę, jogurt owocowy, oraz napój „Shrek”. Napój ten (zrobiony z bananów, mleka i szpinaku) wzbudził największe zainteresowanie i bardzo smakował wszystkim uczestnikom spotkania. Wszystkie starszaki wyszły ze spotkania z nową wiedzą i z wielka chęcią dzieliły się nią z rodzicami. Napój „Shrek” na pewno zagości na stałe w wielu domach, ponieważ jest bardzo smaczny i zdrowy! Bardzo dziękujemy Pani Iwonie Andrzejak za poświęcony czas i bardzo owocne spotkanie

   M. Lejman

  {pgslideshow id=715|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wizyta w gabinecie dentystycznym - przegląd stomatologiczny najstarszych przedszkolaków

  Wizyta w gabinecie dentystycznym - przegląd stomatologiczny najstarszych przedszkolaków

  dentystaDnia 14.11.2017r. w ramach programu profilaktycznego „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy” najstarsze przedszkolaki z grupy Motylki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego Pani Aleksandry Grzegórzek. Pani Ola zaprosiła nas na spotkanie, aby dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat prawidłowego dbania o jamę ustną, a także uczestniczyć w bezpłatnym przeglądzie dentystycznym.

 • Przedszkolny kącik wymiany książek

  Przedszkolny kącik wymiany książek

  kasi- ksi

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców

  do przedszkolnego kącika wymiany książek.

  Akcja będzie polegała na przyniesieniu książki (w dobry stanie)

  i wymianie z książką, która znajduje się w biblioteczce

  mieszczącej się na korytarzu przedszkolnym (wymieniamy max 3 książki).

  Po przeczytaniu, książki przynosimy ponownie do przedszkola.

  Serdecznie zachęcamy do wspólnego czytania!

   

  Ps. Akcja będzie dotyczyła również literatury dla dorosłych.

  koordynator:

  Maria Lejman

 • Krasnale w montażu słowno-muzycznym z okazji Dnia Niepodległości

  Krasnale w montażu słowno-muzycznym z okazji Dnia Niepodległości

  flaga -sabinaDnia 10.11.2017r. dzieci z grupy Krasnale zaprezentowały się w montażu słowno-muzycznym poświęconym rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczystość przybyły wszystkie dzieci z naszego przedszkola, które pięknie ubrały się w stroje galowe.

 • Krasnale na VII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej

  Krasnale na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej

  c -sabaDnia 08.11.2017r. dzieci z grupy ,,Krasnale: wzięły udział w VII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Centrum Kultury w Chojnie. Celem tego konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej. Krasnale wystąpiły jako pierwsze i zaprezentowały się w piosence pt. ,,Jedzie, jedzie na Kasztance”. Występ został nagrodzony gromkimi brawami tym bardziej, że utwór ten jest bardzo rzadko prezentowany na scenie. Dzieci otrzymały z rąk Burmistrza Chojny Adama Fedorowicza dyplom, statuetkę oraz słodki poczęstunek. Mieliśmy także możliwość obejrzenia występu naszych kolegów i koleżanek z grupy Żabki i Biedronki za których mocno trzymaliśmy kciuki.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=720|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Magiczne dni w Stokrotkach

  Magiczne dni w Stokrotkach

  karolkaOstatnie dwa dni października przebiegały w grupie „Stokrotki” nieco inaczej niż zwykle. W poniedziałek – 30.10.17r. – przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej.

 • Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

  Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

  plastykW październiku w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy”. Celem konkursu było promowanie edukacji prozdrowotnej w zakresie higieny jamy ustnej poprzez działalność artystyczną, w tym przypadku plastyczną.

 • Zajęcia karate w Żabkach

  Zajęcia karate w Żabkach

  karateW miniony piątek 27.10. 2017r. grupę „Żabki” odwiedził wyczekiwany gość. Był nim tata Milenki p. Tomasz Gibowski - były wicemistrz Polski, a tegoroczny brązowy medalista XXX Mistrzostw Europy w Karate KYOKUSHIN, które odbyły się w Świnoujściu.

 • Fotograf

  Fotograf  Fotograf        

   

  Drodzy Rodzice

   

  W listopadzie 2017r. nasze przedszkole odwiedzi fotograf

  ze Studia Foto Gama z Lublina, który będzie wykonywał zdjęcia

  do kalendarzy lub w ramce.

   

  Zainteresowanych kupnem kalendarza lub zdjęć w ramce prosimy o kontakt

  z nauczycielkami poszczególnych grup.

  Cennik:

  Kalendarz 12 stron + dwa zdjęcia 10/15 cm   - 35 zł

  Kalendarz formatu 32-46 cm + dwa zdjęcia 10/15 cm   - 30 zł

  dwa zdjęcia 15/21 cm w okładce + dwa zdjęcia 10/15 cm - 30 zł

   

  Zapisanie dziecka na wybrany rodzaj zdjęć wiąże się z koniecznością wykupienia kalendarza lub ramki.

 • Motylki i Krasnale w Grzybnie

  Motylki i Krasnale w Grzybnie

  kapustaDnia 27.10.2017r. dzieci z grup „Motylki” i „Krasnale” odwiedziły gospodarstwo rolne „Smakosz kapusty” w Grzybnie. Pani Błaszkiewicz, która wraz z mężem gościła przedszkolaki, pokazała dzieciom w jaki sposób kisi się kapustę.

 • Mam trzy latka, trzy i pół...

  Mam trzy latka, trzy i pół...

  misssSłowami tego znanego wierszyka rozpoczęła się w grupie ,,Misie’’ wielka uroczystość – pasowanie na przedszkolaka (26.10.17r). Dzieci z wielką dumą i przejęciem zaprezentowały swoim rodzicom wiele wierszyków i piosenek, których do tej pory nauczyły się w przedszkolu.

 • Pasowanie w grupie VIII

  Pasowanie w Żabkach

  zabyDzieci z naszej grupy uczęszczają do przedszkola już trzeci rok. Poznaliśmy się w maluszkach i od tamtej pory tworzymy wesołą i zgraną grupę. W tym roku dołączyły do naszego grona dwie nowe dziewczynki, Jula i Asia.

 • Pasowanie na przedszkolaka w Muchomorkach

  Pasowanie na przedszkolaka w Muchomorkach

  Muchomor25.10.2017r. był wyjątkowym dniem dla Muchomorków. Tego dnia dzieci zostały pasowane na przedszkolaków. Za nim jednak nastąpiło uroczyste pasowanie, dzieci z wielkim przejęciem zaprezentowały piosenki, wierszyki i tańce, których do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Występ naszych dzielnych przedszkolaków został nagrodzony gromkimi oklaskami przez widownię, którą stanowili dumni ze swoich pociech rodzice. Następnie przedszkolaki złożyły przysięgę i podpisały się pod tekstem przysięgi (odbiły paluszek umoczony w farbie). Każdy Muchomorek został pasowany przez Panią Dyrektor Dorotę Stelmach magicznym ołówek na prawdziwego przedszkolaka, który otrzymał dyplom i słodką niespodziankę.

  M. Bigus

 • Biedronki i Żabki w Nadleśnictwie Mieszkowice

  Biedronki i Żabki w Nadleśnictwie Mieszkowice

  jesi -sabina24.10.2017 r. Biedronki i Żabki wybrały się do Nadleśnictwa Mieszkowice. Poznawanie lasu, jego mieszkańców, to cel naszej wycieczki. Naszym przewodnikiem po świecie przyrody była pani leśniczy Olga Komorowska.

 • Dzień Ziemniaka w Słoneczkach

  Dzień Ziemniaka w Słoneczkach

  ziemniaczek20 października 2017r. Słoneczka świętowały Dzień Ziemniaka. Od samego rana w sali główną rolę odgrywały ziemniaki, z których dzieci zrobiły kolczaste jeżyki.

 • Wycieczka do gospodarstwa rolnego

  Wycieczka do gospodarstwa rolnego

   

  kapusta20.10.2017 r. dzieci z grupy Biedronki i Żabki odwiedziły gospodarstwo rolne ,,Smakosz kapusty'' w Grzybnie. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się ze sposobem kiszenia kapusty. Pani Błaszkiewicz zaprosiła nas do obejrzenia upraw kapusty: białej, brukselki, pekińskiej, czarnej. Pokazała nam także uprawę brukwi, kalafiora. Oprócz tego mogliśmy posłuchać ciekawostek, zagadek na temat tych warzyw. Byliśmy w pomieszczeniu, w którym szatkuje się kapustę, miesza się ją z solą, a następnie ubija w beczkach. Chętne dzieci mogły spróbować ubijania kapusty, a także posmakować tej ukiszonej. Mogły również obejrzeć pod mikroskopem bakterie mlekowe, odpowiedzialne za proces kiszenia. Mamy nadzieję, że nasze dzieci będą częściej sięgały po warzywa, zwłaszcza w okresie jesiennym. Dziękujemy państwu Błaszkiewicz za miłe i ciekawe spotkanie w swoim gospodarstwie.

  E. Krysiak

  A. Stelmach

  K. Gawlas

 • Krasnale w parku

  Krasnale w parku

  drzewo jesieńDnia 19.10.2017r. grupa Krasnale wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrała się do parku na poszukiwanie skarbów jesieni. W chojeńskim parku skarbów jest bardzo dużo, dzieci z wielki zapałem i entuzjazmem poszukiwały najpiękniejszych okazów. Udało nam się zabrać do sali liście w różnych kolorach, korę drzew, gałązki, jemiołę, znaleźliśmy grzyby (ale nie braliśmy do sali), piękne kamienie, kasztany, szyszki i żołędzie. Przyroda jesienią jest bardzo spektakularna, więc warto wybierać się na długie spacery na łono natury.

  M. Lejman

  {pgslideshow id=701|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pasowanie w grupie Motylki

  Pasowanie w grupie Motylki

  motylek martaDnia 19.10.2017r w grupie „Motylki” odbyło się pasowanie na Przedszkolaka i Motylka. Do tego święta dzieci ochoczo się przygotowywały i zaprosiły na nie swoich najbliższych.

 • Pasowania na przedszkolaka w Słoneczkach

  Pasowania na przedszkolaka w Słoneczkach

  słoneczko119 października 2017r. w naszej grupie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały Rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się podczas pobytu w przedszkolu.

 • Krasnale na pogotowiu

  Krasnale na pogotowiu

   

  pomoc AgaBardzo atrakcyjna i ciekawa okazała się wizyta naszych przedszkolaków na pogotowiu w Chojnie. Dnia 18 października 2017r. dzieci miały możliwość obejrzeć nowoczesną karetkę, którą dysponuje Pogotowie Ratunkowe w Chojnie oraz jej wyposażenie w środku. Przedszkolaki dowiedziały się do czego służą poszczególne sprzęty i urządzenia, które są zamontowane w środku pojazdu ratowniczego. Wysłuchały także opowiadania o zadaniach i czynnościach wykonywanych przez ratowników, o ich odpowiedzialności i pracy na co dzień, która przecież nie jest łatwa.

  M. Okońska

  {pgslideshow id=697|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wycieczka do lasu do Nadleśnictwa Mieszkowice

  Wycieczka do lasu do Nadleśnictwa Mieszkowice

  lasewaŚroda 18.10.2017r. dla przedszkolaków z grup: „Motylki” oraz „Pszczółki” była dniem pełnym wrażeń, bowiem zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu do Nadleśnictwa Mieszkowice. Na miejscu dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, na których poznały mieszkańców lasu.

 • Jestem sobie przedszkolaczek

  Jestem sobie przedszkolaczek…

  SABINA pasowanieDzień 17 października 2017r. był szczególnym dniem dla dzieci z grupy IV. Po obiedzie tego dnia odbyła się pierwsza grupowa uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

 • Smerfy i Słoneczka w gospodarstwie rolnym

  Smerfy i Słoneczka w gospodarstwie rolnym

  warzywaDnia 16.10.2017r przedszkolaki z grupy Smerfy i Słoneczka wybrały się do gospodarstwa rolnego Państwa Błaszkiewiczów w Grzybnie. Gospodarze oprowadzili i opowiedzieli dzieciom o swojej pracy w gospodarstwie oraz przedstawili i omówili proces kiszenia kapusty.

 • Uroczystość Pasowania na Krasnala

  Uroczystość Pasowania na Krasnala

  krasnal MARYSIADnia 10.10.2017r. w grupie Krasnali odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym dotyczącym przyjaźni i wspólnego spędzania czasu w przedszkolu. Były wiersze o tym, że w przedszkolu nie można się nudzić, że wielu ciekawych rzeczy można się nauczyć i nawiązać pierwsze przyjaźnie. Dzieci wykonały inscenizację do piosnki ,,Maszerują przedszkolaki raz i dwa” i ,,Idziemy do zoo” i śpiewały piosenkę będącą symbolem naszej grupy-,, My jesteśmy Krasnoludki”. Następnie przedszkolaki zagrały piosenkę ,,Jestem sobie przedszkolaczek „ i ,,My jesteśmy Krasnoludki” na bum, bum rurkach, co spotkało się z zachwytem rodziców. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor dokonała pasowania nowych dzieci na przedszkolaków a starszych dzieci na starszego Krasnala. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków, za który serdecznie dziękujemy.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=699|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Drzewa

  Dzień Drzewa

  drzewo jesieńDnia 10.10.2017 roku w naszym przedszkolu grupa Słoneczka świętowała „Dzień Drzewa”. Głównym celem podjęcia tej tematyki, było: wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego, rozwijanie postaw proekologicznych, zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew, zachęcanie do zaangażowaniu się w działania na rzecz ochrony środowiska  (sadzenie nowych drzew), ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody.

 • Święto Ziemniaka z ŚDS

  Święto Ziemniaka

  ziemniakDnia 04.10.2017r. dzieci z grupy „Stokrotki” wybrały się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie na „Święto Ziemniaka”. Przedszkolaki zapoznały się z historią ziemniaka, dowiedziały się z skąd pochodzi nazwa.

 • Kiszenie kapusty

  Kiszenie kapusty

  kapustaW dniu 04.10.2017 dwie grupy z naszego przedszkola Pszczółki i Stokrotki miały okazje uczestniczyć w wycieczce do gospodarstwa rolnego państwa Błaszkiewiczów w Grzybnie. Tematem przewodnim wycieczki było „Kiszenie kapusty”.

 • Bądź bezpieczny-wizyta policjantów w naszym przedszkolu

  Bądź bezpieczny-wizyta policjantów w naszym przedszkolu

  poli -saFunkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnie 3 października 2017r. odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne z prelekcją na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Opowiadali o tym jak i gdzie bezpiecznie przechodzi się przez jezdnię a także o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie ze sobą jazda bez fotelika czy niezapiętych pasów.

 • Dzień chłopaka w Stokrotkach

  Dzień chłopaka w Stokrotkach

  tan-sab29 września 2017r. to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto!

 • Wyprawa Krasnali i Smerfów do sadu

  Wyprawa Krasnali i Smerfów do sadu

  jabłkoDnia 29.09.2017 grupy Krasnale i Smerfy wybrały się do sadu w Trzcińsku - Zdroju. Na miejscu powitał nas Pan Andrzej Chełstowski, który poświęcił swój czas i pokazał nam jak wygląda sad i jakie prace wykonuje się wczesną jesienią.

 • Tajemniczy Ogród Zmysłów otwarty

  Tajemniczy Ogród Zmysłów otwarty

  ogrodniczkaDnia 28 września 2017 w Bajkowym Przedszkolu Miejskim przy ul. Sikorskiego 25 miało miejsce Wielkie Otwarcie „Tajemniczego Ogródka Zmysłów”, który powstał w ramach konkursu ‘Działajmy razem” ogłoszonym przez firmę Poldanor SA. Przedszkolaki śpiewały: „w naszym ogródeczku zrobimy porządki, wygrabimy ścieżki, przekopiemy grządki…” i tak też się stało.

 • Spotkanie z policjantami w Stokrotkach i Słoneczkach

  Spotkanie z policjantami w Stokrotkach i Słoneczkach

  Policja28 września 2017r. grupę „Stokrotki” i „ Słoneczka” odwiedzili funkcjonariusze chojeńskiej policji. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa.

 • Wycieczka do biblioteki w Trzcińsku Zdroju

  Wycieczka do biblioteki w Trzcińsku Zdroju

  biblioteka27 września 2017r. dwie grupy przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola Miejskiego: „Stokrotki” i „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Trzcińska Zdroju. Celem wycieczki było obejrzenie eksponatów codziennego użytku sprzed wielu lat, w Izbie Pamięci oraz obejrzenie spektaklu teatralnego przygotowanego przez pracowników Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcińsku Zdroju.

 • Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy

  Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy…”

  warzywaMiniony tydzień dla przedszkolaków z grupy „Żabki” upłynął na poznawaniu jesiennych darów goszczących na talerzu. 25 września 2017r. wybraliśmy się na wycieczkę na miejscowy targ, gdzie dzieci obejrzały przeróżne warzywa i owoce uprawiane na polach i w ogrodach.

 • Kasztany na wagę złota

  kasztany i żołędzieKasztany na wagę złota

  Zapraszamy do udziału w zbiórce kasztanów i żołędzi.

  Zebrane podczas jesiennych spacerów kasztany i żołędzie

  zostaną przekazane do nadleśnictwa w Chojnie

  aby zimą dokarmiać zwierzęta.

  Wasze zbiory przyjmujemy do 20 października

  Nauczycielki z gr. Krasnale

 • Dzień Przedszkolaka w Stokrotkach

  Dzień Przedszkolaka w Stokrotkach

  dzieci S.20 września 2017 roku w grupie Stokrotek miała miejsce wyjątkowa uroczystość: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji barwny korowód złożony z przedszkolaków przemaszerował wokół naszego przedszkola.

 • Konkurs plastyczny „Zdrowe zęby mamy - marchewkę zajadamy”

  plastykKonkurs plastyczny

  Zdrowe zęby mamy - marchewkę zajadamy”

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

  pt. „Zdrowe zęby mamy-marchewkę zajadamy”.

  Prace powinny przedstawiać temat

  dbania o jamę ustną przez najmłodszych.

  Głównym celem konkursu jest promowanie edukacji prozdrowotnej

  w zakresie higieny jamy ustnej poprzez działalność artystyczną.

  Dzieła plastyczne przedszkolaków mogą być wykonane

  techniką dowolną (farba, kredka, węgiel, itp.) na kartce A4.

  Dla najciekawszych prac przewidziane atrakcyjne nagrody!!!

  Prace należy dostarczyć wychowawczyni grupy do 30.09.2017r.

  Koordynator: M. Lejman

 • Spotkanie z policjantami w Żabkach

  Spotkanie z policjantami w Żabkach

  poli -saW pierwszych dniach nowego roku szkolnego, 18 września 2017 r. grupę „Żabki” odwiedzili funkcjonariusze chojeńskiej policji. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przyniesione akcesoria policyjne, miały też możliwość odciśnięcia swoich odcisków palców.

 • Kącik z książkami

  bibliotekaKącik wymiany książek

  Drodzy rodzice serdecznie zapraszamy do korzystania

  z Przedszkolnego Kącika Wymiany Książek.

  Czeka on na Was w holu naszego przedszkola.

  Każdy może z niego korzystać!

  Obok kącika znajduje się regulamin wypożyczania - prosimy się z nim zapoznać.

  M. Lejman

 • Udział przedszkolaków w VII Charytatywnej Sztafecie Rowerowej

  Udział przedszkolaków w VII Charytatywnej Sztafecie Rowerowej

  c -sabaDnia 15-go września 2017r. duża grupa dzieci z naszego przedszkola uczestniczyła w VII Charytatywnej Sztafecie Rowerowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych JESTEŚMY oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie. Celem akcji była zbiórka pieniężna na zakup czterokołowego roweru MPX4 dla Wojciecha– 23 letniego mieszkańca naszej gminy. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się wokalnie na scenie z dowolnie wybranymi przez siebie piosenkami. Można było usłyszeć takie piosenki, jak: ,,Jestem sobie przedszkolaczek”, ,,Tęcza”,, Idziemy do zoo”, i inne przeboje. Dzieci za swój występ zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Oprócz tego część przedszkolaków brała udział w sztafecie rowerowej, cześć jeździła na kładach, inni zaś skakali na dmuchanym zamku. Można było także brać udział w loterii fantowej oraz posilić się pysznym ciastem. Cała impreza przebiegała w bardzo radosnej atmosferze tym bardziej, że można było wspomóc osobę potrzebującą. W tym miejscu dziękujemy wszystkim rodzicom naszych przedszkolaków za zaangażowanie i uczenie dzieci , że pomaganie jest przyjemne.

  E. Myszogląd

 • Nowy rok szkolny w naszym przedszkolu

   

  Nowy rok szkolny w naszym przedszkolu

   

  Ja chodzę tam co dzień,

  obiadek dobry jem,

  a po spacerze,

  w sali wesoło bawię się.

  Kolegów dobrych mam,

  nigdy nie jestem sam

  Przedszkole domem drugim jest !

   

  przedszkoleRozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Powitaliśmy w przedszkolu nowe przedszkolaki. Dzieci są jeszcze zagubione, ale pomożemy im się zaaklimatyzować.

 • Zajęcia otwarte dla nowych przedszkolaków

  Drodzy Rodzice

  dzieci S.

  Harmonogram zajęć:

  Muchomorki - wtorek i środa od godz. 9.30

  Misie           - wtorek i środa od godz. 10.00

  Smerfy        - wtorek i środa od godz. 10.00

  Motylki        - poniedziałek i wtorek od godz.10.00

  Słoneczka    - wtorek i środa od godz.10.00

   

  Informuję, że w pozostałych grupach spotkania z nauczycielkami ustalają Państwo indywidualnie.

 • Podziękowanie dla właścicieli kwiaciarni 7 Róż

  bukiet - saPodziękowanie

  Dyrektor, pracownicy oraz dzieci z Bajkowego Przedszkola

  Miejskiego w Chojnie składają serdeczne podziękowania

  właścicielom kwiaciarni „7 Róż” w Chojnie:

  Pani Bożenie Makarońskiej i Panu Henrykowi Mące

  za przekazanie kwiatów ozdobnych, które upiększają przedszkole na zewnątrz.

 • Wakacje 2017

  Kochane dzieci, szanowni Rodzice

  słoneczko

  Dziękując za kolejny rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów,

  życzę wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji,

  udanego wypoczynku, spotkań z ciekawymi ludźmi

  oraz wielu bajkowych przygód.

                                                                       Dorota Stelmach

  Dyrektor Bajkowego Przedszkola Miejskiego

 • Podziękowanie

  kwiatki2  Podziękowanie

  Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie do malowania i pomalowanie sali „Pszczółek”

  Serce i siłę w to przedsięwzięcie włożyli:

  pan Damian Bondia

  pan Przemek Górny

  pan Krystian Józefacki

  pan Witold Sawka

  pan Piotr Terlecki

  pan Przemek Tylus

   

  Dziękuję również wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego aby nasza sala została odnowiona.

  Dziękuję:

  pani Dorocie Błaszkiewicz

  pani Anecie Szyszce

  pani Annie Górny

  pani Lidii Juzyszyn

  pani Dianie Karkowskiej

  pani Sylwii Sawce

  pani Annie Sobas

  pani Ilonie Terleckiej

  M. Czerwonka

 • Wakacyjne rady dla przedszkolaków

  Wakacyjne rady dla przedszkolaków

    słoneczko  Już się zbliża lato, czas radości, słońca, wielu przygód i zabaw bez końca! Jednak w czasie zabaw musicie przestrzegać zasad bezpieczeństwa. 

 • Uroczyste pożegnanie najstarszych przedszkolaków

  Uroczyste pożegnanie najstarszych przedszkolaków

  zakończenieW dniu 22 czerwca 2017 r. w Bajowym Przedszkolu Miejskim odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci z najstarszych grup: „Motylki” i „Smerfy”. Absolwenci oficjalnie żegnali się z młodszymi kolegami w obecności rodziców i osób, które przyjęły zaproszenie na tę uroczystość. Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna, w której dzieci wspominały, jak to było w pierwszych dniach i kolejnych latach w każdej z grup. Przyszli uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom przedszkola za ich trud i zaangażowanie - były tańce, piosenki, życzenia. Najwięcej wzruszeń i łez w oku zarówno rodziców, jak i dzieci dostarczyła piosenka „Do widzenia przyjaciele”. Po części artystycznej, głos zabrali młodsi koledzy, którzy w życzeniach przekazali, jakie nadzieje pokładają w „przyszłych uczniach”, życząc im sukcesów i powodzenia w szkole. Dalsza część (mniej oficjalna) odbyła się w grupach razem z rodzicami. Dzieci otrzymały dyplomy, upominki niespodzianki, rodzicom natomiast podziękowano za zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz grupy „Motylki” oraz za wspomaganie w organizacji życia grupowego. Uroczystość uświetnił tort ufundowany przez rodziców.

  Na koniec kilka słów podziękowań:

  Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za owocną współpracę, za angażowanie się w życie naszej grupy i przedszkola. Dziękujemy Pani Dyrektor za dobre słowa i wszelkie wsparcie. Dziękujemy naszej pani woźnej, za bycie u naszego boku i za wszelką pomoc. Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam, drogie Dzieci za codzienny uśmiech i radość, jaką nas obdarowywałyście, za entuzjazm i spontaniczność, za to, że przez te 4 lata tyle się od Was nauczyłyśmy. Drodzy Rodzice, gratulujemy Wam tak wspaniałych dzieci.

  G. Maculewicz

  M. Brzoska

 • Uroczyste pożegnanie Misiów i Muchomorków

  Uroczyste pożegnanie Misiów i Muchomorków

  Żegnaj przedszkole kochane,

  żegnaj zabawo wesoła

  żegnajcie panie i dzieci,

  już czeka na nas szkoła!...

  zakończenie przedszkolaW naszym przedszkolu 21 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci sześcioletnich, które od września będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych. Trzy lata wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęły, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Przedszkolaki pod opieką swoich pań przygotowały program artystyczny. Pięknym rozpoczęciem uroczystości był polonez w wykonaniu sześciolatków. Były również wiersze, piosenki i inne tańce gorąco nagradzane brawami zaproszonych gości. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania. Wszyscy rodzice, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali naszą placówkę otzrzymali dyplomy. Przedszkolaki z grupy Misie i grupy Muchomorki otrzymały dyplomy ukończenia Bajkowego Przedszkola Miejskiego i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

  Dziękując za czas pełne wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

  S. Cedro

  K. Figórek

  A. Malec

  M. Bigus

 • Bajkowe zakończenie roku w Krasnalach

  Bajkowe zakończenie roku szkolnego w Krasnalach

  bal przebieraDnia 20.06.2017r. w oddziale integracyjnym odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. W bajecznie wystrojonej sali przypominającej sale balową z dawnych czasów, dzieci zaprezentowały się w bajce pt.,, Córka Gburka” .Dzieci były przebrane za damy dworu, wróżki, rycerzy, no i oczywiście króla, królową i księcia. Bajka opowiadała o dobrych zwyczajach i używaniu czarodziejskich słów. Dzieci rozpoczęły swoją opowieść polonezem, potem był taniec dam dworu, wróżek a na koniec oczywiście marsz weselny. Nieoceniona jednak była rola naszej ,,córki Gburki”, która zagrana była rewelacyjnie. Następnie dzieci kończące przedszkole wyrecytowały wiersze, a młodsze dzieci przygotowały słodkości w postaci rożka cukierków i także wyrecytowały wierszyki. Potem wszyscy odśpiewali pożegnalną piosenkę. Pani Dyrektor wręczyła starszakom prezenty zakupione przez Radę Rodziców i dyplomy. Był także słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Spotkanie zakończyliśmy w bardzo dobrych humorach życząc tym samych dzieciom wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

  E. Myszogląd.

  M. Lejman

 • Krasnale szlakiem gwiazd plejstocenu

  Krasnale szlakiem gwiazd plejstocenu

  raczekW dniu 19.06.2017r dzieci z grupy Krasnale przyjechały do Morynia, aby wyruszyć w niesamowitą podróż Aleją gwiazd plejstocenu. Pięknie przygotowany szlak poprowadził nas brzegiem jeziora Morzycko. Ustawione wzdłuż jeziora zwierzęta z epoki lodowcowej zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach. Przy każdym eksponacie wmurowano w nawierzchnię tablicę z naturalnej wielkości tropami opisywanego osobnika. Na zakończenie wyprawy dzieci udały się na Rynek Starego Miasta, gdzie mogły ochłodzić się przy Fontanie Wielkiego Raka i spróbować wyśmienitych lodów.

  M. Okońska

 • Biedronki bezpieczne w czsie wakacji

  Biedronki bezpieczne w czasie wakacji

  poli -saJuż wkrótce wakacje. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, w dniu 13.06.2017r. w grupie Biedronki odbyło się spotkanie z policjantem, panem Marcinem Wysockim.

 • Festyn Rodzinny 2017

  Festyn Rodzinny 2017

  baloniki10 czerwca 2017r. dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Urząd Miasta i Centrum Kultury w Chojnie. Przedszkolaki pod czujny okiem swoich pań śpiewały i tańczyły na scenie tuż przy Ratuszu, a każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

 • Polsko – Niemiecka Olimpiada

  Polsko – Niemiecka Olimpiada

  olimp 109 czerwca 2017r. reprezentacja naszego przedszkola: 6 dzieci z grupy „Smerfów” wzięło udział w XVIII Polsko – Niemieckiej Olimpiadzie Przedszkoli Powiatu Markisch – Oderland, która odbyła się w Parku Sportu i Rekreacji w Strausbergu.

 • Piknik Biedronek

  Piknik Biedronek

  dorotaDnia 09.06.2017r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się pociągiem na piknik do Lisiego Pola. Z wielka niecierpliwością czekały na ten wyjazd, ponieważ niektóre z nich pierwszy raz jechały pociągiem.

 • Akcja „Czysty aniołek” zakończona

  Akcja „Czysty aniołek” zakończona

  czystośćDrodzy rodzice dziękujemy serdecznie za wsparcie akcji „Czysty aniołek”. Zebrane środki czystości zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społeczne w Chojnie w poniedziałek 9 czerwca 2017r..

 • Pszczółki w Czelinie

  Pszczółki w Czelinie

  rentier7 czerwca 2017 roku dzieci z grupy Pszczółki razem z rodzicami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Czelinie. Zaraz po przyjeździe pan Gospodarz zaprosił nas na podwórko, po którym nas oprowadził.

 • Krasnale i Żabki w Stadninie koni w Bielinie

  Krasnale i Żabki w Stadninie koni w Bielinie

  konikDnia 07.06.2017r. dzieci z grupy Krasnale i Żabki udały się do Stadniny koni w Bielinie. Po przyjeździe do Bielina dzieci zostały serdecznie przywitane przez pracowników stadniny i zapoznane z przebiegiem wizyty.

 • Dzień Rodziny

  Dzień Rodziny

  rodzinaJak co roku dzieci z grupy „Smerfów” z wielkim zaangażowaniem przygotowały występy oraz inne ciekawe niespodzianki dla swoich kochanych rodziców z okazji Ich świąt: mamy i taty. Dnia 06 czerwca 2017r., po południu dzieci zaprosiły rodziców do przedszkola, do swojej sali. Na początek zaprezentowały piosenki, wiersze oraz śmieszne scenki sytuacyjne o mamie i tacie. Zatańczyły również tańce: z wykorzystaniem kolorowych wstęg i pomponów. Przedszkolaki przygotowały swoim kochanym rodzicom również upominki, które wykonały z pomocą pań w przedszkolu. Wiele radości sprawiły dzieciom i rodzicom konkursy i zabawy integracyjne w kręgu: „Wyścig Ciamajdy i Ważniaka”, „Przebij balon”, „Znikające krzesełka” oraz „Klaskanie i tupanie”, które polegało na uważnej koncentracji. Wielkim sprytem i szybkością wykazali się rodzice i dzieci podczas zabawy „Bieg po buty” oraz „Idealna para małżeńska”, która na trzech nogach miała dotrzeć jak najszybciej do celu. Wszyscy mieli okazję poczęstować się słodkościami, które przygotowali rodzice. Było to radosne popołudnie spędzone w wielkiej przedszkolnej rodzinie.

  J. Glubiak

 • Dzień Rodziny w Krasnalach

  Dzień Rodziny w Krasnalach

  rodzinaDnia 06.06.2017r. w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci nie mogły się doczekać przyjścia gości. Gdy już wszyscy przybyli rozpoczęła się część artystyczna, podczas której dzieci zaprezentowały się w przepięknych wierszykach o mamie i tacie, a także zaśpiewały piosenki o rodzicach. Były gorące, wspólne życzenia i prezenty od dzieci dla najbliższych. Krasnale wykonały także piękny taniec do piosenki Urszuli Dudziak –Papaya, a na zakończenie części artystycznej wykonały utwór Sto Lat na Bum Bum Rurkach, za co otrzymały gromkie brawa. Potem były wspólne zabawy z balonami, taniec na gazecie i odgadywanie dzieci z zamkniętymi oczami. Gościliśmy się także przy stole - słodki poczęstunek zorganizowali rodzice , za co serdecznie dziękujemy. To były bardzo mile spędzone chwile z osobami najbliższymi dziecku.

  E. Myszoglad

  M. Lejman

  {pgslideshow id=676|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pokaz udzielania pierwszej pomocy

  Pokaz udzielania pierwszej pomocy

  pomoc AgaDnia 05.06.2017r. w grupie V ,,Motylki" i VI ,,Biedronki" odbyło się spotkanie z gryfińskimi ratownikami: Łukaszem Kamińskim i Pauliną Jaz. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

 • Smerfy w redakcji chojna24.pl

  Smerfy w redakcji chojna24.pl

  smerfy jolkaDnia 02.06.2017 „Smerfy” odwiedziły redakcję portalu chojna24.pl. Gospodarze przywitali przedszkolaków pysznymi lodami.

 • Dzień Dziecka u Smerfów

  Dzień Dziecka u Smerfów

  tan-sabDzieci z grupy „Smerfów” w dniu swojego święta (1 czerwca 2017r.) postanowiły sprawić niespodziankę swoim młodszym kolegom, koleżankom z grupy „Biedronki” i „Żabki”. Po śniadaniu zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć tańce w wykonaniu „Smerfów” z kolorowymi pomponami i wstęgami.

 • Smerfy z wizytą w Gimnazjum

  Smerfy z wizytą w Gimnazjum

  badacz31 maja 2017 dzieci z grupy „Smerfów” udały się na wycieczkę do Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Od września jako przyszli uczniowie, niektórzy będą do tej szkoły uczęszczać.

 • Turniej matematyczny

  Turniej matematyczny

  matematykaDnia 30.05.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się Turniej Matematyczny, na który wszystkie dzieci zaprosiła sówka Adela. Dzielne maluchy i starszaki przystąpiły do turnieju pełne zapału, uśmiechu i chęci do zabawy.

 • Dzień Rodziny u Słoneczek

  Dzień Rodziny u Słoneczek

  dzień dzieckaJak każdego roku Słoneczka zaprosiły najbliższe i najważniejsze w ich życiu osoby- Mamę i Tatę - z okazji Dnia Rodziny. 29 maja 2017 r. od samego rana dzieci zaczęły przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Przygotowały dla Rodziców poczęstunek-niespodziankę, były to kolorowe desery, które bardzo wszystkim smakowały. Słoneczka zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym przedstawiając humorystyczne scenki o mamie, tacie i dzieciach. Rodzice z uśmiechami na twarzach oglądali swoje pociechy w roli aktorów i nagradzali ich gromkimi brawami. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na wesołą zabawę i konkursy. Rodzice wraz z dzieci bardzo chętnie zgłaszali się do kolejnych konkursów, a pozostali im dopingowali. To było nasze ostatnie spotkanie z okazji Dnia Rodziny, gdyż Słoneczka w tym roku żegnają się z przedszkolem.

  A. Skiba

  A. Koksanowicz

 • Muchomorki w Parku Dinozaurów

  Muchomorki w Parku Dinozaurów

  dinozauryDnia 29.05.2017r. dzieci z grupy „Muchomorki” wraz z rodzicami odwiedziły Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną, która prowadziła nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na Ziemi.

 • Polska biega – Chojna biega – 2017

  Polska biega – Chojna biega – 2017

  biegiW piątek, 26 maja 2017r. w chojeńskim parku niedaleko Platana Olbrzyma odbyły się zawody biegowe pod hasłem „Polska biega, Chojna biega’’ w ramach ogólnopolskiego projektu promującego bieganie. Akcję już po raz kolejny zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie im. Kornela Makuszyńskiego dla dzieci z klas 1-3, dzieci w wieku przedszkolnym oraz podopiecznych ŚDP w Chojnie.

 • Dzień Rodziny w grupie Pszczółki

  Dzień Rodziny w grupie Pszczółki

  dzień dziecka25 maja 2017 roku o godzinie 15.00 w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Rodziny”. Dzieci przygotowały swoim rodzicom program artystyczny, pięknie zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyki.

 • Motylki w Nowinach Wielkich

  Motylki w Nowinach Wielkich

  dinusieCzwartkowy dzień (25.05.2017) rozpoczął się dla „Motylków” uroczystym złożeniem życzeń dla rodziców z okazji ich święta corocznie obchodzonego 26 maja. Przedszkolaki odśpiewały przygotowane na tę okazję piosenki oraz wręczyły prezenty niespodzianki: mamusie otrzymały „drzewka szczęścia” a tatusiowie kwiatki na patyczku oraz puchary.

 • Wyprawa Biedronek do Czelina

  Wyprawa Biedronek do Czelina

  rentier24.05.2017 r. dzieci z grupy Biedronki wraz ze swoimi mamami odwiedziły Wioskę Lapońską w Czelinie . Przywitał nas gospodarz, pan Andrzej Woźniak.

 • Wyjazd Żabek do Parku Dinozaurów

  Wyjazd Żabek do Parku Dinozaurów

  dinozaur224 maja 2017r. dzieci z grupy „Żabki” wraz z rodzicami odwiedziły Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem i niecierpliwością oczekiwały na wyjazd.

 • Muchomorki w Bibliotece Miejskiej

  Muchomorki w Bibliotece Miejskiej

  czytamy bajki12.05.2017 r. dzieci z grupy I Muchomorki odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnie. Powitała nas pani Krystyna, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zapoznała z zasadami korzystania z księgozbioru biblioteki oraz przypomniała jak należy się w niej zachowywać.

 • Biedronki i Żabki w bibliotece

  Biedronki i Żabki w bibliotece

  kasi- ksi11.05.2017 r. Żabki i Biedronki z naszego przedszkola odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnie. Już w progu powitała nas pani Krystyna, która opowiedziała nam o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania w bibliotece.

 • Absolwent przedszkola u Smerfów

  Absolwent przedszkola u Smerfów

  książka - sabinaW poniedziałek po obiedzie, tj. 08.05.2017 roku dzieci z grupy „Smerfów” odwiedził absolwent naszego przedszkola pan Michał Miler. Wizyta p. Michała była dla wszystkich wielką niespodzianką, którą przygotował dla przedszkolaków Jaś – brat naszego gościa.

 • Dzień Godności

  Dzień Godności

  dzień godnościDnia 05.05.2017r. dzieci z grupy ,,Krasnale” uczestniczyły w obchodach Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wspólnie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie oraz innych ośrodków wzięliśmy udział w pochodzie ulicami naszego miasta. Następnie udaliśmy się do Centrum Kultury, gdzie czekał na nas pyszny poczęstunek. Kiedy posililiśmy się i nabraliśmy siły udaliśmy się na scenę i zaprezentowaliśmy się w dwóch utworach:,, Różne dzieci są na świecie”, ,,Przyjaciel”. Za nasz występ zostaliśmy nagrodzeni gorącymi brawami i otrzymaliśmy wspaniałe prezenty w postaci gier edukacyjnych o Europie. Mieliśmy także możliwość obejrzenia występów uczestników ze Szczecina, Morynia, Dębna i oczywiście Chojny. Każda grupa prezentowała inne państwo dzięki czemu występy były bardzo barwne i ciekawe. Już dziś wiemy, że za rok się ponownie spotkamy.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=665|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Przedszkolny chór na przeglądzie piosenki

  Przedszkolny chór na przeglądzie piosenki

  c -sabaDnia 28.04.2017r. chór przedszkolny "Śpiewające gwiazdki" brał udział w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, który był organizowany przez Centrum Kultury w Chojnie. Mali chórzyści występowali jako pierwsi i zaprezentowali dwa utwory "Wiosna" zespołu Skaldowie oraz "Wiosna w błękitnej sukience" (autor nieznany).

 • Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

  Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

  flagaDzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie wraz z nauczycielami, pracownikami przedszkola, zaproszonymi gośćmi i rodzicami w wyjątkowy sposób uczciły zbliżający się Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej już w czwartek - 27.04.2017. Przedszkolaki z grupy „Smerfów” i „Słoneczek” przygotowały część artystyczną.

 • Zajęcia ruchowe metodą Weroniki Sherborn

  Zajęcia ruchowe metodą Weroniki Sherborn

  marta ruchDnia 25.04.2017r. grupa Krasnale miała niezwykłych gości, którzy poprowadzili atrakcyjne zajęcia ruchowe. Pani Marta Jankowska prowadzi w Centrum Kultury zajęcia ruchowe metodą Weroniki Sherborne. Zajęcia mają na celu poznanie własnego ciała, wykształcenie lepszej orientacji w przestrzeni, lepszego współdziałania z innymi dziećmi, a co najważniejsze ćwiczenia te są kreatywne, spontaniczne i dają wiele radości maluchom. Pani Marta miała pomocników, były to osoby, które na co dzień przebywają w Środowiskowym Domu Samopomocy. Dzieci były zachwycone zajęciami i z niecierpliwością oczekują na następne spotkanie z Panią Martą.

   

  M. Lejman

  {pgslideshow id=664|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2017 -18

  wazne

  Informujemy, że w dniach od 25.04.2017 r. do 05.05.2017 r ruszają zapisy

  w rekrutacji uzupełniającej do Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie .

   

  "Wniosek o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej kandydata

  do Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie

  na rok szkolny 2017/2018"

  można pobrać u dyrektora przedszkola

  lub ze strony internetowe naszego przedszkola

  w zakładce "Dokumenty Przedszkola" od 25.04.2017 r.

 • Wycieczka Misiów i Biedronek do Szczecina

  Wycieczka Misiów i Biedronek do Szczecina

  papuga21 kwietnia 2017 r. zaraz po śniadaniu przedszkolaki z grup: Misie i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Szczecina. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Papugarni „Carmen”.

 • Motylki sadzą 1000 drzew na minutę

  Motylki „sadzą 1000 drzew na minutę"

  las dniu 19.04.2017r. dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w zajęciach terenowych na terenie Nadleśnictwa Chojna w rejonie Leśnictwa Lisie Pole. Podczas spotkania Leśniczy Pan Hubert Chwaliński wraz z Panią Katarzyną Chwalińską – Specjalistą Służby Leśnej, przypomnieli przedszkolakom, jak ważną rolę odgrywają drzewa w życiu ludzi i zwierząt oraz pokazali, jak prawidłowo sadzić drzewa.

 • Zwyciężczyni konkursu plastycznego „Wiosno, Wiosno – ach to Ty”

  Zwyciężczyni konkursu plastycznego „Wiosno, Wiosno – ach to Ty”

  pla dDziewczynki: Hania Śliwka, Hania Derleta i Nadia Klimczuk z grupy „Smerfów” wykonały prace plastyczne na konkurs „Wiosno, Wiosno, ach to Ty” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Hania Śliwka zajęła I miejsce, otrzymała dyplom i nagrodę – książkę.

 • Słoneczka w bibliotece

  Słoneczka w bibliotece

  ksiazka10 kwietnia 2017 dzieci z grupy Słoneczek odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Była to wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”.

 • Zajęcia otwarte

  Zajęcia otwarte

  dzieci AnkaDzień 06.06.2017 był dniem wyjątkowym dla małych Krasnali, ponieważ gościliśmy w sali na zajęciach mamy (Jagody, Julki, Leny i Wojtusia). Mamy przyglądały się pracy swoich dzieci, chętnie brały udział w proponowanych aktywnościach. Wspaniale sprawdziły się w roli chmurek, a także tancerek ponieważ Krasnale zaprosiły je do naszego przedszkolnego tańca "Podaj rękę partnerowi". Mamy z wielką ochotą pomogły przedszkolakom w sadzeniu rzeżuchy, zboża i kwiatów. Dzięki ich pomocy i pracy przedszkolaków, nasza sala jest radosna, świąteczna i wygląda pięknie z nowymi roślinami.

  M. Lejman

  {pgslideshow id=651|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Krasnale w gabinecie stomatologicznym

  Krasnale w gabinecie stomatologicznym

  dentystaDnia 05.04.2017r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego Przychodni Zdrowia ,,SALUS” w Chojnie. Wizyta w gabinecie związana była z naszym tematem kompleksowym: ,,Dbamy o zdrowie”. Celem naszej wycieczki było uświadomienie dzieciom, że dbanie o zęby jest niezbędne dla zachowania zdrowego organizmu a także przełamanie strachu przez wizytą u stomatologa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki pani pielęgniarki o tym, jak należy dbać o zęby i jak często należy przychodzić do gabinetu. Jeszcze chętniej skorzystały z możliwości siedzenie na podnośnym fotelu a już rewelacją było otrzymanie utwardzonej, kolorowej plomby. Dzieci miały także możliwość przyjrzenia się z bliska przyrządom wykorzystywanym do leczenia zębów. Rozmawiały także z panem stomatologiem przełamując tym samych strach przed wizytami w gabinecie. Na zakończenie wręczyły pracownikom poradni samodzielnie zrobione serduszka a w zamian za to otrzymały książeczki zachęcające do dbania o zęby.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=654|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pani pielęgniarka w grupie Krasnale

  Pani pielęgniarka w grupie Krasnale

  pielęgniarkaDnia 4.04.2016 w sali grupy Krasnale pojawił się wyjątkowy gość. Odwiedziła nas Pani Pielęgniarka Edyta Lizak. Pani Edyta na co dzień pracuje w szczecińskim szpitalu, ale znalazła trochę czasu żeby nas odwiedzić i poszerzyć wiedzę na temat zdrowia, zdrowego stylu życia i pracy pielęgniarki. Pani Edyta przyniosła ze sobą wiele ciekawych przedmiotów min. bandaże, plastry, strzykawki, kroplówkę, stetoskop, aparat do mierzenia ciśnienie i inne. Dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały nowe rzeczy. Po wizycie Pani Edyty cały dzień bawiły się nowymi "medycznymi zabawkami". Wizyta była ciekawa i wniosła dużo radości w codzienne życie przedszkolaków.

  M. Lejman

  {pgslideshow id=656|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Konkurs plastyczny dla sześciolatków - eliminiacje

  Konkurs plastyczny dla sześciolatków - eliminiacje

  strażakPaństwowa Straż Pożarna obchodzi w tym roku 25-lecie i z tej okazji zaprosiła 6-latki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni.” Na szczeblu przedszkolnym do konkursu zgłoszono 36 prac z grup: „Motylki”, „Smerfy”, „Krasnale” i „Słoneczka”.

 • Czytanie bajek w Smerfach

  Czytanie bajek w Smerfach

  książka - sabinaWe wtorek 28 marca 2017 roku odwiedził dzieci pan Paweł Sławiński – redaktor naczelny portalu Chojna24.pl. Na początek spotkania pan Paweł opowiedział dzieciom krótko czym się zajmuje, gdzie pracuje.

 • Muchomorki i Krasnale w Straży Pożarnej

  Muchomorki i Krasnale w Straży Pożarnej

  strażakDnia 28.03.2017r. grupy Muchomorki i Krasnale udały się z wizytą do Gryfina, aby zobaczyć z bliska pracę zawodowych strażaków. Wycieczka okazała się niezwykle atrakcyjna dla naszych przedszkolaków, już od samego początku wzbudzała wielkie zainteresowanie dzieci.

 • Smerfy z wizytą u weterynarza

  Smerfy z wizytą u weterynarza

  piesek24 marca 2017r. dzieci z grupy „Smerfów” wybrały się na wycieczkę do przychodni weterynaryjnej w Chojnie. Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie są żywymi istotami, które też chorują, cierpią i wymagają pomocy oraz leczenia.

 • Motylki na wycieczce w szkole podstawowej

  Motylki na wycieczce w szkole podstawowej

  koz„Motylki” 22 marca 2017r. wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Głównym celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z pomieszczeniami szkoły oraz integracja ze społecznością szkolną.

 • Wiosenne prace plastyczne Motylków

  Wiosenne prace plastyczne Motylków

  ogrodniczkaDzieci z grupy „Motylki” przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Wiosno, Wiosno – Ach to ty” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

 • 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny

  marzanna 15We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Początkowo pogoda płatała nam figle, ale ostatecznie rozpogodziło się i przedszkolaki wraz z paniami mogły przemaszerować ulicami Chojny w pięknym i kolorowym korowodzie.

 • Kącik wymiany książek

  ksiazka Kącik wymiany książek

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców

  do przedszkolnego kącika wymiany książek.

  Akcja będzie polegała na przyniesieniu książki (w dobry stanie)

  i wymianie z książką, która znajduje się w biblioteczce

  mieszczącej się na korytarzu przedszkolnym (wymieniamy max 3 książki).

  Po przeczytaniu, książki przynosimy ponownie do przedszkola.


  Serdecznie zachęcamy do wspólnego czytania!

  Ps. Akcja będzie dotyczyła również literatury dla dorosłych

  koordynator:

  Maria Lejman

 • Spotkanie z ratownikiem medycznym w Słoneczkach i Stokrotkach

  Spotkanie z ratownikiem medycznym w Słoneczkach i Stokrotkach

  ratownik10 marca 2017r. dzieci z grupy "Słoneczka i "Stokrotki" gościły w przedszkolu pana Mariusza Różyckiego ratownika medycznego. Dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.

 • Zajęcia z pieskiem w grupie Słoneczka

  Zajęcia z pieskiem w grupie Słoneczka

  piesek6 marca 2017r. w grupie "Słoneczka" odbyły się zajęcia z psem. Dzieci mogły poznać zasady pracy z psem, uczyć się właściwego stosunku do zwierząt oraz opieki nad nimi.

 • Zaproszenie na sektakl

  teatr-maskiZaproszenie do teatru

  Drodzy Rodzice 16 marca 2017 r. o godz. 1020

  w Centrum Kultury w Chojnie

  odbędzie się przedstawienie teatralne

  dla dzieci pt. "Baśnie z Dalekiego Wschodu"

  przygotowane przez aktorow

  Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

  Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne przedszkolaki.

  Cena biletu wstępu: 15zł.

  Pieniądze zbierać będą nauczycielki poszczególnych grup.

 • Zapisy do przedszkola na nowy rok szkolny

   

  ogło - sab

   

  Zapisy do przedszkola na nowy rok szkolny

   

  Wnioski o przyjęcie kandydata do Bajkowego Przedszkola Miejskiego

  w Chojnie na rok szkolny 2017/18 wraz z potrzebnymi dokumentami

  wydawane będą przez dyrektora lub wicedyrektora

  w dniach od 01.03.2017 r. do 31.03.2017 r.

  Wnioski dostępne będą również na naszej stronie internetowej

  w zakładce "Dokumenty przedszkola"

 • Smerfy z wizytą u pierwszoklasistów

  Smerfy z wizytą u pierwszoklasistów

   

  kozDla większości dzieci z grupy „Smerfów” ten rok szkolny tj. 2016/17 jest ostatnim rokiem pobytu w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę rzeczywistość 28.02.2017r. przedszkolaki odwiedziły kolegów i koleżanki z kl. I b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

 • Ferie 2017 – dobre rady dla najmłodszych

  Ferie 2017 – dobre rady dla najmłodszych

  balbałFerie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodzie. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w każdej grupie wiekowej przypominamy zasady bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu w czasie zimowego odpoczynku.

 • XIII Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  XIII Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

   

       „ Najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich

  jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział,

  podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować,

  ale zmagać się”.

  ( Pierre de Coubertin )

  olimpiada 2Już po raz trzynasty Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie zorganizowało Gminną Zimową Olimpiadę Przedszkolaków. Odbyła się ona 10 lutego 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie.

 • Olimpiada dla 3 i 4 latków

  Olimpiada dla 3 i 4 latków

  olimp 1Dnia 10.02.2017r. odbyła się w przedszkolu Zimowa Olimpiada Przedszkolaków dla dzieci 3-4 letnich. Na zawody sportowe przybyły przedszkolaki z grup: ,,Pszczółki", ,,Żabki", ,,Stokrotki", ,,Krasnale" oraz gospodarze całej uroczystości ,,Biedronki".

 • Warsztaty historyczne w grupie Misie

  Warsztaty historyczne w grupie Misie

  rycerzW czwartek 09.02.2017r. dzieci z grupy Misie odwiedzili niezwykli goście: Małgorzata i Arkadiusz Małeccy. Pani Małgorzata prowadząca pracownię ceramiczną ,,Hand Made Art” w Lubiechowie Dolnym pokazywała Misiakom jak powstają naczynia oraz gadżety wykonywane z gliny oraz tłumaczyła na czym polega proces wypału, szkliwienia i zdobienia ceramiki.

 • Zajęcia o zdrowym odżywianiu w Słoneczkach

  Zajęcia o zdrowym odżywianiu w Słoneczkach

  or - jolkaW czwartek 09.02.2017 „Słoneczka” odwiedziła mama Błażeja p. Iwona Andrzejak. Pani Iwona jest dietetykiem i pomaga ludziom w zdrowym odżywianiu.

 • Absolwentka przedszkola w odwiedzinach u Smerfów

  Absolwentka przedszkola w odwiedzinach u Smerfów

  książka - sabinaW piątek 03.02.2017r. po obiedzie dzieci z grupy „Smerfy” odwiedziła Agatka Pilitowska, która 4 lata temu ukończyła edukację w naszym przedszkolu. Obecnie jest uczennicą kl. IV Szkoły Podstawowej w Chojnie.

 • Spotkanie z pielęgniarką w Smerfach

  Spotkanie z pielęgniarką w Smerfach

  pielęgniarkaDnia 31.01.2017 r. „Smerfy” uczestniczyły w pogadance na temat dbania o zdrowie. Gościem była p. Jolanta Przybyła – pielęgniarka z przychodni „Salus” w Chojnie.

 • Bal karnawałowy z Rico i Ruphertem

  Bal karnawałowy z Rico i Ruphertem

  W karnawale, w karnawale
  Dookoła wielkie bale,
  Gdy orkiestra pięknie gra,
  Dobry humor każdy ma!

  W karnawale, w karnawale
  Dzieci bawią się wspaniale,
  W karnawale każdy chce
  Tańczyć, śpiewać, bawić się.

  palhaco30 stycznia 2017 r. nasze przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekając na zabawę. W szatni pojawiały się kolorowe postacie.

 • Krasnale i Misie na muzycznej opowieści

  Krasnale i Misie na muzycznej opowieści

  bajka25-go stycznia 2017 r. grupy Krasnale i Misie miały zaszczyt uczestniczyć w bajkowym koncercie muzycznym pt.: „Bal srebrnego pantofelka” zorganizowanym przez Agencje Artystyczną Pro Musica. To niezwykłe wydarzenie odbyło się dzięki zaproszeniu naszych przedszkolaków do Paradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chojnie.

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie VII

  Dzień Babci i Dziadka w grupie VII

  babcia i wnuk23 stycznia 2017 r. w grupie Pszczółki odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przywitaniu zaproszonych gości, przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny.

 • Babcie i Dziadkowie w Smerfach

  Babcie i Dziadkowie u Smerfów

  babuniaW zimny, piątkowy poranek, 20.01.2017 r. w grupie „Smerfów” panowała gorąca atmosfera. Już po raz czwarty przedszkolaki gościły u siebie swoich kochanych dziadków.

 • Wspaniali goście w Krasnalach

  Wspaniali goście w Krasnalach

  babcia i wnukDnia 20 - go stycznia 2017 r. gościliśmy w naszym oddziale wspaniałych gości - byli to dziadkowie i babcie naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały program artystyczny zawierający mnóstwo wierszy i piosenek o babciach i dziadkach. Odtańczyły także walca dla swoich gości po czym wręczyły własnoręcznie zrobione kolorowe ,,uśmiechem zdobione” kwiatki. Po części artystycznej zaprosiliśmy babcie i dziadków do udziału w konkursie: bicie piany, który babciom wyszedł znakomicie, konkurs dla dziadka - obieranie jabłka i sprawdzanie czyja skórka najdłuższa. Był tez konkurs na odgadniecie, po kilku dźwiękach zabawy z piosenką z dawnych lat. Musimy przyznać, że babcie w tym konkursie wykazały się ogromną wiedzą - odgadły ,,Rolnik sam w dolinie”, ,,Mam chusteczkę haftowaną”, ,,Karuzela” i inne po czym odtańczyły z dziećmi fragmenty utworów. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych przedszkolaków. To spotkanie przebiegało w bardzo miłej, ciepłej i sympatycznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którym w tym roku udało się do nas dotrzeć.

  E. Myszogląd

  M. Okońska

  {pgslideshow id=629|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Święto Babci i Dziadka w grupie II

  Święto Babci i Dziadka w grupie Misie

  Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa
  a w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia
  wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom – zdrowia, pomyślności
  uśmiechów na co dzień i dużo radości.

  babunia i dziadzioW miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.

 • Spotkanie z babcią i dziadkiem w grupie Żabki

  Spotkanie z babcią i dziadkiem w grupie Żabki

  Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
  lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
  Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
  i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
  Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
  po prostu kocham Cię ogromnie!

   

  ddddW naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na spotkania z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

 • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w Krasnalach

  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w Krasnalach

  miDnia 18-go stycznia 2017 r. obchodziliśmy w grupie Krasnali Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły z domu swojego ukochanego pluszaka. Opowiadały o swojej maskotce, skąd ją mają i jak się nią bawią. Tego dnia gościliśmy także w naszej grupie panią Martę , terapeutę ze Środowiskowego Domu Samopomocy oraz troje jej podopiecznych, którzy czytali dzieciom bajki o Kubusiu Puchatku oraz zagadki. Następnie dzieci miały możliwość skosztowania przysmaku misia jakim jest pyszny miodek. Potem była wspólna zabawa z maskotkami po czym dzieci przystąpiły do kolorowania sylwety Puchatka. Zabawa z misiami była bardzo udana i jak się okazało bardzo męcząca, co niektórzy po obiedzie ,,ucięli sobie drzemkę”. Dziękujemy gościom za dostarczenie dzieciom tą wizytą wielu pozytywnych wrażeń.

  E. Myszogląd

  M. Okońska

  {pgslideshow id=626|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Przegląd kolęd i pastorałek

  Przegląd kolęd i pastorałek

  aniłki misieDnia 17-go stycznia 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się Przegląd kolęd i pastorałek. Celem przeglądu była prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych oraz propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci.

 • Zaproszenie na bal karnawałowy

  palhacoZAPROSZENIE NA BAL

  30 stycznia 2017 r. w naszym przedszkolu

  odbędzie się bal karnawałowy.

   

  Roztańczone i interaktywne widowisko

  przeplatane rewelacyjnymi konkursami

  dla przedszkolaków poprowadzi

  duet klaunów: RUPHERT I RICO

   

  Rada Rodziców

  Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie

 • Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Biedronkach

  Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Biedronkach

  anka bbbbDnia 13.01.2017r. w grupie VI ,,Biedronki" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli goście oglądali przygotowane przez dzieci jasełka, w następnej części spotkania dzieci zaprezentowały piosenki dla Babci i Dziadka oraz wiersze.

 • Podziękowanie za wielkie serce

  Podziękowanie

  girlanda

  Pragniemy z serca podziękować za ogromną pomoc podczas organizacji

  III Charytatywnego Koncertu Kolęd dla Wojciecha Klimka,

  który przy współpracy wielu wspaniałych ludzi

  odbył się w Parafii św. Trójcy, dnia 6.01.2017 r.

   

  Rodzice z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie

  Był to dzień niezwykły, pełen ciepłych spojrzeń, pozytywnych emocji, wzruszających chwil i wielkiej otwartości licznie przybyłej publiczności. Podczas tegorocznego koncertu udało nam się zebrać rekordową kwotę 10 332,03 zł; 40,94 euro; 6 pensów brytyjskich. Wiemy, że bez Państwa pomocy ten koncert nie byłby tak wspaniałym wydarzeniem.

  Jesteśmy pełni wdzięczności i nadziei, że kolejny koncert odbędzie się również przy Państwa pomocy.

  {pgslideshow id=625|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Czytanie u Smerfów

  Czytanie u Smerfów

  czytamy bajki03. 01.2017 r. to kolejny dzień czytania bajek dla dzieci przez rodziców. W tym dniu do „Smerfów” zawitała p. Basia - mama Julii Sz., która przeczytała bajkę Jana Brzechwy pt. „Szelmostwa Lisa Witalisa”.

 • Zaproszenie na III Charytatywny Koncert Kolęd

  III Charytatywny Koncert Kolęd


  c -sabaŚwiąteczny czas otwiera nasze serca. Dlatego chcemy, podobnie jak w ubiegłych latach, spędzić ten czas razem - wspólnie kolędując i ciesząc się bliskością. Chcemy też, by z tych otwartych serc oprócz śpiewu popłynęło konkretne wsparcie, które może uczynić ten czas jeszcze bardziej świątecznym i wartościowym. Udało się na w ubiegłych latach wesprzeć Marikę i Laurę, oba koncerty spotkały się z dużą życzliwością i hojnością słuchaczy.

  W tym roku, już 6 stycznia o 12:00 w kościele Świętej Trójcy w Chojnie

  odbędzie się III Charytatywny Koncert Kolęd,

  podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie Wojtka Klimka.

   

  Ty też możesz pomóc - przyjdź, śpiewaj, słuchaj, bądź!

  A po koncercie, ruszmy wszyscy w barwnym Orszaku Trzech Króli

  prosto do stajenki! Nie może Cię zabraknąć!

   

   

  {pgslideshow id=615|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Podsumowanie akcji Góra Grosza 2016

  Podsumowanie akcji Góra Grosza 2016

  iza góraW dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 r. przeprowadziliśmy na terenie naszego przedszkola zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Grosze zbierane były codziennie w poszczególnych grupach.

 • Słoneczka i Smerfy z kolędą u seniorów

  Słoneczka i Smerfy z kolędą u seniorów

  kas szop29 grudnia 2016r., tuż po świętach Bożego Narodzenia dzieci z grup: „Słoneczka” i „Smerfy” odwiedziły mieszkańców Domu Seniora w Starej Rudnicy. W świetlicy z niecierpliwością oczekiwali na nich sympatyczni seniorzy.

 • Wigilia w grupie VII

  Wigilia w grupie Pszczółki

  aniołek ewa21 grudnia 2016 roku to był dzień wigilijny w grupie Pszczółki. Świąteczny nastrój czuć było już od rana.

 • Wigilia w grupie Smerfów

  Wigilia w grupie Smerfów

  chch20 grudnia 2016 r. późnym popołudniem dzieci wraz ze swoimi rodzicami przybyli do przedszkola, do swojej sali na wspólną wieczerzę wigilijną. Wszyscy w odświętnych strojach zajęli miejsca przy stołach nakrytych białymi obrusami, przystrojonymi świątecznymi stroikami.

 • Wigilia w grupie Misie

  Wigilia w grupie Misie

  Uśmiechnęła się noc od zachodu
  srebro gwiazd wysypała na niebo.
  Już błękitny anielski korowód
  idzie w świat z Betlejemską kolędą.


  aa aa
  We wtorek – 20 grudnia 2016 r. - od samego rana wszyscy byli bardzo podekscytowani. Misiaki bardzo chętnie pomagały w przygotowaniu sali do długo oczekiwanego spotkania.

 • Wielkie czytanie w grupie Krasnali

  Wielkie czytanie w grupie Krasnali

  ksiazkaDnia 20-go grudnia 2016 r. w grupie ,,Krasnale” gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnie, którzy wzięli czynny udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” poprzez głośne czytanie dzieciom wierszy o zimie, Mikołaju i Świętach Bożego Narodzenia. Oprócz wierszy dzieci wysłuchały także kilku ilustrowanych opowiadań o przygodach bałwanka i Mikołaja. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwały się w każde przeczytane słowo. Wykorzystując fakt, że na sali mieliśmy kukiełki z przedstawienia jasełkowego jedna z dziewcząt postanowiła dzieciom zaprezentować historię podróży pasterzy i króli do Betlejem. Dzieci ogromnymi brawami nagrodziły koleżankę i same odegrały fragmenty opowieści o narodzinach Jezusa. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a młodzież zapewniła dzieci, że jeszcze kiedyś je odwiedzi.

  E. Myszogląd

  M. Okońska

  {pgslideshow id=614|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Spotkanie wigilijne w grupie Krasnali

  Spotkanie wigilijne w grupie Krasnali

  dddddDnia 19.12.2016r. w sali Krasnali odbyła się wspaniała uroczystość z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci, odświętne ubrane, z niecierpliwością czekały na swoich rodziców. Krasnale zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym pt.,, W drodze do Betlejem” wcielając się w rolę aniołków, pasterzy, królów, owieczek, wielbłądów i w końcu samych dzieci. Po przedstawieniu dzieci złożyły najbliższym świąteczne życzenia po czym obdarowały ich własnoręcznie zrobionymi prezentami. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu i kosztowali potraw przygotowanych przez rodziców. Nie odbyło się bez wspaniałej niespodzianki - salę naszą odwiedził Mikołaj z elfami, który zaprosił dzieci do wspaniałej zabawy, tj. ,,Zaprzęg Mikołaja”, ,,Wyścig zajączków”, ,,Podaj piłkę”, rozwiązywanie zagadek i układanie puzzli o tematyce świątecznej. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci otrzymały wspaniałe prezenty. To był bardzo emocjonujący dzień dla nas wszystkich, ale już z niecierpliwością czekamy na wizytę Mikołaja w przyszłym roku.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=609|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wigilia z rodzicami w Biedronkach

  Wigilia z rodzicami w Biedronkach

  aaaaaDnia 15.12.2016 r. w grupie Biedronki odbyło się spotkanie jasełkowe. Dzieci zaprosiły Rodziców na przygotowaną inscenizację o Bożym Narodzeniu.

 • Chojeńska poetka u Smerfów

  Chojeńska poetka u Smerfów

  ksiazka12 grudnia 2016 r. jeszcze przed śniadaniem w grupie Smerfów dzieci zamieniły się w słuch. Ciekawy i nieznany przedszkolakom gość - Pani Dorota Dobak - Hadrzyńska, poetka chojeńska czytała dzieciom swoje wiersze, np.: „Dziecięce rymy”, „Jesienne słonko”, „Pozytywka”, „Mój Kubuś”, „Dominika”, „Wyliczanka” oraz wiele innych.

 • Niecodzienny gość w grupie Smerfów

  Niecodzienny gość w grupie Smerfów

   

  gornik12 grudnia 2016 r. Smerfy odwiedził górnik p. Bogdan Szeremeta z kopalni „Jankowice” w Rybniku. Górnik przybył w pełnym umundurowaniu.

 • Kiermasz bożonarodzeniowy

  Kiermasz bożonarodzeniowy

   

  ffffff10 grudnia 2016 po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbył się bożonarodzeniowy kiermasz, na którym można było zakupić świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci oraz rodziców. „To był niezapomniany kiermasz”- czytamy w artykule ono24.info i rzeczywiście tak było.

 • Szlachetna Paczka od przedszkolaków

  Szlachetna Paczka od przedszkolaków

  prezentMiłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny.

 • Zaproszenie na "Jasia i Małgosię"

  JAŚ I MAŁGOSIAZaproszenie do teatru

  Przypominamy, że 16 grudnia 2016 r. o godz. 1010

  w Centrum Kultury w Chojnie odbędzie się

  przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia"

  przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

  Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne przedszkolaki.

  Cena biletu wstępu: 15zł.

 • Zdobienie pierników u Smerfów

  Zdobienie pierników u Smerfów

  pierniczki 11Po zajęciach w czwartek 08 grudnia 2016 r. w grupie Smerfy czuć było zapach pierników. Dzieci były zajęte dekorowaniem ciasteczek, które upiekła mama Tomka – p. Dorota.

 • Kartki świąteczne dla firmy Poldanor

  Kartki świąteczne dla firmy Poldanor

  eeeeeJuż po raz drugi dzieci z gr. „Słoneczek” podjęły współpracę z firmą Poldanor i przygotowywały kartki bożonarodzeniowe. W tym roku na naszych kartkach zagościły dziecięce rysunki oraz choinki wydzierane z gazety.

 • Piernikowy ludzik

  Piernikowy ludzik

  pierniki - ewa06 grudnia to dla wszystkich dzień pełen niespodzianek. Do dzieci przyszedł Mikołaj ze słodkimi upominkami.

 • Spotkanie Św. Mikołaja z przedszkolakami

  Spotkanie Św. Mikołaja z przedszkolakami

  Idzie dobry święty,
  Uśmiecha się w koło,
  Grzecznym dzieciom biją
  Serduszka wesoło.
  Niesie w dużym worku
  Słodyczy bez liku,
  Pełno dzisiaj wszędzie
  Radości i krzyku.

  mikiTegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Jego wizyta w przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku.

 • Święta tuż, tuż

  Święta tuż, tuż

  pierniczki 11Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, zaczarowany. Czekają na niego nie tylko dzieci. W każdym, nawet najmniejszym przedszkolu trwają intensywne przygotowania. Nauczycielki zapoznają dzieci z różnorodnymi i niepowtarzalnymi tradycjami, symbolami świątecznymi. Prace plastyczne w grudniu obfitują w prezenty, choinki, Mikołaje, aniołki. Tak też dzieje się w grupie Krasnale. Podniosłym momentem było ubieranie choinki. To znak, że Boże Narodzenie tuż, tuż. Nie mniej radości sprawiło dzieciom pieczenie pierniczków świątecznych. Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. Jest to czas radości, spotkań rodzinnych a przede wszystkim obdarowywania dzieci prezentami.

  M. Okońska

  {pgslideshow id=600|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Olimpiada Ekologiczno-Przyrodnicza

  Olimpiada Ekologiczno-Przyrodnicza

  eko drzewo1 grudnia 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Ekologiczno-Przyrodnicza, w której brały udział dzieci ze wszystkich grup. Gościem honorowym była Pani Agnieszka Kujawska – pracownik Nadleśnictwa Chojna.

 • Andrzejki 2016 w Misiach

  Andrzejki 2016 w Misiach

  Andrzejkowy wieczór marzeń,

  Przepowiednie nowych zdarzeń.

  Różne wróżby czymś czynimy,

  I wesoło się bawimy.

  andrzejki-monika"Hokus pokus, czary mary - niech się spełnią andrzejkowe czary" – tak 30 listopada 2016 r. czarowaliśmy w grupie Misie. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj a wróżby mają odpowiedzieć na długo oczekiwane pytania.

 • Laboratorium małego chemika u Smerfów

  Laboratorium małego chemika u Smerfów

  badaczW środę tj. 30.11.2016 r. dzieci z grupy Smerfów gościły u siebie niespotykanego gościa – Panią Katarzynę Król – Pilitowską, nauczyciela chemii w Gimnazjum im. Janusza Korczaka, w Chojnie. Pani Kasia wyjaśniła co to jest chemia, czym się zajmuje, jaki strój obowiązuje chemika w pracowni chemicznej.

 • Andrzejkowe ciasteczka z wróżbą

  Andrzejkowe ciasteczka z wróżbą

  ciastkaJak co roku grupa X „Słoneczka” przygotowała andrzejkowe ciasteczka z wróżbą. W tym roku upiekliśmy około 400 ciasteczek i ku naszemu zaskoczeniu prawie wszystkie zostały sprzedane. DZIĘKUJEMY! Zebraliśmy kwotę 617,66zł, która została wpłacano na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na dofinansowanie do zakupu tablicy multimedialnej. Słoneczka serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli wrzucić pieniążki do skarbonki, dzięki którym może już niedługo tablica zawiśnie w naszej sali. Dziękujemy Pani Joli i Pani Basi z gr. Smerfy za pomoc w sprzedaży ciasteczek.

  A. Skiba

  A. Koksanowicz

 • Święto Pluszowego Misia w Misiach

  Święto Pluszowego Misia w Misiach

  misssPluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Pocieszają, dodają otuchy, są przytulanką przy zasypianiu.

 • Andrzejki 2016 w Biedronkach

  Andrzejki 2016 w Biedronkach

  andrzeDnia 25.11.2016r. w grupie ,,Biedronki" odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały tradycje związane z wróżbami Andrzejkowymi.

 • Krasnale i Biedronki z wizytą u piesków

  Krasnale i Biedronki z wizytą u piesków

  piesekDnia 17.11.2016r. dzieci z grupy Krasnale i Biedronki udały się do gryfińskiego Kojca. Dzieci zawiozły pieskom pożywienie zebrane podczas akcji charytatywnej w naszym przedszkolu.

 • Pani leśnik w czterolatkach

  Pani leśnik w czterolatkach

  pani leśnikDnia 16.11.2016r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Żabki" odwiedziła pani Agnieszka Kujawska z Nadleśnictwa w Chojnie. Podczas spotkania dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy leśnika.

 • Fotograf w piątek


  FotografDrodzy Rodzice 

  Przypominamy, że 18 listopada 2016 r. (piątek)

  nasze przedszkole odwiedzi fotograf

  ze Studia Foto Gama z Lublina. 

 • Spotkanie integracyjne w Krasnalach

  Spotkanie integracyjne w grupie Krasnali

  flagaDnia 14.11.2016r. grupę Krasnali odwiedzili niesamowici goście. Wśród nich byli rodzice naszych przedszkolaków oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie. Dzieci zaprezentowały się w montażu słowno-muzycznym przygotowanym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dzieci, mimo tego, że były bardzo przejęte wizytą gości dały z siebie bardzo dużo - pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Wszystkich porwała piosenka pt.,, Jesteśmy Polką i Polakiem”, którą razem zaśpiewaliśmy. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

  E. Myszoglad

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=592|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Krasnali

  Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Krasnali

  flaga -sabinaDnia 10-go listopada 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskanie Niepodległości. Organizatorami tego przedsięwzięcia były dzieci z grupy ,,Krasnale”.

 • Wyjazd Motylków i Muchomorków do teatru

  Wyjazd Motylków i Muchomorków do teatru

  tygrysDnia 9 listopada 2016 r. „Motylki” wraz dziećmi z „Muchomorków” odwiedziły szczeciński teatr dla dzieci „Pleciuga” i obejrzały spektakl „Tygrysek i Kapitan Morgan”. Przedstawienie dostarczyło im wielu wrażeń i przeżyć emocjonalnych.

 • Krasnale na VI Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

  Krasnale na VI Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

  c -sabaDnia 9 listopada 2016 r. dzieci z grupy Krasnale wzięły udział w VI edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznych zorganizowanej w Centrum Kultury w Chojnie. Dzieci, piękni ubrane w stroje biało-czerwone zaprezentowały się w utworze pt. „Przybyli ułani pod okienko”. Krasnale wystąpiły jako pierwszy zespół a mimo wszystko nie miały tremy na scenie. Zaśpiewały pięknie, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie przedszkolaki oglądały występy swoich starszych kolegów i koleżanek dzięki czemu miały możliwość poznać i uwrażliwić się na piękno pieśni patriotycznych. Dzieci po występie otrzymały dyplom uczestnictwa a następnego dnia (na uroczystości z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się w naszym przedszkolu) torbę słodyczy i nagrodę w postaci puzzli. W tym miejscu bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu przepięknych strojów dla dzieci.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=590|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • VI Przegląd Pieśni Patriotycznych z udziałem Smerfów

  VI Przegląd Pieśni Patriotycznych z udziałem „Smerfów”

  nutki IIDzieci z grupy „Smerfy” zaśpiewały:

  …„Jesteśmy Polką i Polakiem,

  dziewczynką fajną i chłopakiem,

  kochamy Polskę z całych sił

  chcemy byś kochał Ją i ty i ty…”

  w czasie VI Przeglądu Pieśni Patriotycznych, który odbył się w CK w Chojnie dnia 09.11.2016 r. Celem przeglądu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia. Na scenie zaprezentowali się starsi koledzy i koleżanki. Z uwagą i zadumą mieliśmy okazję wysłuchać wielu pieśni i piosenek patriotycznych. Otrzymaliśmy dyplom uczestnictwa oraz wyróżnienia i puzzle za udział w przeglądzie.

  J. Glubiak

 • Leśnik u Krasnali

  Leśnik u Krasnali

  pani leśnik8.11.2016 r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią leśnik. Na początku spotkania Pani Kasia zaprezentowała dzieciom swój mundur, opowiedziała ciekawe rzeczy o swojej pracy, o lesie oraz mieszkających tam zwierzętach i ptakach. Przypomniała dzieciom o właściwym zachowaniu podczas kontaktu ze zwierzętami leśnymi i zaznaczyła, że człowiek przebywający w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy – zwierząt i ptaków. Największą zaś atrakcją były przyniesione przez panią leśnik znalezione w lesie poroża jelenia oraz kły dzika, które wzbudziły zachwyt przedszkolaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa. Żegnając się z nami, Pani Kasia wręczyła dzieciom kolorowanki o lesie i pracy leśnika oraz  zaprosiła nas do siedziby Nadleśnictwa. Wycieczkę zaplanowaliśmy na ciepłe miesiące i już z niecierpliwością na nią czekamy.

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=591|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Słoneczka w gospodarstwie rolnym

  Słoneczka w gospodarstwie rolnym

  kapusta04.11.2016r dzieci z grupy "Słoneczka" udały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Grzybnie. Dzieci już od samego rana czekały z niecierpliwością na wycieczkę.

 • Krasnale i ich Cudaki - Kasztaniaki

  Krasnale i ich Cudaki - Kasztaniaki

  kasztankiDzieci z oddziału integracyjnego ,,Krasnale” wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Centrum Kultury w Chojnie pt.,,Cudaki-Kasztaniaki” Najpierw poszliśmy na spacer w celu pozbierania szyszek, kasztanów i żołędzi a następnie zaczęliśmy wymyślać jak będzie wyglądać nasz dzieło. Postanowiliśmy, że zrobimy małe skrzaty na mchu, które będą bawić w kołysce od orzecha swoje dzieciątko, skradające się myszki oraz czuwającego nad wszystkim rycerza z kukurydzy. Było dużo zabawy podczas wykonywania pracy a nasze dzieło zostało docenione. W konkursie plastycznym zdobyliśmy drugie miejsc, dyplom oraz nagrodę w postaci puzzli. Puzzle składają się z 250 elementów, więc będzie co robić w jesienne popołudnia.

  E. Myszoglad

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=582|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pasowanie w grupie Słoneczka

  Pasowanie w grupie Słoneczka

  słoneczko1Dnia 03.11.2016r w grupie "Słoneczka" odbyła się uroczystość "Pasowania na Słoneczko". Dzieci bardzo chętnie przygotowywały się do tej uroczystości, zaprosiły również na nie swoich najbliższych.

 • Motylki na spotkaniu w Landin

  Motylki na spotkaniu w Landin

  ziemniakDnia 3 listopada 2016 r. „Motylki” z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie odwiedziły swoich niemieckich kolegów w partnerskim przedszkolu w Landin. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Święta Pieczonego Ziemniaka”.

 • Gość u Smerfów

  Gość u Smerfów

  ksiazkaOd września tego roku w grupie „Smerfów” w dalszym ciągu rozwijane są zainteresowania czytelnicze. Przedszkolaki odwiedziły już po raz kolejny Bibliotekę Miejską w Chojnie, gdzie pani bibliotekarka czytała dzieciom bajki.

 • Wycieczka Misiów do KPPSP w Gryfinie

  Wycieczka Misiów do KPPSP w Gryfinie

  strażakW piątek, 28 października 2016 r. dzieci z grupy Misie wybrały się na ciekawą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaka oraz kształtowanie odpowiednich zachowań podczas potencjalnego niebezpieczeństwa.

 • Pasowanie na Przedszkolaka w Pszczółkach

  Pasowanie na Przedszkolaka w Pszczółkach

  pszczoła 28 października 2016 roku w grupie Pszczółki odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to pierwszy występ artystyczny Pszczółek, dlatego nie obyło się bez stresu i nerwów, mimo tremy wszystkie dzieci pięknie wystąpiły i zachwyciły odwagą swoich rodziców.

 • Słoneczka i Stokrotki zbierały kasztany

  Słoneczka i Stokrotki zbierały kasztany

  kasztany i żołędzieOd września po połowy października dzieci z grupy "Słoneczka" oraz "Stokrotki" zbierały kasztany i żołędzie, które następnie zostały przekazane do Nadleśnictwa w Chojnie, aby pomóc zwierzętom leśnym przetrwać trudny okres zimy. Dzieciom udało się zabrać ok. 210 kg kasztanów oraz żołędzi za co serdecznie dziękujemy.

 • Jesienne zabawy z rodzicami w grupie „Smerfów”

  Jesienne zabawy z rodzicami w grupie „Smerfów”

  żołędzieJesień to piękna, kolorowa pora roku. Inspiruje do wielu ciekawych zabaw. Smerfy zorganizowały w swojej sali kącik jesienny, w którym zgromadziły dary Pani Jesieni.

 • Cudaki – Kasztaniaki

  Cudaki – Kasztaniaki

  kasztankiZbieramy kasztany,

                               robimy w nich dziurki,

                               a wtedy je można

                               nawlekać na sznurki.

 • Smerfy w gospodarstwie rolnym

  Smerfy w gospodarstwie rolnym

  kapustaDnia 18.10.2016r. po śniadaniu dzieci z grupy „Smerfów” udały się autokarem do gospodarstwa rolnego w Grzybnie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z tradycją kiszenia kapusty, poznaniem etapów jej kiszenia.

 • Wyprawa Biedronek i Krasnali do lasu

  Wyprawa Biedronek i Krasnali do lasu

  liDzień 17.10.2016r. był dla grupy Biedronek i Krasnali dniem pełnym wrażeń. Dzieci, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu.

 • Fotograf ze Studia Foto Gama w przedszkolu

  FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU

   

  Fotograf         

   

  Drodzy Rodzice

   

  18 listopada 2016 r. nasze przedszkole odwiedzi fotograf

  ze Studia Foto Gama z Lublina, który będzie wykonywał zdjęcia

  do kalendarzy lub w ramce.

   

  Zainteresowanych kupnem kalendarza lub zdjęć w ramce prosimy o kontakt

  z nauczycielkami poszczególnych grup.

   

   

  Zapisanie dziecka na wybrany rodzaj zdjęć wiąże się z koniecznością wykupienia kalendarza lub ramki.

 • Spotkanie z panią stomatolog w Biedronkach i Żabkach

  Spotkanie z panią stomatolog w Biedronkach i Żabkach

  ząbekDnia 14.10.2016r. grupę ,,Biedronki" i ,,Żabki" odwiedziła pani stomatolog Justyna Kołodziej. Pani doktor przeprowadziła bardzo ciekawą rozmowę z dziećmi na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

 • Spotkanie z ratownikami w Misiach

  Spotkanie z ratownikami w Misiach

  pomoc AgaW czwartek - 13 października 2016 r. - Misie gościły w swojej sali pana Marka Łągiewczyka nauczyciela i ratownika wodnego wraz z grupą swoich podopiecznych z Młodzieżowej Grupy WOPR z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie - Wiktorią Szpek, Wiktorią Liput, Julią Sawicką, Jakubem Mrozem, Marcinem Dudkiem i Mateuszem Barczykiem.

 • Wizyta Policjantów w grupie Stokrotek i Słoneczek

  Wizyta Policjantów w grupie Stokrotek i Słoneczek

  poli -saPoczątek roku szkolnego w naszej grupie to czas, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego przedszkolaki miały okazję spotkać się z przedstawicielami policji.

 • Krasnale szykują się do zimy

  Krasnale szykują się do zimy

  kompotDnia 11-go października 2016 r. dzieci z grupy Krasnale wykonywały zapasy na zimę. W tym tygodniu dużo mówiliśmy o owocach i warzywach, rozpoznawaliśmy je po dotyku i smaku, omawialiśmy ich wygląd oraz malowaliśmy aż w końcu wykonaliśmy kompot z jabłek który skosztujemy zimą. Po umyciu jabłek dzieci samodzielnie kroiły je na małe części oraz wrzucały do słoika. Potem dodaliśmy cukru, wody i gotowe- zanieśliśmy do kuchni i poprosiliśmy Panią Mirę, aby nam te słoiki zagotowała. Postawimy sobie te kompoty do kącika przyrodniczego i zimą miło będzie je otworzyć - poczuć smak, i zapach lata.

  E. Myszoglad

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=572|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Niecodzienni goście w grupie Misie

  Niecodzienni goście w grupie Misie

  policjant miśDzieci z naszego przedszkola  od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa, dlatego też, we wtorek, 11 października 2016 r. do grupy Misie zawitali niecodzienni goście – Funkcjonariusze Policji z Komisariat Policji w Chojnie.

 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie Krasnali

  Pasowanie na przedszkolaka w grupie Krasnali

  krasnal MARYSIADnia 05.10.2016r. w grupie Krasnali odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci, które w tym roku szkolnym doszły do oddziału integracyjnego były pasowane na Krasnala, a przedszkolaki, które chodziły wcześniej na starszego Krasnala. Dzieci bardzo dzielnie zachowały się na scenie-do mikrofonu recytowały wiersze o przedszkolakach, o zdrowiu, o fajnych zabawach w przedszkolu oraz śpiewały piosenki jednocześnie wykonując układ taneczny do piosenek ,,Idzie maluch” oraz ,,Małe czerwone jabłuszko”. Następnie, aby udowodnić, że są prawdziwymi przedszkolakami wykonywały ćwiczenia: stały na jednej nodze, podskakiwały, klaskały w dłonie, robiły różne miny, aż w końcu złożyły przyrzeczenie, że będą dzielne i będą dbały o dobre imię przedszkola. Były też zadania dla rodziców - musieli oni odpowiadać na pytania dotyczące dzieci z grupy Krasnale a także całego przedszkola i trzeba przyznać, ze wszyscy udzielili poprawnych odpowiedzi. Po części artystycznej nastąpił poczęstunek w postaci przepięknego i przepysznego torta oraz ciast, które przygotowali rodzice. W tym miejscu bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz za stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=568|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wizyta Smerfów w Bibliotece Miejskiej

  Wizyta Smerfów w Bibliotece Miejskiej

  kasi- ksiWe wtorek 4 października 2016r. Smerfy po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Miejską w swoim mieście. W dalszym ciągu pragną rozwijać swoje kompetencje czytelnicze.

 • Wizyta ratownika medycznego

  Wizyta ratownika medycznego

  pomoc Aga29 września 2016 r. gościliśmy w naszej grupie pana Przemysława Okońskiego ratownika medycznego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego. Pan Przemek na zakończenie zaprosił nas do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna. Korzystając z zaproszenia Krasnale udały się z wizytą do pobliskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna, gdzie miały okazję poznać z bliska pracę Ratowników Medycznych, zobaczyć jak wygląda wnętrze specjalistycznej karetki wyposażonej w sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dzieci wysłuchały także prelekcji o zadaniach i czynnościach wykonywanych przez ratowników, o ich odpowiedzialności i pracy na co dzień, która przecież nie jest łatwa. Zwieńczeniem całej wycieczki był pokaz świateł oraz głośny sygnał karetki. Dziękujemy Pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna za poświęcony przedszkolakom czas. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

   

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=569|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

 • Wyprawa Biedronek na działki

  Wyprawa Biedronek na działki

  biedr - kasia g.Dnia 26.09.2016r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do ogródków działkowych. Celem wycieczki była obserwacja jesiennych prac w ogrodzie i drzew owocowych.

 • Wizyta funkcjonariuszy Policji w 4 -latkach

  Wizyta funkcjonariuszy Policji w 4 -latkach

  poli -sa21 września 2016 r. dzieci z grup: "Żabki" i "Biedronki" udały się na wycieczkę na przejście dla pieszych oraz Komisariat Policji w Chojnie pod opieką chojeńskich funkcjonariuszy Policji. Celem wycieczki było wdrożenie dzieci do bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz prawidłowego zachowania się w ruchu ulicznym, a także zapoznanie z pracą policjanta.

 • Pasowanie na przedszkolaka – Smerfa

  Pasowanie na przedszkolaka – Smerfa

  smer -jolkaPierwszą, ważną uroczystość przedszkolną w swoim życiu przeżyło kilkoro przedszkolaków, którzy po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Większość jednak to dzieci, którym przedszkole nie jest obce.

 • Krasnale śpiewają dla Ernesta

  Krasnale śpiewają dla Ernesta

  rowerW piątek, 16-go września 2016 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” uczestniczyły w akcji charytatywnej organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie i stowarzyszenie ,,Jesteśmy” pod nazwą ,,Sztafeta rowerowa-jedziemy dla Ernesta”. Co prawda przedszkolaki nie jeździły na rowerach ale za to zaprezentowały się w piosence pt. ,,Rodzina”. Dla niektórych dzieci był to pierwszy występ na scenie, ale poradziły sobie świetnie. Występ najmłodszych gromkimi brawami nagrodzili rodzice i uczestnicy sztafety. Dzieci skorzystały także z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów: skakały na dmuchanym zamku, uczestniczyły w loterii fantowej, nawet mogły pojeździć quadem. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszemu starszemu koledze. Dziękujemy bardzo rodzicom naszych przedszkolaków za dowiezienie dzieci na miejsce występu.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=562|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Akcja „Sprzątanie świata” 2016

  Akcja „Sprzątanie świata” 2016

  sprzątanie świata16 września 2016 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w 23 edycji akcji Sprzątania świata - Polska pod hasłem "Podaj dalej... drugie życie odpadów." Głównym celem akcji, który chcemy uświadomić przedszkolakom jest potrzeba poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów, ukazanie naszego wpływu na środowisko.

 • Wycieczka Żabek do Geoparku w Moryniu

  Wycieczka Żabek do Geoparku w Moryniu

  autobusJuż w pierwszych dnia pobytu w przedszkolu dzieci z grupy Żabki wybrały się na wycieczkę do Geoparku w Moryniu. Pogoda tego dnia była piękna, co pozwoliło nam na miłe spędzenie tego dnia.

 • Biedronki w Moryniu

  Biedronki w Moryniu

  raczek13.09.2016 r. dzieci z grupy Biedronki odwiedziły Moryń. Na rynku miasta powitała nas pani przewodnik, która zaprosiła dzieci na wycieczkę po Moryniu.

 • Już po wakacjach !!!


  przedszkole   Już po wakacjach !!!

   

   

   

   

   

   

   

   

  Drodzy rodzice i kochane przedszkolaki,

  czas wakacji dobiegł końca i rozpoczyna się nowy rok przedszkolny.

  Mamy nadzieję, że z nową energią przekroczyliście próg naszego przedszla.

  Wszystkim maluszkom i starszakom życzymy dużo szczęścia, uśmiechu,

  ciekawych doświadczeń, wspaniałej zabawy,

  wytrwałości i przede wszystkim dużo, dużo radości.

  Dołożymy wszelkich starań, aby czas spędzony

  w "Bajkowym Przedszkolu Miejskim"

  przyczynił się do wszechstronnego rozwoju każdego przedszkolaka.

  Pracownicy

  Bajkowego Przedszkola

  Miejskiego w Chojnie

  Zdjęcia  z "życia" naszego przedszkola.

  {pgslideshow id=560|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Powitanie Krasnali w nowym roku szkolnym

  Powitanie Krasnali w nowym roku szkolnym

  dzieci 3Dnia 1-go września 2016r. rozpoczęliśmy w grupie Krasnali nowy rok szkolny. Dzieci wypoczęte, roześmiane i chętne do zdobywania nowych wiadomości powróciły po wakacjach do swojej sali. Na przedszkolaki czkały pięknie ułożone zabawki, wzbogacone kąciki zabaw oraz książeczki w biblioteczne no i oczywiście Panie. Powitaliśmy także w naszym oddziale troje nowych przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz w zabawach z muzyką i chustą animacyjną, dużo opowiadały o tym w jaki sposób spędziły wakacje, co zwiedziły oraz jakie pamiątki przywiozły na pamiątkę. Wszyscy wspólnie świetnie się bawiliśmy –chłopcy klockami, samochodami, a dziewczynki lalkami. Byliśmy także na placu przedszkolnym przypominając sobie wcześniej obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Pierwszy dzień nowego roku szkolnego przebiegł w bardzo miłej i pogodnej atmosferze.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=561|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wakacyjne życzenia

  wakacje 16Wakacji czas !

  Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzę,

  aby nadchodzące wakacje były radosne,

  ciekawe, słoneczne,

  a przede wszystkim bezpieczne,

  by sprzyjały zawieraniu nowych przyjaźni

  i poznawaniu ciekawych miejsc.

   

  Miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień

  oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

                                                           Dyrektor

                                                           Bajkowego Przedszkola Miejskiego

                                                          Dorota Stelmach

 • Misiaki w Wodociągach Miejskich

  Misiaki w Wodociągach Miejskich

  kropelkaW ramach realizacji zagadnień  dotyczących znaczenia wody w życiu człowieka przedszkolaki z grupy Misie wybrały się 22 czerwca 2016 r. na wycieczkę do Wodociągów Miejskich znajdujących się przy ul. Barwickiej w Chojnie. Po miejscach, w których pozyskuje się i uzdatnia wodę dostarczaną mieszkańcom naszego miasta oprowadzał dzieci Pan Janusz Góra pełniący funkcję Kierownika Działu  Wodociągów i Kanalizacji w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Chojnie.

 • Pożegnania nadszedł czas w grupie Smerfy

  Pożegnania nadszedł czas

  zakończenie przedszkolaDnia 22.06.2016r. siedmioro dzieci z grupy „Smerfy” pożegnało się z przedszkolem, koleżankami, kolegami i paniami podczas grupowej uroczystości. Na uroczystość zostali również zaproszeni rodzice tych dzieci.

 • Zakończenie roku w Pszczółkach

  Zakończenie roku w Pszczółkach

  zakończenie22 czerwca 2016 r. w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość „Pożegnania z przedszkolem”. Tego dnia już od rana dzieci oczekiwały swoich rodziców, żeby wspólnie z nimi świętować ten ważny w ich życiu moment – zakończenie pierwszego etapu edukacji. Część dzieci od września pójdzie do pierwszej klasy a kilkoro zmieni grupę przedszkolną. Uroczystość zaczęła się występem artystycznym, przedszkolaki już od dawna ćwiczyły śpiewanie piosenek i powtarzały teksty wierszyków, dlatego występ udał się bez żadnych „wpadek”. Następnie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola albo dyplomy udziału w życiu przedszkolnym. Po części oficjalnej przedszkolaki wyszły na plac zabaw gdzie pani fotograf zorganizowała profesjonalną sesje fotograficzną. Po zrobieniu zdjęć dzieci wróciły na salę, gdzie czekała na nich niespodzianka przyszykowana przez rodziców – pyszne, zimne lody. Dziękuję rodzicom za okazaną pomoc i zaangażowanie w życie naszej grup. Dzieciom życzę udanych wakacji, radości, uśmiechu, zawarci wielu nowych przyjaźni i samych szóstek w szkole.

  M. Czerwonka

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Krasnalach

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Krasnalach

  zakończenie przedszkolaDnia 21-go czerwca 2016 r. w grupie ,,Krasnale” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzieci w odświętnych strojach bardzo serdecznie przywitały rodziców przybyłych na tę uroczystość. Podczas części artystycznej recytowały wiersze na pożegnanie przedszkola oraz śpiewały piosenki o koledze z przedszkola, o czarodziejskich słowach oraz wesołych, słonecznych wakacjach. Nie brakowało także wierszy o tym jak należy się zachować, aby bezpiecznie spędzić wakacje. Cały występ nagradzany był gromkimi brawami przez rodziców naszych pociech. W tym roku żegnaliśmy także dwoje dzieci, które odchodzą do pierwszej klasy, oraz jedno dziecko, które od września zmienia przedszkole. Wszystkie Krasnale otrzymały wspaniałe prezenty a dzieci żegnające nasze przedszkole otrzymały od najmłodszych kolegów wspaniałe rożki pełne słodyczy. Były także podziękowania dla rodziców, którzy angażowali się w pracę na rzecz naszego oddziału i przedszkola. Nie brakło także wspaniałego poczęstunku w postaci torta z krasnalami. To był bardzo pracowity a zarazem udany rok dla naszych przedszkolaków. Wszystkim dzieciom życzymy miłych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

 • Zajęcia otwarte w Żabkach i w Biedronkach

  Zajęcia otwarte w Żabkach i w Biedronkach

  logopedia14 i 16 czerwca 2016r. dzieci z najmłodszych grup „Żabki” i „Biedronki” miały okazję pobawić się w przedszkolu wspólnie z rodzicami podczas zajęć logopedycznych. Maluchy bawiły się razem z „Pomponikiem” usprawniając pracę narządów artykulacyjnych i aparatu oddechowego.

 • Mama, tata i Misiaki

  Mama, tata i Misiaki

   Wiosna , wiosna dziś na łące . Dla mamy i taty będzie koncert.
    Niespodzianki dla Was mamy, więc serdecznie zapraszamy,
    aby uczcić Wasze Święto, tańcem , wierszem i piosenką.

  miś z kwiatamiSą takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie, na które czekają z wypiekami na twarzy i chciałyby bardzo, aby były najpiękniejszymi dniami w całym przedszkolnym roku. Dzień Mamy oraz nadchodzący Dzień Taty to niebywała okazja do obchodzenia obu świąt pod nazwą DZIEŃ RODZINY.

 • Krasnale na wycieczce w Moryniu

  Krasnale na wycieczce w Moryniu

  raczekDnia 14.06.2016r. dzieci z oddziału integracyjnego ,,Krasnale” wybrały się na wycieczkę autokarową do Morynia. Na początku wycieczki udaliśmy się nad jezioro Morzycko po to, aby zapoznać dzieci bezpośrednio z nowym dla nich środowiskiem przyrodniczym jakim jest jezioro. Przedszkolaki poznały atrakcyjność tego miejsca oraz zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Następnie spacerowaliśmy Aleją Gwiazd Plejstocenu, gdzie znajdowały się włochate modele naturalnej wielkości zwierzęta epoki lodowcowej, takie jak: niedźwiedź jaskiniowy, tygrys szablozębny i koń Przewalskiego. Ponieważ była sprzyjająca pogoda udaliśmy się do lodziarni ,,Lucynka” na pyszne lody, gdzie bardzo miło spędziliśmy czas.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=552|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Ruszyły zapisy dzieci na wakacje 2016

   

  ogło - sabRuszyły zapisy dzieci na wakacje 2016

  Informuję, że w okresie od 01.07.2016 do 31.08.2016

  Bajkowe Przedszkole Miejskie jest otwarte przy ul. Wilsona 4.

   

  Aby Państwa dziecko mogło uczęszczać w tym okresie do przedszkola

  należy do 24.06.2016 r. złożyć u dyrektora lub wicedyrektora

  Kartę zapisu dziecka do Bajkowego Przedszkola Miejskiego

  w Chojnie w okresie wakacji 2016”

   

   

  Druki kart są do pobrania w gabinecie dyrektora lub wicedyrektora.

  S. Cedro

 • Wycieczka Pszczółek do Morynia

  Wycieczka Pszczółek do Morynia

  raczek14 czerwca 2016 roku dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Morynia. Od rana wyjazd stał pod znakiem zapytania, ponieważ pogoda była w tym dniu kapryśna.

 • Smerfy w Parku Dinozaurów

  Smerfy w Parku Dinozaurów

  dinozauryDnia 10.06.2016 r. dzieci z grupy „Smerfów” wraz ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę autokarową do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: zajęcie edukacyjne o dinozaurach, spacer ścieżką edukacyjną z licznymi modelami dinozaurów w naturalnej wielkości w otoczeniu pięknej przyrody.

 • Dzień Rodziny w Pszczółkach

  Dzień Rodziny w Pszczółkach

  dzień dziecka10 czerwca 2016 roku o godzinie 16.00 w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość „Dnia Rodziny”. Najpierw dzieci zaśpiewały swoim rodzicom piosenki, powiedziały wierszyki i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty.

 • Funkcjonariusz Straży Granicznej w Biedronkach

  Funkcjonariusz Straży Granicznej w Biedronkach

  straż granicznaDnia 08.06.2016r. grupę ,,Biedronki” odwiedziła mama Kai, pani Marta Ignar, która pracuje jako funkcjonariusz Straży Granicznej. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazje zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariusza straży.

 • Salon fryzjerski w Żabkach

  Salon fryzjerski w Żabkach

  fryzjerkaW środę 8 czerwca 2016 r. sala „Żabek” zamieniła się w mały salon fryzjerski. Tego dnia odwiedziła nas pani fryzjerka, która podzieliła się tajnikami swojego zawodu.

 • Wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego w Marwicach

  Wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego w Marwicach

  Kogucik7 czerwca 2016 r. dzieci z grup: Muchomorki i Pszczółki wybrały się   do Gospodarstwa Ekologicznego „Frykas” w Marwicach. Po przyjeździe na miejsce gospodarze serdecznie nas powitali i opowiedzieli o swoim gospodarstwie i pracy w nim. 

 • Kolejna wizyta Smerfów w bibliotece

  Kolejna wizyta Smerfów w bibliotece

  kasi- ksiWe wtorek 07 czerwca 2016 r. "Smerfy" odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnie. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich.

 • Festyn Rodzinny 2016 z udziałem przedszkolaków

  Festyn Rodzinny 2016 z udziałem przedszkolaków
   

  śpiewające dzieciW sobotę, 4.06.2016r. przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne na dużej scenie podczas Festynu Rodzinnego 2016 zorganizowanego przez Centrum Kultury w Chojnie.Zanim jednak rozpoczęły się występy Pan Burmistrz Adam Fedorowicz wręczył "Klucze do bram miasta" najmłodszym mieszkańcom Chojny, których reprezentowały nasze przedszkolaki: Marysia Szkuciak i Lena Padoł.

 • 40 – lecie przedszkola w Passow z udziałem Misiów

  40 – lecie przedszkola w Passow z udziałem Misiów

  dzieci1 czerwca 2016 r. dzieci z grupy Misie jako przedstawiciele Bajkowego Przedszkola Miejskiego wybrały się do Passow na uroczystość związaną z Jubileuszem 40-lecia tamtejszego przedszkola połączoną z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Gospodarzami spotkania były przedszkolaki z Przedszkola „Gänsblümchen" (Stokrotka) w Passow.

 • Święto Mamy i Taty w Biedronkach

  Święto Mamy i Taty w Biedronkach

  rodzinaWe wtorek 31 maja 2016 r. w sali "Biedronek" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dla każdego dziecka mama i tata to najważniejsze osoby.

 • Zakończenie III ogólnopolskiej akcji ,,Czysty Aniołek”

  Zakończenie III ogólnopolskiej akcji ,,Czysty Aniołek”

   

  Drodzy rodzice!!!

  kubek z pastąPragniemy poinformować, że wielkim powodzeniem zakończyła się III ogólnopolska akcja pt. ,,Czysty Aniołek”. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zebrać mnóstwo środków czystości, a w szczególności: mydeł, past do zębów, szamponów, szczoteczek do zębów oraz ręcznik.

 • Święto Rodziny u „Smerfów”

  Święto Rodziny u „Smerfów”

  piknikWszyscy doskonale wiemy z jakim świętem kojarzą nam się daty: 26 maja, 01 czerwca oraz 23 czerwca. Te wspaniałe i wyjątkowe święta grupa „Smerfów” połączyła w jedną wspólną uroczystość pod hasłem: „Święto Rodziny”, która odbyła się 28 maja 2016 roku ,w plenerze, na terenie osiedla Barnkowo – plac zabaw.

 • Krasnale w gospodarstwie agroturystycznym "Raj"

  Krasnale w gospodarstwie agroturystycznym "Raj"

  krowaDnia 25-go maja 2016 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego ,,Raj” we Włodkowicach. Przedszkolaki zapoznały się ze zwierzętami hodowlanymi na wsi, takimi jak: krowa, koza, konik, świnie, kury, gęsi, kaczki , indyki, itp. Krasnale oglądały także budynki gospodarstwa , takie jak: stajnia, obora, chlew, kurnik, itp. Dzieci miały możliwość obejrzenia młodych zwierzątek oraz poznały ich nazwy. Samodzielnie także karmiły niektóre zwierzęta: kozy-chlebem, kury-pszenicą, króliki-mleczem, itp. Oprócz tego przedszkolaki zwiedziły wiejską chatę wyposażoną w stare, nie używane już urządzenia domowe, typu: maselnica, tarka do prania, wrzeciono, cepy, stare lampy oraz stare ubrania. Mieliśmy także czas na wspólne, integracyjne spotkanie z rodzicami- był pyszny poczęstunek, dzieci piekły kiełbaski na ognisku a potem wszyscy odśpiewali mamusiom piosenkę z okazji Ich Święta i wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty. Przesympatyczni gospodarze dużo serca włożyli w to, by ta wycieczka spełniła swoje edukacyjne cele, za co im gorąco dziękujemy.

  E. Myszogląd  

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=543|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Biedronki wśród dinozaurów

  Biedronki wśród dinozaurów

  dinozaur224 maja 2016r. dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziły Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Jest to miejsce z modelami dinozaurów naturalnej wielkości.

 • „Polska biega – Chojna biega” - 2016

  „Polska biega – Chojna biega” - 2016

  olimpiada 220 maja 2016r. o godzinie 1000 przedszkolaki z naszego przedszkola: Krasnale, Motylki, Smerfy, Pszczółki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Polska Biega- Chojna biega". Inicjatorem akcji była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, która wzięła udział w akcji już po raz 12.

 • Pszczółki zwiedzają szkołę

  Pszczółki zwiedzają szkołę

  koz17 maja 2016 r. dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nr 2 w Chojnie. Głównym celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z budynkiem szkolnym oraz nawiązanie pierwszych kontaktów z przyszłymi kolegami i wychowawczyniami.

 • Festyn rodzinny w grupie „Żabki”

  Festyn rodzinny w grupie „Żabki”

  dzieciakiW najmłodszej grupie „Żabki” święto Mamy i Taty wyjątkowo obchodziliśmy nie w sali przedszkolnej, ale na łonie natury, w gospodarstwie agroturystycznym w Czelinie. W czwartek 12 maja 2016 r. już od samego rana czuliśmy radosne oczekiwanie.

 • Wyprawa Misiaków do Czelina

  Wyprawa Misiaków do Czelina

  rentier11 maja 2016 r. dzieci z grupy Misie wybrały się do przepięknego miejsca jakim jest wioska lapońska w Czelinie. W tej wyprawie towarzyszyli nam rodzice lub dziadkowie naszych przedszkolaków.

 • Wycieczka Motylków do szkoły

  Wycieczka Motylków do szkoły

  pierwszakiDnia 10.05.2016r. „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego i były gośćmi klasy I d, której wychowawczynią jest Pani Monika Kowalczyk. Przedszkolaki wspólnie z pierwszakami wzięły udział w lekcji wychowania fizycznego i zgodnie współdziałały podczas zabaw ruchowych i podczas ćwiczeń gimnastycznych. „Motylki” potrafiły szybko i sprawnie przebrać się w stroje sportowe a także zadbały o własne rzeczy, by ich nie zgubić.

 • Maluszki z grupy Biedronki w bibliotece

  Maluszki z grupy Biedronki w bibliotece

  kasi- ksiDnia 09.05.2016r. dzieci z grupy ,,Biedronki" odwiedziły Miejską Bibliotekę w Chojnie. Była to pierwsza wizyta w tak ważnym dla dzieci miejscu.

 • Spotkanie z lekarzem

  Spotkanie z lekarzem

  lekarkaDnia 9 maja 2016r. gościliśmy w sali Smerfów mamę naszego kolegi Jasia - Panią Beatę, która z zawodu jest lekarzem internistą. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak ważne jest znaczenie zawodu lekarza dla zdrowia ludzi.

 • Informacja dla rodziców dzieci z rocznika 2013

  Informacja dla rodziców dzieci z rocznika 2013

   

  wazneInformujemy rodziców dzieci (rocznik 2013)

  zakwalifikowanych do przedszkola

  o konieczności złożenia

  Oświadczenie woli przyjęcia dziecka

  do Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie

  w dniach od 09.05.2016 r. do 16.05.2016 r. do godz.15.

  Wnioski można pobrać u dyrektora przedszkola

  lub z naszej strony

  w zakładce Dokumenty Przedszkola.

 • Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną

  Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną

  dzień godnościDzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja jako Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowany jest marsz oraz różnego rodzaju konferencje, spotkania, happeningi i wystawy. Celem ich jest pokazanie problemów z jakimi codziennie spotykają się osoby niepełnosprawne. W licznych pochodach przechodzą głównymi ulicami miast niepełnosprawni, ich opiekunowie, przedszkolaki, uczniowie szkół integracyjnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, samorządowcy i politycy. 5 maja 2016r. dzieci z Bajkowego Przedszkola w Chojnie z nauczycielkami włączyły się w obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, udając się na pochód ulicami Chojny zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Jesteśmy”.

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=530|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Ziemi 2016

  Dzień Ziemi 2016

  ekologia29 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi chcąc pogłębić wiedzę przyrodniczą oraz kształtować postawę ekologiczną. Dzieci są bacznymi obserwatorami wszystkiego, co się wokół nas dzieje, więc również mogą pomagać dorosłym w dbaniu o przyrodę.

 • Matematyka i fizyka na wesoło

  Matematyka i fizyka na wesoło

  matematykaDnia 27.04.2016r grupę "Słoneczek" odwiedziła Pani Ilona Budna, nauczycielka fizyki i matematyki. Pani Ilona starała się ukazać dzieciom matematykę oraz fizykę w formie zabawy, która umożliwia zgłębianie jej tajników w sposób najbardziej dla dzieci przyjemny i atrakcyjny.

 • Smerfy w szkole

  Smerfy w szkole

  kozDnia 26.04.2016r. dzieci z grupy „Smerfów” wybrały się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. W szkole powitała dzieci pani Gabrysia – nauczycielka dzieci kl. I, która opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca i nauka w szkole.

 • Dzień Ziemi z Krasnalami

  Dzień Ziemi z Krasnalami

  sprzątanie świataZ okazji Dnia Ziemi Krasnale z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie 22 kwietnia 2016 r. posprzątały swoją najbliższą okolice. W przedszkolu dzieci przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach, które zainspirowały je do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego tygodnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Krasnale bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=527|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Motylki sadzą kwiatki

  Motylki sadzą kwiatki

  ogrodniczka14 kwietnia 2016 r. dzieci z grupy „Motylki” poznały na czym polega praca w ogrodzie, dowiedziały się jak dbać o rośliny i jakich narzędzi do tego używać. Potem samodzielnie sadziły kwiatki.

 • Oświadczenie woli przyjęcia dziecka w nowym roku szkolnym

   

  wazneOświadczenie woli przyjęcia dziecka

   

  Informujemy rodziców dzieci zakwalifikowanych do przedszkola

  o konieczności złożenia

  Oświadczenie woli przyjęcia dziecka

  do Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie

  w dniach od 11.04.2016 r. do 15.04.2016 r. do godz.15.

  Wnioski można pobrać u dyrektora przedszkola lub z naszej strony

  w zakładce Dokumenty Przedszkola.

   


 • Misie i Muchomorki na wystawie klocków LEGO

  Misie i Muchomorki na wystawie klocków LEGO

  lego

  W dniu 07.04.2016 r. przedszkolaki odwiedziły największą w Polsce wystawę edukacyjną budowli z klocków LEGO w Marcredo Center Szczecin. Organizatorzy podzielili teren wystawy na trzy strefy.

 • „Spóźniony słowik” w wykonaniu Misiów

  „Spóźniony słowik” w wykonaniu Misiów

  słowikNasze Misie postanowiły zrobić niespodziankę młodszym i starszym kolegom z przedszkola, a także swoim rodzicom i przygotowały wiosenne przedstawienie na podstawie wiersza ,,Spóźniony słowik” J. Tuwima. Dzieci popisały się umiejętnościami aktorskimi na najwyższym poziomie!

 • Zajęcia otwarte w Słoneczkach

  Zajęcia otwarte w Słoneczkach

  zajączek wielkanocny24 marca 2016 r. w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców pt. „Niespodzianka od zajączka Szarusia”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywali zadania przesłane przez zajączka, wspólnie wymienialiśmy symbole wielkanocne, szukaliśmy ukrytych pisanek, rozwiązywaliśmy rebusy.

 • Olimpiada matematyczna dla starszych dzieci

  Olimpiada matematyczna dla starszych dzieci

  matematyka23 marca 2016 r. w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie odbyła się Olimpiada matematyczna. Oficjalnym mottem olimpiady było zdanie: Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział, podobnie, jak nie jest ważne w życiu triumfować ale zmagać się z zadaniami.

 • Olimpiada matematyczna dla dzieci młodszych

  Olimpiada matematyczna dla dzieci młodszych

  matematyka23 marca 2016 r. dzieci z młodszych grup przedszkolnych: „Muchomorki”, „Misie”, „Żabki”, i „Biedronki” oraz oddziału integracyjnego „Krasnale” brały udział w olimpiadzie matematycznej „Zabawy matematyczne z zającem wielkanocnym”.

 • Powitanie wiosny

  Powitanie wiosny

  marzanna 15W poniedziałek 21 marca 2016 roku przedszkolaki wspólnie świętowały nadejście pierwszego Dnia Wiosny. Od rana w przedszkolu było wesoło, kolorowo i wiosennie.

 • Wielkanocne spotkanie w Słoneczkach

  Wielkanocne spotkanie w Słoneczkach

  wielkanocDnia 17 marca 2016 grupa Słoneczek gościła dzieci wraz z paniami z zaprzyjaźnionego przedszkola Schlumpfhausen z Landin. Już od rana z niecierpliwością czekaliśmy na naszych gości by wspólnie z nimi poznać tradycje wielkanocne za równo w Polsce jak i w Niemczech.

 • Wizyta w gabinecie stomatologicznym

  Wizyta w gabinecie stomatologicznym

  dentysta16 marca 2016 r. dzieci z grupy „Smerfy” odwiedziły gabinet stomatologiczny w przychodni chojeńskiej „SALUS”. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby, higienę jamy ustnej oraz pozbycie się lęku przed wizytą u stomatologa.

 • Wizyta Misiów w sklepie zoologicznym

  Wizyta Misiów w sklepie zoologicznym

  rybki16 marca 2016 r. Misie wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego sklepu zoologiczno aby „na własnej skórze” sprawdzić co kryje się za drzwiami takiego sklepu. Dzieci odwiedziły sklep zoologiczny ZOOLAND przy ul. Jagiellońskiej.

 • Zajęcia kulinarne w Motylkach

  Zajęcia kulinarne w Motylkach

  sałatka16.03.2016 r. dzieci z grupy „Motylki” z wielką ochotą i ogromnym zapałem zabrały się za przyrządzanie sałatki wiosennej. Sprawnie kroiły jajka, ogórki, paprykę, rzodkiewkę i szczypiorek, następnie dodały kukurydzę z puszki i odrobinę majonezu oraz sól i pieprz do smaku.

 • Wizyta Pszczółek w Miejskiej Bibliotece

  Wizyta Pszczółek w Miejskiej Bibliotece

  biblioteka14 marca 2016 r. dzieci z grupy „Pszczółki” udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

 • Motylki startują w konkursie

  Motylki startują w konkursie

  titanic2Dzieci z grupy „Motylki” zwiedziły 9 marca 2016 r. wystawę budowli z klocków LEGO. Organizatorzy tejże wystawy ogłosili konkurs, w którym grupa „Motylków” postanowiła wziąć udział.

 • Pszczółki i Motylki na wystawie klocków LEGO

  Pszczółki i Motylki na wystawie klocków LEGO

  lego09 marca 2016 r. Pszczółki i Motylki wybrały się do Szczecina na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę.

 • Wystawa najpiękniejszych palm

  Wystawa najpiękniejszych palm

  palmaWielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem, które jest poprzedzone Niedzielą Palmową. W naszych kościołach święcone są palmy – gałązki wierzbowe, gałązki bukszpanu, udekorowane kolorowymi kwiatkami, wycinankami, ziołami, kolorowymi piórkami.

 • Motylkowa palemka na szczęście

  Motylkowa palemka na szczęście

  palma 1Wielkanoc to radosne Święta a tradycją jest święcenie palm w Niedzielę Palmową. Kiedyś Palemki (rózgi wierzbowe, gałązki malin, porzeczek) ozdabiano kwiatkami, mchem, ziołami, kolorowymi piórkami.

 • Wizyta w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna

  Wizyta w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna

  ratownik4.03.2016 roku dzieci z grupy III Krasnale udały się z wizytą do pobliskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna. Przedszkolaki miały okazję poznać z bliska pracę Ratowników Medycznych, zobaczyć jak wygląda wnętrze specjalistycznej karetki wyposażonej w sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dzieci także  mogły obserwować pracę ratowników w dyspozytorni, gdzie przyjmowane są zgłoszenia. Wysłuchały także prelekcji o zadaniach i czynnościach wykonywanych przez ratowników, o ich odpowiedzialności i pracy na co dzień, która przecież nie jest łatwa. Zwieńczeniem całej wycieczki był pokaz świateł oraz głośny sygnał karetki. To była świetna okazja, by oswajać dzieci z karetką wtedy, kiedy są zdrowe i z chęcią zwiedzały ambulans.  Dziękujemy Pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia Chojna za poświęcony przedszkolakom czas.

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=510|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • "Titanic" Misiaków już gotowy

  "Titanic" Misiaków już gotowy

  titanicDzieci z grupy Misie przez cały ostatni tydzień bardzo ciężko pracowały nad makietą statku Titanic, którą aktualnie można podziwiać w przedszkolnej szatni. Do skonstruowania makiety popchnęła nas chęć udziału w konkursie dla szkół i przedszkoli pt. ,, Stwórz w dowolnej technice statek - TITANIC i wygraj sprzęt sportowy dla Szkoły lub Przedszkola” organizowanym przez wystawę klocków Lego w Szczecinie.

 • Motylki i Pszczółki na wycieczce w lesie

  Motylki i Pszczółki na wycieczce w lesie

  ptaki lasDnia 1 marca 2016r. „Motylki” i „Pszczółki” pojechały na wycieczkę do lasu i odwiedziły paśnik, który znajduje się na terenie Leśnictwa Grabowo w Nadleśnictwie Chojna. Pani Katarzyna Chwalińska – Specjalista Służby Leśnej – ciekawie opowiedziała dzieciom o tym, jak leśnicy pomagają zwierzętom i dokarmiają je w okresie zimy.

 • Akcja z nakrętkami

  Akcja z nakrętkami

  kwiatki2 Drodzy Rodzice chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Wam za zaangażowanie w akcję z nakrętkami dla Piotrusia Wróbla (zebraliśmy już 8 worków nakrętek). Dziękujemy Panom ze Studia Filmowego RecFilm w Chojnie za pomoc w stworzeniu krótkiego filmiku ,,DZIEŃ DOBRY PIOTRUSIU”. W naszym przedszkolu pojawiła się również puszka, do której można wrzucać pieniążki z przeznaczeniem na leczenie chłopca. Liczymy na Państwa. Każda nawet najmniejsza pomoc przybliża Piotrusia do pokonania nowotworu złośliwego oczu.

  Z góry dziękujemy

  Oddział integracyjny

  ,,Krasnale”

 • Motylki z wizytą w Wodociągach Miejskich

  Motylki z wizytą w Wodociągach Miejskich

  kropelkaDnia 23.02.2016r. dzieci z grupy „Motylki” zwiedziły budynek Wodociągów Miejskich w Chojnie. Osobą, która oprowadzała dzieci był Pan inż. Janusz Góra – Kierownik Działu Wodociągów i Kanalizacji w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Chojnie.

 • Rodzicu pamiętaj o złożeniu deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej

  UWAGA RODZICE!

  wazne 

  Informuję, że deklaracje kontynuacji edukacji przedszkolnej

  Bajkowym Przedszkolu Miejskim w roku szkolnym 2016/2017

  dla dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola

  należy składać w terminie od 22 lutego do 26 lutego 2016 r.

  u nauczycielek grup.

  Niezłożenie w wyznaczonym terminie deklaracji

  jest równoznaczne z rezygnacją z przedszkola.

  Dyrektor Przedszkola

  Dorota Stelmach

 • XII Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  XII Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

   

  Droga pani Zimo

  sypnij dużo śniegu,

  żeby nam saneczki
  nie ustały w biegu.

  ZNIChociaż tegoroczna zima poskąpiła nam białego puchu, to i tak poczuliśmy klimat prawdziwej zimy. Stało się to podczas XII już Gminnej Zimowej Olimpiady Przedszkolaków.

 • Zimowa Olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  Zimowa Olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  olimp 1Dnia 19.02.2016r. w naszym przedszkolu odbyła się Zimowa Olimpiada Przedszkolaków. W tej uroczystości uczestniczyły dzieci z grupy: Muchomorki, Misie, Krasnale, Słoneczka, Żabki i Biedronki.

 • Motylki odwiedzają bibliotekę

  Motylki odwiedzają bibliotekę

  bibliotekaWszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Książka dostarcza niezbędnych informacji z różnych dziedzin, poszerza nasze horyzonty, jest niezastąpionym lekarstwem na nudę i ucieczką od rzeczywistości w świat przygód i szczęścia.

 • Owocowa uczta u Smerfów

  Owocowa uczta u Smerfów

  smerf z truskawkąW ostatnim dniu ferii kilkoro dzieci, które uczęszczały do przedszkola przygotowały w swojej sali owocową ucztę. Dzieci przyniosły tego dnia różne owoce.

 • Wizyta pracowników Urzędu Transportu Kolejowego

  Wizyta pracowników Urzędu Transportu Kolejowego

  pociągDnia 05-go lutego 2016 r. w naszym przedszkolu miało miejsce wielkie wydarzenie. Przyjechali do nas pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego i Straży Ochrony Kolei aby przeprowadzić prelekcję na temat bezpiecznych zachowań na przejściu kolejowym, na peronach i w pociągu.

 • „Bałwankowa - rodzina"

  „Bałwankowa - rodzina"

  balbałZima to ulubiona pora roku dzieci z grupy IV Smerfów. Obecna aura nie sprzyja zabawom na śniegu.

 • Spotkanie z babcią i dziadkiem w Żabkach

  Spotkanie z babcią i dziadkiem w Żabkach

  kas ba22 stycznia 2016 r. dzieci z gr. "Żabki" zaprosiły do przedszkola ukochane Babcie i ukochanych Dziadków. Licznie zebrani goście z radością gromkimi brawami oklaskiwali występy swoich wnucząt.

 • "Kocham Babcię - kocham Dziadka"

  "Kocham Babcię - kocham Dziadka"

  anka bbbb22 stycznia 2016r. był dniem niezwykłym - pełnym uśmiechów, wzruszeń, łez, radości i dumy nie tylko dla dzieci z grupy Smerfów ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. W tym dniu dzieci gościły w swojej sali kochane babcie dziadków z okazji ich święta.

 • Niezwykli goście w Krasnalach

  Niezwykli goście w Krasnalach

  babuniaZ okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy Krasnale przyjmowały w swojej sali niezwykłych gości. Wszyscy z wielką niecierpliwością oczekiwali swoich dziadków. Dzieci pomagały nakrywać do stołu-rozkładały talerze, sztućce, serwetki, itp. Przedszkolaki zaprezentowały swoje przedstawienie kukiełkowe pt. „W drodze do Jezuska”, które zostało nagrodzone gromkimi brawami. Następnie dzieci wyrecytowały piękny wierszyk o Babci i Dziadku, zaśpiewały piosenki, zatańczyły polkę oraz złożyły życzenia. Oczywiście nie zabrakło też prezentów dla ukochanych dziadków. W dalszej części spotkania dzieci zaśpiewały swoim dziadkom 100 lat i poczęstowały przepysznym tortem. Wnuki przygotowały konkursy dla babci i dziadka (rozpoznawanie wnuków po głosie, po dotyku, konkurs pt. „Kto najszybciej jeździ samochodem”, itp.), z którymi poradzili sobie na MEDAL. Na zakończenie wszyscy razem zatańczyliśmy poleczką.. To było bardzo miłe popołudnie spędzone w gronie najbliższych.

  E.Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=500|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie V

  Dzień Babci i Dziadka w grupie V

  babunia i dziadzio21 stycznia 2016r. w grupie „Motylki” obchodziliśmy już po raz trzeci wyjątkowe święto. Dzieci wraz z paniami i z pomocą rodziców zorganizowały spotkanie, na które licznie przybyli zaproszeni goście – Kochane Babcie i Dziadkowie.

 • Święto Babci i Dziadka w grupie Misie

  Święto Babci i Dziadka w grupie Misie

  „Babci i dziadka, przyznać to trzeba,

  każdemu dziecku w życiu potrzeba.

  Znana to para, bardzo kochana.

  Przez wszystkie dzieci jest szanowana.”

  dddd21 stycznia 2016 r. najważniejszym punktem dnia w grupie Misie były odwiedziny babć i dziadków. Frekwencja, jak co roku dopisała.

 • Święto Babci i Dziadka w Biedronkach

  Święto Babci i Dziadka w Biedronkach

  babcia i dz.Dnia 19.01.2016r. w grupie ,,Biedronki" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki.

 • Krasnale dbają o ptaki

  Krasnale dbają o ptaki

  Pta -jaZima to pora roku, w której zwierzęta mają kłopoty ze znalezieniem pożywienia. Krasnale z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie wiedzą o tym i pamiętają o dokarmianiu ptaków. Dzieci z niecierpliwością czekały na chłodne zimowe dni, by przygotować „ptasią stołówkę”. Przedszkolaki 15.01.2016 r. zabrały się za produkcję ptasich karmników wykorzystując puste plastikowe butelki, a następnie wypełniły je samodzielnie przygotowaną karmą dla ptaków. Rezultat ich pracy był pozytywny zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym – proszę tylko spojrzeć na zdjęcia prezentujące kolorowe karmniki dla ptaków.

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=493|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Bal Karnawałowy 2016

  Bal Karnawałowy 2016

  bal przebW styczniowy czwartek (14.01.2016 r.), w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym, na który wszyscy tak długo czekaliśmy! Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce.

 • Krasnale na V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

  Krasnale na V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

  nutki III,,Północ już była, gdy się zjawiła….” W takiej właśnie pastorałce zaprezentowały się dzieci z grupy III na V przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym w piątek 8 stycznia 2016 r. w Centrum Kultury w Chojnie. Pomimo brzydkiej pogody z wielką radością udaliśmy się na przegląd. Dzieci przebrały się za pasterzy i krakowianki i jako najmłodsza grupa pierwsi wystąpili na scenie. Korzystając z okazji wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek śpiewanych przez byłych przedszkolaków z naszej placówki. Dzieci gromkimi brawami nagradzały artystów. Za zdobycie pierwszego miejsca Krasnale otrzymały słodycze, dyplomy i piękną statuetkę , która stanowi ozdobę naszej sali.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=492|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Podziękowania od serca do serca

  Podziękowania od serca do serca

  serceNasze wspólne kolędowanie minęło jak chwila. Godziny przygotowań, mnóstwo życzliwości i wsparcia, kilkadziesiąt minut pięknych dźwięków.

 • Zajęcia kółka sportowego zakończone

  Zajęcia kółka sportowego zakończone

  gimnastyka   Od września do grudnia 2015 r. odbywały się w przedszkolu zajęcia sportowe dla chętnych dzieci. Brały w nich udział dzieci 5-6 letnie z naszego przedszkola.

 • Zaproszenie na koncert "Od serca do serca"

  Zaproszenie na koncert

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców

  na koncert charytatywny pt. „Od serca do serca”,

  który odbędzie się w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie

  6 stycznia 2016 r. o godz. 1530.

   

   {pgslideshow id=485|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

  W tym roku kolędowanie chcemy połączyć ze zbiórką na leczenie i rehabilitację po operacji serca dla Laury Skalskiej. Laura urodziła się z niewielką częścią serca. Przeszła kilka operacji, a teraz wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Kolędy i pastorałki wykonają dzieci z naszego przedszkola oraz dzieci i młodzież ze wszystkich szkół naszego miasta.

 • Spotkanie bożonarodzeniowe w Słoneczkach

  Spotkanie bożonarodzeniowe w Słoneczkach

  boże narodzenie21.XII.2015 r. dzieci z grupy Słoneczka zaprosiły swoich najbliższych na "Jasełka". W przygotowaniach do uroczystości brali udział również rodzice, którzy przygotowali dla swoich dzieci piękne stroje.

 • Wigilia w grupie Pszczółki

  Wigilia w grupie Pszczółki

  wigilia 121 grudnia 2015 roku to był dzień wigilijny w grupie Pszczółki. Świąteczny nastrój czuć było już od rana.

 • Góra Grosza 2015 zakończona

  Góra Grosza 2015

  iza góraW dniach od 24 listopada do 6 grudnia 2015 r. przeprowadziliśmy na terenie naszego przedszkola zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Grosze zbierane były codziennie przez nauczycielki poszczególnych grup i wychowanków.

 • Krasnale w chojeńskiej Bagietce

  Krasnale w chojeńskiej Bagietce

  bułeczkiDzieci z oddziału integracyjnego ,,Krasnale” pod koniec grudnia wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez chojeńską Bagietkę pt. „Bagietka i Święta”. Dzieci własnoręcznie wykonały z masy solnej rogaliki, bułeczki, chleb, bagietki i precelki. Całe to pieczywo znalazło się w domku Mikołaja. Na wieczerzy były też skrzaty i renifery a wszystkiemu przypatrywał się bałwan. W konkursie plastyczny dzieci zajęły pierwsze miejsce i otrzymały ogromną maskotkę hipopotama wraz ze słodyczami, co sprawiło dzieciom duża radość.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

 • Stowarzyszenie "Złoty Wiek"

  logo png 400PODZIĘKOWANIE

   

  Dyrekcja, pracownicy, rodzice oraz dzieci
  z Bajkowego Przedszkola w Chojnie
  dziękują

  Szczecińskiemu Stowarzyszeniu „Złoty Wiek”

  za przekazanie jabłek.

   

 • Jasełka w Misiach

  Jasełka w Misiach

  Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zaświeci
  siądziemy wszyscy przy stole,
  rodzice, krewni i dzieci.
  Zaczniemy od opłatka i od życzeń dla każdego.
  Zdrowia, radości, szczęścia, wszystkiego najlepszego

  dddddOkres przedświąteczny sprzyja organizowaniu spotkań w gronie rodzinnym, uroczystości związanych z tradycją bożonarodzeniową. W tym czasie chcemy być lepsi, otworzyć się na potrzeby innych, pomagać i uprzyjemnić czas najbliższym.

 • Jasełka w Motylkach

  Jasełka w Motylkach

  jasełka II17 grudnia 2015 r. w grupie „Motylki” odbyło się „Spotkanie Jasełkowe”. Występy poprzedzone były starannymi przygotowaniami.

 • Spotkanie wigilijne u Krasnali

  Spotkanie wigilijne u Krasnali

  chchDnia 17.12.2015r. w grupie Krasnali odbyło się spotkanie wigilijne . Dzieci zaprezentowały się w teatrzyku kukiełkowym pt. „W drodze do Jezuska”. Dzięki zaangażowaniu rodziców nasze kukiełki wyglądały przepięknie. Król był w złocistej koronie, pasterz miał góralski strój, Maryja piękną błękitną sukienkę a owieczki śliczne futerko. Na koniec przedstawienia dzieci zaśpiewały wzruszającą kolędę pt. „Józefie stajenki nie szukaj”. Były też bożonarodzeniowe życzenia i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość przebiegała w bardzo pogodnej atmosferze zwłaszcza, że pojawił się także Mikołaj, który każdemu dziecku przyniósł prezent. Po wspólnej zabawie z Mikołajem w świątecznych nastrojach rozeszliśmy się do domu.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=484|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

 • Bożonarodzeniowy koncert w Biedronkach

  Bożonarodzeniowy koncert w Biedronkach

  aaaaaDnia 17.12.2015r. w grupie ,,Biedronki" odbyła się uroczysta wigilia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na wigilię przybyli rodzice.

 • Spotkanie wigilijne w „Żabkach”

   

  Spotkanie wigilijne w „Żabkach”

   

  aa aaMiesiąc grudzień kojarzy nam się z przygotowywaniem do świąt, porządkowaniem, dekorowaniem. Tak też działo się w naszej grupie.

 • Robimy pierniczki

  Robimy pierniczki

  pierniczki 11  Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj (15.12.2015) w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzieci z grypy III Krasnale miały bardzo pracowity dzień, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Po  śniadaniu nadeszła długo oczekiwana chwila. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=486|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

  „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

  aniołekZ okazji Świat Bożego Narodzenia w grupie Smerfów dnia 15 grudnia 2015 r. odbyła się wieczerza wigilijna z udziałem rodziców. W tym dniu sala zmieniła swój wygląd.

 • Najpiękniejsze Anioły Szczęścia

  Najpiękniejsze Anioły Szczęścia

  aniołekW naszym przedszkolu jeszcze w listopadzie został ogłoszony konkurs na Najpiękniejsze Anioły Szczęścia. W konkursie mogły brać udział dzieci, rodzice oraz pracownicy przedszkola.

 • Pożegnalne zabawy z Panią Jesienią

  Pożegnalne zabawy z Panią Jesienią

  jesi me09.12.2015 r. w grupie Smerfów odbyły się zabawy o tematyce jesiennej. Gośćmi były dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola w Landin wraz ze swoimi paniami.

 • Krasnale w pracowni krawieckiej

  Krasnale w pracowni krawieckiej

  krawcowaDnia 8-go grudnia 2015 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wybrały się na wycieczkę do pracowni krawieckiej. Ponieważ rozmawiały w tygodniu o zawodzie krawcowej same chciały się przekonać, jak wygląda jej praca. Korzystając z uprzejmości pań z pracowni krawieckiej dzieci dowiedziały się , czym zajmuje się krawcowa, jakie narzędzia są jej niezbędne do pracy oraz poznały działanie maszyn do szycia. Pani krawcowa w mig przeszyła na kawałek materiału a kolejna pani przeszyła ten materiał owerlokiem. Praca maszyn bardzo zaciekawiła dzieci, a niektóre dziewczynki stwierdziły, że w przyszłości będą wykonywać zawód krawcowej. To była pouczająca wizyta. Pożegnaliśmy się z paniami, życząc im Wesołych Świąt.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=476|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

  Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

  mikołajki4 grudnia 2015 r. do Bajkowego Przedszkola zawitał św. Mikołaj z Aniołem i pomocnikami. Przybycie Mikołaja sprawiło dzieciom wiele radości.

 • Dzień Górnika w Biedronkach i w Żabkach

  Dzień Górnika w Biedronkach i w Żabkach

  gornik4 grudnia 2015 r. w Dzień Barbórki i Święta Górników grupy: ,,Biedronki" i ,,Żabki" odwiedził Pan Bogdan Szeremeta, były górnik węgla kamiennego w Rybniku. Nasz gość jest emerytem od pięciu lat i obecnie mieszka w naszej okolicy.

 • Przedstawienie „Na straganie” dla rodziców

  Przedstawienie „Na straganie” dla rodziców

  warzywa03 grudnia 2015 dzieci z grupy Pszczółki zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie pt. "Na straganie".

 • Warsztaty techniczno – plastyczne w Pszczółkach

  Warsztaty techniczno – plastyczne w Pszczółkach

  aniołek z papieru03 grudnia 2015 roku o godzinie 15.00 rodzice z dziećmi zebrali się w przedszkolu na warsztatach techniczno –plastycznych. Temat warsztatów brzmiał „Papierowe ozdoby na choinkę”.

 • Krasnale w konkursie plastycznym Mikołaj

  Krasnale w konkursie plastycznym ,,Mikołaj”

  mikiDzieci z grupy ,,Krasnale” wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Mikołaj” organizowanym w Centrum Kultury w Chojnie. Forma pracy była dowolna, więc postanowiliśmy wykonać pracę przestrzenną nt. „Domek Mikołaja”. Tak naprawdę nikt go nie widział, ale każdy uruchomił swoją wyobraźnię i wyszła wspaniała praca. Oczywiście w domku nie brakło Mikołaja, reniferów, elfów no i przepięknych prezentów. Wspólnie z dziećmi mamy nadzieję, że nasza praca zdobędzie czołowe miejsce w konkursie.

  Nauczycielki gr. III

  {pgslideshow id=472|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Andrzejkowe wróżby w Misiach

  Andrzejkowe wróżby w Misiach

  andrzej - aga,,Czary - mary, hokus - pokus…” - tymi słowami Misie rozpoczęły swoją Zabawę Andrzejkową, która odbyła się w poniedziałek -30 listopada 2015 r.. Tego dnia, w naszej sali zamiast pani zagościła tajemnicza wróżka.

 • Andrzejki 2015 w grupie Żabki

  Andrzejki w grupie "Żabki"

  andrzejki-monikaW dniu 30 listopada 2015 r. obchodzimy imieniny Andrzeja. Tego dnia przypadają także tzw. Andrzejki.

 • Wróżby andrzejkowe w Pszczółkach

  Wróżby andrzejkowe w Pszczółkach

  karolaJak obyczaj każe w andrzejki wróżą sobie nawet najmłodsi nasi milusińscy. Pszczółki również poznały magię wróżb i czarów 30 listopada 2015 r..

 • Zabawa andrzejkowa w grupie Smerfów

  Zabawa andrzejkowa w grupie Smerfów

  andrze27.11.2015 r. już od samego rana w grupie zapanował prawdziwie tajemniczy nastrój. Salę ozdabiały balony, papierowe duszki i zapalone lampiony, wykonane przez dzieci.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w II grupie

  Światowy Dzień Pluszowego Misia w II grupie

  Miś jest mały i puchaty,
  mis jest fajny i kudłaty,
  miś jest gruby jak ta kula,
  misia zawsze się przytula.

  Lecz czasami też tak bywa
  że się o nim zapomina.
  A więc wezmę misia czule
  i do siebie go przytulę.

  misssTrudno w to uwierzyć ale jedna z najpopularniejszych na świecie dziecięcych zabawek ma już 113 lat. Mimo wielu bardziej atrakcyjnych, coraz nowocześniejszych zabawek moda na pluszowe misie nie przemija.

 • Święto Pluszowego Misia w Krasnalach

  Święto Pluszowego Misia w Krasnalach

  mis ewaMiękki, puchaty i taki z łatką. 25-go listopada 2015 r. swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tego dnia każdy Krasnal przyniósł z domu pluszaka, aby razem z nim brać udział w wielu wspaniałych zabawach. Na początku dzieci zapoznały się z historią powstania Święta Pluszowego Misia, potem nadawały imiona swoim pluszakom a następnie uczestniczyły w konkursach sportowych, np. spacer z woreczkiem na głowie, przejście po wąskiej drużce, itp. W dalszej części naszej uroczystości dzieci zapoznały się z treścią wiersza Cz. Janczarskiego pt. ,,Naprawiamy misia”. Sporo zabawy było przy wylizywani miodu z talerzyków bez pomocy rąk. Sporo było także muzyki o ,,misiowej” tematyce. Dzieci bawiły się przy piosence pt. ,,Jadą, jadą misie”, ,,Pluszowy miś”, ,,Biały miś”, itp. Na koniec spotkania dzieci rozwiązywały zagadki o misiach, i szło im całkiem nieźle. To był dzień pełen wrażeń.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=465|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Premiera przedstawienia w Pszczółkach

  Premiera przedstawienia w Pszczółkach

  straganDnia 23 listopada 2015 r. „Pszczółki” zaprosiły młodszych kolegów z grup: Żabki, Biedronki, Misie i Krasnale na przedstawienie „Na straganie” wg wiersza Jana Brzechwy o tym samym tytule. Od miesiąca starszaki przygotowywały się do dnia premiery przedstawienia, robiły dekoracje, szykowały pacynki i warzywne maski.

 • Warsztaty teatralne za nami

  Warsztaty teatralne za nami

  meksykanin18 listopada 2015 r. przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Dziecięce Studio Teatralne pana Krzysztofa Gajewskiego ze Szczecina pt. "Sancho i Pancho jako Mexico - Polaco".

 • Owocowe chipsy

  Owocowe chipsy

  bananaDzieci z grupy "Słoneczka" w każdą owocową środę zajadają się pysznymi owocami. Słoneczka z wilczym apetytem zajadają owoce, które właśnie podczas jednego z takich dni wykorzystały, aby przygotować tak lubiane przez wszystkie dzieci chipsy.

 • Krasnale na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej

  Krasnale na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej

  flaga 111Dnia 13-go listopada 2015 r. dzieci z grupy ,,Krasnale’’ uczestniczyły w V Przeglądzie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Centrum Kultury w Chojnie. Celem tego przeglądu była popularyzacja pieśni patriotycznych, propagowanie ich wartości historycznych i artystycznych oraz uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej. Występy oceniało jury w składzie Piotr Bogusław, Damian Rumbuć i Sławomir Błęcki.. Dzieci zaprezentowały się w piosence pt.,,Serce w plecaku”. Chociaż występowaliśmy jako pierwsi, dzieci nie miały tremy. Bardzo radośnie i swobodnie odśpiewały swoją piosenkę. Za swój występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, otrzymały słodycze, dyplom i nagrodę dyrektora w postaci statuetki. Po naszym występie mieliśmy możliwość słuchania i oglądania naszych starszym koleżanek i kolegów, których nagradzaliśmy, oczywiście, brawami.

  E.Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=460|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Krasnale na Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

  Krasnale na Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

  flaga -sabinaDnia 12.11.2015r. grupa III Krasnale miała przyjemność gościnnie wystąpić podczas Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowanego przez Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie. Dzieci przygotowywały się do koncertu już od dłuższego czasu. Nasz wielki występ przyniósł dużo emocji, dzieci przed wejściem na scenę były bardzo zestresowane, jednak nie „dały się” i wszystkie pewnym krokiem wkroczyły na duża scenę. Patriotyczna pieśń „Serce w plecaku” została wykonana przez dzieci bardzo żywiołowo. Krasnale za swój wspaniały występ dostały dyplom „Małego patrioty” i, co najważniejsze, wielkie owacje i brawa… Dzieci były bardzo zadowoleni ze swojego występu!

  J. Zalewska

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=454|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

 • Spotkanie z policjantem w Biedronkach

  Spotkanie z policjantem w Biedronkach

  poli -saDnia 10.11.2015r. dzieci z grupy „Biedronki” odwiedził pan policjant, Marcin Wysocki – tatuś Kubusia. Dzieci serdecznie powitały gościa i z wielkim zainteresowaniem słuchały zagadnień dotyczących bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

 • Pasowanie w Słoneczkach

  Pasowanie w Słoneczkach

  słon - ankaDnia 10.11.2015 r. w grupie "Słoneczek" odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Do tego święta dzieci bardzo dzielnie się przygotowywały .

 • Wizyta pani stomatolog w Biedronkach

  Wizyta pani stomatolog w Biedronkach

  zębyDnia 06.11.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" odwiedziła pani stomatolog Justyna Kołodziej - mama Milenki. Po śniadaniu dzieci myły ząbki pod okiem specjalisty.

 • Wycieczka Krasnali Szlakiem Pamięci Narodowej

  Wycieczka Krasnali Szlakiem Pamięci Narodowej

  znicz izaDnia 06.11.2015r. dzieci z grupy III ,,Krasnale” udały się na wycieczkę szlakiem pamięci narodowej. Wycieczkę poprzedzała prelekcja na temat historii miejsc i wydarzeń z nimi związanych. Najpierw dojechaliśmy do Cedyni, gdzie udaliśmy się na górę Czcibora. Góra wydawała się dzieciom bardzo wysoka, ale podjęliśmy się zadania samodzielnego jej zdobycia. Wszystkie dzieci z oddziału samodzielnie pokonały 270 stopni i samodzielnie także zeszły na dół. Następnie pojechaliśmy do Siekierek, gdzie dzieci obejrzały czołg, po czym udaliśmy się na Cmentarz Wojenny 1 Armii Wojska Polskiego, gdzie dzieci mogły postawić znicz. Dzieci były pod dużym wrażeniem ilości grobów i wielkości tego cmentarza. Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Gozdowicach pod Pomnikiem Sapera. Byliśmy także przy Odrze, aby pokazać dzieciom jedną z najdłuższych rzek Polski. Ta wycieczka bardzo dzieciom się podobała i mamy nadzieję, że na zawsze zapamiętają te miejsca, które dla Polski i Polaków są bardzo ważne.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=453|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wycieczka Pszczółek i Motylków Szlakiem Pamięci Narodowej

  Wycieczka Pszczółek i Motylków Szlakiem Pamięci Narodowej

  znicz iza4 listopada 2015 r. my, „Pszczółki” i „Motylki” wybraliśmy się na wycieczkę „Szlakiem Pamięci Narodowej”. Pierwszem miejscem, które odwiedziliśmy był Pomnik Sapera w Gozdowicach, pod którym zapaliliśmy znicze.

 • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zapobiegamy pożarom”

  Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zapobiegamy pożarom”

  strażak3 listopada 2015 r. w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie rozstrzygnął się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy pożarom”. Na konkurs spłynęły 23 prace plastyczne z trzech grup przedszkolnych: grupa I „Muchomorki”, grupa II „Misie” oraz grupa V „Motylki”.

 • Słoneczka w Ogólnopolskim Konkursie

  Słoneczka w Ogólnopolskim Konkursie

  kukielka izaW październiku dzieci z grupy "Słoneczek" wraz z nauczycielkami przystąpiły do II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Łyżka łyżce powiedziała jaką bajkę dziś widziała" pod hasłem "Bajkowi przyjaciele". Zadaniem dzieci i nauczycielek było wykonanie kukiełek wykorzystując drewniane akcesoria kuchenne, do ulubionej bajki, wiersza lub stworzyć nową postać i nadać jej imię.

 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie I Muchomorki

  Pasowanie na przedszkolaka w grupie I Muchomorki

  Muchomor29 października 2015 roku w grupie I „Muchomorki” odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dziesiątka nowych muchomorków złożyła ślubowanie i została oficjalnie przyjęta do grona przedszkolaków.

 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie Żabki

  Pasowanie na przedszkolaka w grupie Żabki

  żabka 129 października 2015 r. był ważnym dniem dla dzieci z grupy „Żabki”. To właśnie wtedy nasze maluszki zostały prawdziwymi przedszkolakami.

 • Wizyta pani leśnik w Biedronkach

  Wizyta pani leśnik w Biedronkach

  jesi -sabinaDnia 28.10.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" odwiedziła pani leśniczy Katarzyna Chwalińska z Nadleśnictwa w Chojnie. Na zajęcia przyniosła dzieciom wiele ciekawych ilustracji, a także rekwizyty: lornetkę, czapkę, poroże jelenia i sarny, kły dzika, a także skarby lasu: kasztany, żołędzie, jarzębinę, orzechy laskowe, które dzieci sprawnie posegregowały.

 • Wizyta leśnika w Krasnalach

  Wizyta leśnika w Krasnalach

  grzyby 2Dnia 28-go października 2015 r. gościliśmy w naszej grupie panią Katarzynę Chwalińską z Nadleśnictwa Chojna. Pani Kasia zapoznała nasze dzieci z pracą leśniczego, a także opowiedziała o lesie i zwierzętach tam żyjących. Na pięknych ilustracjach przedstawiła takie zwierzęta, jak: sarna, jeleń, dzik oraz przyniosła ze sobą szable dzika, poroże jelenia i sarny. Pani Kasia przyniosła także ze sobą dary lasu (kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębinę), które potem dzieci bardzo sprytnie segregowały. Podczas prelekcji dzieci poznały także gatunki i rodzaje grzybów, które jesienią można spotkać w lesie i na pięknej makiecie wkładały do koszyka grzyby jadalne (borowiki, kurki) a na trawkę grzyby trujące (muchomory). Z zadaniem dzieci poradziły sobie świetnie. Krasnale dowiedziały się także jakie urządzenia i w jaki sposób mierzy się wielkość drzewa. Dużą atrakcję dla dzieci stanowiła lornetka, przez którą dzieci mogły popatrzeć. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodycze i maskotki. To była naprawdę bardzo pouczająca lekcja przyrody, za którą serdecznie dziękujemy.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=444|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Halloween w Motylkach

  Halloween w Motylkach

  halowin28 października 2015r. dzieci z grupy „Motylki” wraz ze swoim gościem – Panią Agnieszką Bekierską - świętowały HALLOWEEN. Pokazanie przedszkolakom zwyczajów związanych z Halloween to doskonały sposób na naukę języka angielskiego oraz zapoznanie dzieci z elementami kultury krajów anglosaskich.

 • Uroczyste pasowanie na Biedroneczkę

  Uroczyste pasowanie na Biedroneczkę

  biedr - kasia g.Dnia 23.10.2015r. w grupie VI ,,Biedronki" odbyła się Uroczystość Pasowania na ,,Przedszkolaka". Podczas tej uroczystości dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, zatańczyły jesienny taniec.

 • Zajęcia z języka angielskiego w Motylkach

  Zajęcia z języka angielskiego w Motylkach

  lejmanW dniach 15 i 22 października 2015r. w grupie „Motylki” gościła Pani Agnieszka Bekierska, która jest PREZESEM STOWARZYSZENIA LUDZI Z INICJATYWĄ „DZIAŁAJ”, a prywatnie jest mamą naszej Aleksandry. Pani Agnieszka, jako Prezes w/w stowarzyszenia, zachęca wszystkich wokół do aktywnych działań na rzecz lokalnej społeczności a także sama inicjuje współpracę na rzecz dobra wspólnego.

 • Specjalista Służby Leśnej w Motylkach

  Specjalista Służby Leśnej w Motylkach

  drzewo jesieńDnia 21.10.2015r. w grupie „Motylki” gościła Pani Katarzyna Chwalińska, która jest pracownikiem Nadleśnictwa w Chojnie. Na zajęcia przyniosła dzieciom wiele ciekawych ilustracji, planszę lasu, figurki zwierząt, ogromne puzzle oraz kosz wraz z sylwetami grzybów, które dzieci miały za zadanie posegregować na jadalne i niejadalne.

 • Pasowanie na starszaka w Pszczółkach

  Pasowanie na starszaka w Pszczółkach

  pszczołaŚroda, 21 października 2015 roku to ważny dzień w życiu dzieci z grupy Pszczółki. Tego dnia przedszkolaki  z tej grupy, w obecności swoich rodziców i bliskich, zostały  pasowane przez panią dyrektor Dorotę Stelmach na „Starszaki”.

 • Muchomorki w odwiedzinach u przyjaciół z Landin

  Muchomorki w odwiedzinach u przyjaciół z Landin

  jesień 113 października 2015 roku dzieci z grupy I „Muchomorki” pojechały na „Jesienny festyn” w odwiedziny do przedszkolaków z niemieckiego przedszkola Kita „Schlumpfhausen” z Landin. Było to kolejne spotkanie, które miało na celu poznanie obyczajów i kultury naszych sąsiadów, a także kształtowania u dzieci tolerancji wobec innych narodowości.

 • Motylki i Pszczółki na wycieczce w Glinnej

  Motylki i Pszczółki na wycieczce w Glinnej

  wiewiorka - jolkaDnia 12.10.2015r. dzieci z grup „Motylki” i „Pszczółki” wyjechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Glinnej. Pomimo porannego przymrozku pogoda dopisała.

 • Święto ziemniaka

  Święto ziemniaka

  ziemniakJesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. Dnia 09.10.2015r wszystkie przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych podczas obchodów „Święta ziemniaka”.

 • Owocowe szaszłyki w Motylkach

  Owocowe szaszłyki w Motylkach

  owoce 11Każdy czwartek w grupie „Motylków” jest czwartkiem owocowym. Dzieci w tym dniu przynoszą do przedszkola owoce i chętnie je wspólnie zjadają.

 • Pasowanie na młodszego i starszego Krasnala

  Pasowanie na młodszego i starszego Krasnala

  krasnal MARYSIADnia 07.10.2015r. w grupie Krasnali odbyła się uroczystość pasowania na Krasnala. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym pt.,, Grzeczne słówka” . Na początku wesołą piosenką przywitały swoich rodziców wysyłając im mnóstwo całusków. Następnie pięknie wyrecytowały wiersz o przedszkolu, a potem zaśpiewały i zatańczyły układ do piosenki pt.,, My jesteśmy krasnoludki…” Po gromkich brawach nadszedł czas na prezentację wierszyka o grzecznych, czarodziejskich słowach i piosenkę ,,Grzeczne słówka”. Następnie wszystkie przedszkolaki z podniesionymi palcami złożyły przyrzeczenie, że nie będą płakać, że będą wszystko zjadać z talerzyka i sprzątać zabawki. Na znak przyjęcia nowych Krasnali do naszej grupy dzieci zostały pasowane dużym ołówkiem i otrzymały wesołe słoneczka. Pozostali zostali pasowani w taki sam sposób lecz na starszych Krasnali. Po występach zaproszono wszystkie dzieci i rodziców na torta. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, najważniejsze, że dzieci wyszły z sali z uśmiechem na twarzy.

  E. Myszogląd

  J. Zalewska

  {pgslideshow id=437|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Kolejowe ABC

  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Kolejowe ABC

   

  pociągDnia 06.10.2015r. dzieci z grupy Krasnale dowiedziały się, że ich praca , równocześnie z 9 innymi pracami z całej Polskie wygrała konkurs plastyczny ,,Przedszkolaki bezpieczne dzieciaki- kolej na pociąg”. Otrzymaliśmy informację od organizatorów, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

 • Wizyta policjanta w III grupie

  Wizyta policjanta w III grupie

  poli -sa6.10.2015r. najważniejszym wydarzeniem w grupie Krasnali była wizyta pani policjant. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Pani Ania rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Mówiła również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z Krasnali nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

  J. Jaszczyszyn

  {pgslideshow id=439|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Misie i Muchomorki w sadzie

  Misie i Muchomorki w sadzie

  jabłkoDnia 05.10.2015r. Muchomorki i Misie wybrały się na wycieczkę do sadu w Trzcińsku Zdroju. Przewodnikiem naszej wycieczki był wieloletni pracownik sadu, który przekazał nam wiele ciekawych informacji na temat pracy w sadzie.

 • Udział Krasnali w konkursie plastycznym

  Udział Krasnali w konkursie plastycznym

  pociągDzieci z grupy III Krasnale wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym-Kolejowe ABC. Głównym cel konkursu to skierowanie uwagi dzieci na bezpieczne zasady poruszania się w pobliżu czynnych linii kolejowych poprzez zabawę, wykorzystanie wyobraźni i oryginalnych pomysłów małych twórców. Dzieci wykonały przepiękną , przestrzenną prace, na której był oznakowany, bezpieczny przejazd kolejowy, chodnik po których szły dzieci, droga z samochodami, osiedle mieszkaniowe i parking dla samochodów. Oczywiście po torach kolejowych jechał pociąg towarowy z węglem. Co prawda pracę tę robiliśmy trzy dni, ale się opłacało. Teraz czekamy na wynik konkursu, bo nagrody są atrakcyjne.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=434|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Muchomorki i Misie na wycieczce w lesie

  Muchomorki i Misie na wycieczce w lesie

  las22 września 2015 r. dzieci z grupy I „Muchomorki” i II „Misie” pojechały na wycieczkę do lasu w okolice Godkowa. Nie była to zwykła wycieczka, ponieważ spotkały się tam z dziećmi z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez panią Patrycję Kalarus.

 • Ciekawa wizyta w Muchomorkach

  Ciekawa wizyta w Muchomorkach

  policjantkaDnia 18.09.2015r na zajęcia do grupy „Muchomorki” została zaproszona pani policjantka z Komisariatu Policji w Chojnie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat „Bezpieczeństwa na drodze” oraz chętnie uczestniczyły w zajęciach i odpowiadały na pytania.

 • Światowy Dzień Przedszkolaka w grupie „Smerfów”

  Światowy Dzień Przedszkolaka w grupie „Smerfów”

  smerfy jolka18 września 2015r. w grupie „Smerfów” odbyła się uroczystość „Pasowania na Smerfa" połączona ze Światowym Dniem Przedszkolaka, który przypada dnia 20 września. Podczas uroczystości ośmioro dzieci zostało przyjętych do grona „Smerfów”.

 • Wycieczka do Glinnej

  Wycieczka do Glinnej

  ogrodW dniu 16.09.2015r. dzieci z grupy Smerfy i Słoneczka udały się na wycieczkę autokarową do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. W ramach edukacji przyrodniczej dzieci odbyły spacer po ogrodzie, poznały ciekawe gatunki drzew i krzewów, których nie można spotkać w naszych parkach.

 • Pierwsza wycieczka Biedronek

  Pierwsza wycieczka Biedronek

  lasDnia 14.09.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do lasu. Podczas wycieczki oglądały i podziwiały piękno lasu.

 • Powitanie nowych Krasnoludków w oddziale integracyjnym

  Powitanie nowych Krasnoludków w oddziale integracyjnym 

  krasnal MARYSIAOd 1-go września 2015 r. do naszego oddziału przybyło pięcioro nowych przedszkolaków. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy nowych dzieci, martwiąc się jedynie tym, że będą na pewno płakać. Ale okazało się, że dzieci przyszły już pierwszego dnia uśmiechnięte i radosne. Poprzez wspólne zabawy bardzo szybko zintegrowały się z naszą grupą. Dziewczynki zaczęły bawić się w kuchni, sklepie a także w kąciku fryzjerskim a chłopiec zajął się oczywiście zabawą samochodami. Nawet, jak na pierwszy dzień bardzo ładnie zjadły posiłki. Nowe przedszkolaki bardzo chętnie bawiły się, śpiewały piosenki, uczyły się zabaw paluszkowych, rymowanek. Można powiedzieć, że adaptacja dzieci przeszła bardzo pozytywnie prawdopodobnie dlatego, że dzieci te w lipcu uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych organizowanych w naszej grupie. Cieszymy się, że nasz oddział integracyjny został wzbogacony o twórcze, aktywne i pogodne przedszkolaki.

  E. Myszogląd

 • Serdecznie witamy po wakacjach

  Serdecznie witamy po wakacjach ! 

   

   

  Rozpoczynamy nowy rok pracy w naszym przedszkolu.

   

  dzień dzieckaZ radością witamy wszystkie dzieci i rodziców po wakacyjnej przerwie, a szczególnie nowych przedszkolaków. Jesteśmy przekonani, że nowy rok szkolny 2015/16 będzie pełen uśmiechu, zabawy, niezapomnianych przygód i wspaniałych przeżyć.

 • Krasnale na wycieczce w Radziczu

  Krasnale na wycieczce w Radziczu

  jazda konnaDnia 04.07.2015r. dzieci z grupy Krasnale wraz ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę do Rancza Radzicz. W Radziczu dzieci miały możliwość przejażdżki konno z czego bardzo chętnie skorzystały. Były takie dzieci, które chciały pokonać konno kilka okrążeń oraz takie, które bały się wsiąść na konia, ale za niewielką namową to uczyniły. Potem dzieci uczestniczyły w lekcji przyrody poprowadzonej przez leśniczego pracującego w Nadleśnictwie Różańsko. Podczas lekcji poszerzyły swoją wiedzę na temat zwierząt mieszkających w lesie i rosnących tam drzew. Następnie spacerowaliśmy po Ranczu, podziwialiśmy przyrodę, biegaliśmy boso po zroszonej trawie aż w końcu poszliśmy się posilić. Po pysznym obiadku były lody, a następnie rodzice wspólnie z dziećmi oglądali prezentację dotyczącą przebiegu pracy naszego oddziału wraz ze wszystkimi spotkaniami integracyjnymi i wycieczkami. Było tego naprawdę dużo. Zadowoleni i troszeczkę zmęczeni wyprawą wróciliśmy szczęśliwie do Chojny.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=428|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Taty u „Smerfów”

   

  Dzień Taty u „Smerfów” pod hasłem „Dziękujemy Tatusiu”

  tataWe wtorek 23.06.2015r. w grupie „Smerfów” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Taty. Dzieci zaprosiły swoich tatusiów do sali.

 • Zakończenie roku w Krasnalach

  Zakończenie roku w Krasnalach

  zakończenieDnia 23.06.2015r. grupa Krasnale miała wielką uroczystość zakończenia przedszkola. Pięcioro dzieci już od września pójdzie do pierwsze klasy szkoły podstawowej. Dzieci zaprosiły na uroczystość panią dyrektor, rodziców i specjalistów pracujących w oddziale. Przedszkolaki przedstawiły piękna inscenizację pt. „Dzień uśmiechu”, śpiewały piosenki oraz mówiły wierszyk. Na zakończenie przedstawienia młodsze Krasnale podarowały dzieciom piękne wiązanki kwiatów. Panie wychowawczynie przekazały dzieciom dyplomy a kierownik projektu pani Dorota Stelmach obdarowała dzieci prezentami, zakupionymi w ramach projektu „Pomóż mi, a będę miał równy start”. Na zakończenie uroczystości rodzice podziękowali za pracę z ich pociechami i wszyscy z wielką ochotą skosztowali pysznego tortu.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=427|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Biedronki w ZOO

  Biedronki w ZOO

  zo eberDnia 18.06.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się wraz z rodzicami na wycieczkę do ZOO w Eberswalde. Podczas wycieczki obserwowały zwierzęta egzotyczne, a także słuchały ciekawostek przekazywanych przez panią przewodnik.

 • Krasnale w Muzeum Techniki

  Krasnale w Muzeum Techniki

  samochódDnia 17.06.2015r. dzieci z grupy Krasnale udały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Techniki do Szczecina. W muzeum zapoznały się z bardzo starymi modelami samochodów, motocykli, autobusów i tramwajów. Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki o poszczególnych modelach pojazdów, ale najlepsze było to, że dzieci mogły wchodzić do większości pojazdów, oglądać z bardzo bliska, dotykać a w końcu pokierować. Dzieci mogły także skorzystać z pobytu na symulatorze tramwajowym i poczuć się jakby naprawdę kierowały tramwajem. Potem Krasnale uczestniczyły w zajęciach muzycznych prowadzonych przez instruktora, co zdecydowanie korzystnie wpłynęło na ich samopoczucie i zintegrowało grupę. Byliśmy także na znajdującym się na terenie Muzeum Techniki placu zabaw, co jeszcze bardziej umiliło pobyt dzieciom w Szczecinie. Zadowoleni i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=426|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Muchomorki w Wiosce Lapońskiej

  Muchomorki w Wiosce Lapońskiej

  rentierDnia 13.06.2015r. dzieci z grupy „Muchomorki” wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do Wioski Lapońskiej w Czelinie. Dzieci miały możliwość zobaczenia tam takich zwierząt jak: czarne owce, tchórzofretki, szopa pracza, wiewiórki, renifery, strusie, daniele i dziki.

 • Kolejny występ naszych chórzystów

  Kolejny występ naszych chórzystów

  c -sabaDnia 12.06.2015r. mali chórzyści kolejny raz mieli możliwość zaśpiewać w Chojnie. Tym razem wystąpiliśmy na osiedlu Lotnisko.

 • Uroczyste nadanie nazwy naszemu przedszkolu

  Uroczyste nadanie nazwy naszemu przedszkolu

  logo png 400Data 12.06.2015 r. wpisała się na stałe w historię naszego przedszkola, gdyż tego dnia odbyła się w naszej placówce szczególna uroczystość - Przedszkolu Miejskiemu w Chojnie nadano nazwę „BAJKOWE PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W CHOJNIE”. O wyborze imienia zadecydowali przede wszystkim nasi wychowankowie, ale również rodzice i personel przedszkola, w zorganizowanym specjalnie na tę okazję plebiscycie.

 • Konkurs piosenki anglojęzycznej

  Konkurs piosenki anglojęzycznej

  spiewajaDzieciDnia 8.06.2015r. dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie, brały udział w konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs był organizowany przez chojeńskie Gimnazjum.

 • Śpiewające gwiazdki na dniach Chojny

  Śpiewające gwiazdki na dniach Chojny

  c -sabaDnia 6.06.2015r. dzieci z chóru „Śpiewające gwiazdki” miały wielki zaszczyt zaprezentować się na scenie podczas dni naszego miasta. Przedszkolaki swoim występem otwierały drugi dzień muzycznych szaleństw.

 • Krasnale w berlińskim Legolandzie

  Krasnale w berlińskim Legolandzie

  legoDnia 06.06.2015r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się na wycieczkę do Legolandu. Podobało nam się już od samego wejścia, kiedy dzieci ujrzały ogromną żyrafę zbudowaną z klocków lego. Dzieci mogły dowolnie budować ulubione pojazdy, zwierzęta z klocków lego a także korzystać z wielu atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyła się karuzela, którą siedzący napędzali za pomocą pedał i w zależności od szybkości pedałowania karuzela podnosiła się do góry albo spadała na dół. Kolejną, wielką atrakcja był przejazd kolejką w ciemnym tunelu, gdzie można było zobaczyć przeróżne, poruszające się nagle postacie ludzi i zwierząt. Ale jednak najwięcej emocji wzbudziła bajka 4D o klockach lego. Dzieci śmiały się, piszczały, łapały zwierzęta w powietrzu. Było dużo śmiechu i radości. Na ostatnim piętrze mogliśmy obejrzeć większość zabytków Berlina zbudowanych z 200 000 tysięcy klocków lego, co wzbudziło w dzieciach wielkie zainteresowanie. Był także czas wolny, który dzieci spędzały przeważnie na zabawie w ,,małpim gaju”. Odwiedziliśmy także sklepik, w którym mogły zakupić sobie pamiątkę z pobytu w Legolandzie. Potem udaliśmy się na pyszny obiadek. Posileni i zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=417|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Rodzice – dzieciom

  Rodzice – dzieciom

  rzepka3 czerwca 2015 r. rodzice i nauczycielki naszego przedszkola przygotowali wspólnie dla dzieci przedstawienie- pantomimę pt. „Rzepka”. Aktorzy dostarczyli dzieciom i nie tylko wiele, wiele uśmiechu oraz łez- oczywiście tych pozytywnych, bo prawie wszyscy płakali ze śmiechu.

 • Żabki w Eberswalde

  Żabki w Eberswalde

  zoo02.06.2015 r. dzieci z grupy „Żabki” wraz z rodzicami odwiedziły ogród zoologiczny w Eberswalde. Jak można było się spodziewać wycieczka dostarczyła zwiedzającym, zarówno młodszym, jak i starszym, mnóstwo emocji.

 • Spotkanie w Passow z okazji Dnia Dziecka

  Spotkanie w Passow z okazji Dnia Dziecka

  balony1 czerwca to święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych. Dzieci z grupy „Smerfów” zostały zaproszone tego dnia tj. 01.06.2015r. na obchody Dnia Dziecka do niemieckiego przedszkola w Passow. Spotkanie to zostało dofinansowane przez Unie Europejska ze srodkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów INTERREG IVA Euroregionu POMERANIA).

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  dzieci 3Po raz pierwszy nasze przedszkole wspólnie z Fundacją Hospicyjną św. Rity w Chojnie było współorganizatorem Dnia Dziecka. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się na długo przed planowanym terminem pikniku. Wszyscy, którzy zaoferowali swoją pomoc dnia 31.05.2015 o godz.1000 wstawili się na miejscu.

 • Biedronki na sportowym Dniu Dziecka

  Biedronki na sportowym Dniu Dziecka

  sport 1Dnia 29.05.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronek" uczestniczyły w Sportowym Dniu Dziecka z Odrą Chojna w Gimnazjum. Na dzieci czekały przygotowane konkurencje sportowe oraz mecz z uczniami gimnazjum.

 • Przedstawienie pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi"

  Przedstawienie pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi"

  Czy to bajka, czy nie bajka,

  myślcie sobie, jak tam chcecie.

  A ja przecież wam powiadam:

  Krasnoludki są na świecie.

  koszałek opałekTymi słowami aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia zaprosili dzieci z naszego przedszkola na bajkę pt. "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi", którą wystawiono w Centrum Kultury w Chojnie 29.05.2015 r. Przedszkolaki poznały bohaterów baśni opisywanych przez Marię Konopnicką - gromadkę krasnoludków, którymi rządzi król Błystek.

 • Święto Rodziny w Biedronkach

  Święto Rodziny w Biedronkach

  rodzinaDnia 27.05.2015r. w grupie ,,Biedronek" odbyło się Święto Rodziny. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice i rodzeństwo.

 • W zakładzie fryzjerskim

  W zakładzie fryzjerskim

  fryzjerkaDzięki uprzejmości Pani Marzeny dzieci z grupy „Smerfów” dnia 27.05.2015r. mogły zwiedzić zakład fryzjerski i z bliska przyjrzeć się pracy fryzjerki. Pani fryzjerka bardzo serdecznie przyjęła wszystkie przedszkolaki i opowiedziała o swojej pracy.

 • Stokrotki w przedstawieniu integracyjnym pt. „Historia Tarzana, cz. 2”

  Stokrotki w przedstawieniu integracyjnym pt. „Historia Tarzana, cz. 2”

  tarzanDnia 27-go maja 2015 r. w Centrum Kultury można było obejrzeć wspaniałe przedstawienie pt. „Historia Tarzana, cz.2” z udziałem podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie oraz dzieci z grupy ,,Stokrotki”. Po kilku miesiącach przygotowań, wspólnych prób i wyjazdów na próby do Centrum Kultury udało się przygotować spektakl, który zapada w pamięci na całe życie.

 • Pszczółki zwiedzają Szkołę Podstawową

  Pszczółki zwiedzają Szkołę Podstawową

  czytamy bajki27 maja 2015r. dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nr 2 w Chojnie. Głównym celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z budynkiem szkolnym oraz nawiązanie kontaktów z przyszłymi kolegami i wychowawczyniami.

 • Dzień Mamy w grupie Muchomorki

  Dzień Mamy w grupie Muchomorki

  bukiet - sa26 maja 2015 w grupie Muchomorki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci wraz z paniami przygotowały salę na przyjęcie wspaniałych gości.

 • Dzień Mamy w grupie Misie

  Dzień Mamy w grupie Misie

  Ten jeden dzień dla naszych mam
  to jakby ciut za mało,
  dla naszych mam to cały świat
  darować by się chciało.

  miś i kwiaty26 maja 2015 r. w grupie Misie był wyjątkowym dniem ponieważ gościliśmy bardzo miłych i oczekiwanych gości.

 • Żabki z wizytą w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

  Żabki z wizytą w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

  pierwszakiDnia 26 maja 2015 r. dzieci z grupy Żabki wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do szkoły podstawowej. Odwiedziliśmy klasę pierwszą, której wychowawczynią jest pani Elżbieta Turkiewicz.

 • Dzień Mamy w Pszczółkach

  Dzień Mamy w Pszczółkach

  mamaMama to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka bo…

  „Kto nas kocha tak jak nikt
  i ochrania całym sercem,
  i do kogo można przyjść
  z każdym smutkiem jak najprędzej?”

 • Krasnale na Dzień Mamy w Dolinie Miłości

  Krasnale na Dzień Mamy w Dolinie Miłości

  bukietDnia 26-go maj 2015 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się wspólnie ze swoimi mamusiami na piknik do Doliny Miłości. Z niecierpliwością czekaliśmy godziny 12-ej, kiedy to po nas przyjedzie autobus. Odbyliśmy wspaniały spacer po przepięknej Dolinie Miłości , wspaniały tym bardziej, że pogoda nam bardzo dopisała. Po spacerze, troszkę zgłodnieliśmy więc rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy sobie kiełbaski. Były też owoce i pyszne ciasto. Następnie dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym pt. ,,Wesoła rodzinka” i wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Było dużo śmiechu i radości. Dzieci miały także możliwość zabawy na stworzonym tam placu , grały także na łące w piłkę. To nasze spotkanie integracyjne było bardzo miłym i wzruszającym przeżyciem dla wszystkich.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=404|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Dzień Mamy w grupie Smerfy

  Dzień Mamy w grupie Smerfy

  smerf z kwiatkiemDzień 26 maja 2015r. zapisał się wyjątkowo w kalendarzu dzieci z grupy Smerfów. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie, uroczystość dnia Mamy pod hasłem " Jesteś w naszych sercach- Dziękujemy!”

 • Dzień Mamy i Taty w Stokrotkach

  Dzień Mamy i Taty w Stokrotkach

  kwiatki2Dnia 25-go maja 2015 r. dzieci z grupy ,,Stokrotki” gościły w swoim przedszkolu kochanych rodziców. Dzieci popisały się gra aktorską podczas przedstawienia pt.,Kopciuszek”.

 • Mamusie u Słoneczek

  Mamusie u Słoneczek

  an dddDnia 22 maja 2015 roku o godzinie 13.00 Słoneczka w progach swojej sali przywitały swoje mamusie. Z okazji Dnia Matki dzieci przygotowały dla mam pantomimę pt. „Brzydkie Kaczątko”.

 • Misiaki w Parku Dinozaurów

  Misiaki w Parku Dinozaurów

  dinozaur221 maja 2015 r. grupa najmłodszych przedszkolaków wraz ze swoimi najbliższymi wybrała się do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Na miejscu czekała już na Misiaki pani przewodnik, która oprowadziła przedszkolną gromadę leśną ścieżką edukacyjną z czterdziestoma, naturalnej wielkości, modelami prehistorycznych gadów.

 • Skrzydlate opowieści

  Skrzydlate opowieści

  PszczelarzWiosna to doskonały okres do poznawania życia pszczół, dlatego też 19 maja 2015 r. dzieci z grupy Smerfów odwiedzili niezwykli goście - pszczelarze: Pan Michał Niemiec i Pan Zbigniew Jankowski. Panowie przybliżyli dzieciom świat pożytecznych owadów, ich zwyczaje i znaczenie w przyrodzie.

 • Biedronki w bibliotece

  Biedronki w bibliotece

  bibliotekaDnia 15.05.2015r. dzieci wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Chojnie. Uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznały się z właściwym korzystaniem z książek.

 • Krasnale na Wyspie Tropikalnej koło Berlina

  Krasnale na Wyspie Tropikalnej koło Berlina

  basenDnia 15-go maja 2015 r. dzieci z grupy Krasnale wraz ze swoimi rodzicami były na wycieczce na Wyspie Tropikalnej koło Berlina. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia lasu tropikalnego, pobytu w obszarze rekreacyjnym, czyli Strefie Tropikalnej, w której znajduje się wysoka na 27 metrów wieżowa zjeżdżalnia wodna ze czterema ślizgawkami, kraina zabaw dziecka, pole do minigolfa i wielki basen Morza Południowego z piaszczystą plażą. Dzieci, przez cały okres pobytu praktycznie nie wychodziły z wody. Nurkowały , pływały w rękawkach i pompowanych kołach. Żadne dziecko nie bało się wody. Na twarzach Krasnali malował się cały czas uśmiech wynikający z możliwości kąpania się w cieplutkiej wodzie. Po wysiłku w wodzie mieliśmy możliwość poleniuchowania na kocach i leżaczkach. Pogoda nam dopisywała, zwłaszcza, że przez kopułę przenikały promienie słoneczne. Po zabawie w basenach poszliśmy na pyszny obiadek i na lody. To był naprawdę bardzo udany, aktywnie spędzony dzień.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=394|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Smerfy z wizytą w bibliotece

  Smerfy z wizytą w bibliotece

  ksiazkaDzieci z grupy „Smerfów” 13.05.2015r. odwiedziły Bibliotekę Miejską w Chojnie. Miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek.

 • Biedronki z wizytą w szkole

  Biedronki z wizytą w szkole

  szkołaDnia 13.05.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej. Od września dzieci będą uczniami klasy I.

 • Pszczółki w Dolinie Miłości

  Pszczółki w Dolinie Miłości

  pszcz - monia9 maja 2015 roku dzieci z grupy „Pszczółki” razem z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Doliny Miłości w Zatoni Dolnej. Była to wycieczka integracyjna.

 • Wycieczka do jednostki wojskowej w Podjuchach

  Wycieczka do jednostki wojskowej w Podjuchach

  żołnierzDnia 8.05.2015r. dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” pojechały na wycieczkę do 5 Pułku Inżynieryjnego im. Ignacego Prądzyńskiego stacjonującego w Szczecinie Podjuchy. W dniu tym odbywały się obchody 70-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 • Dzień Europy z przedszkolakami z Landin

  Dzień Europy z przedszkolakami z Landin

  flaga EuropyDnia 7 maja 2015 r. dzieci z grupy „Motylki” gościły u naszych niemieckich przyjaciół. Było to kolejne ze spotkań, których celem jest kształtowanie tolerancji, zainteresowania oraz przyjaznego stosunku do mieszkańców sąsiedniego kraju, a które umacniają współpracę Przedszkola Miejskiego w Chojnie z Kita „Schlumpfhausen” z Landin.

 • Dzień Godności z udziałem Krasnali

  Dzień Godności z udziałem Krasnali

  dorota5.05.2015 na placu Konstytucji 3 maja rozpoczął się Dzień Godności Osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obchody rozpoczęły się pięknym pochodem z placu Konstytucji pod pomnik Papieża Jana Pawła II, tam zostały złożone kwiaty i znicze na pamiątkę uczczenia 10 rocznicy śmierci Papieża Polaka. Po pochodzie wszyscy udaliśmy się do ratusza, gdzie odbył się pyszny poczęstunek, a następnie rozpoczęły się występy. Dzieci i dorośli przedstawiali pieśni i piosenki o tematyce religijnej. Krasnale zaśpiewały dwa utwory „Bóg kocha mnie” oraz piosenkę z repertuaru Arki Noego „Nieidealna”. Dzieci zaprezentowały się pięknie. Przedsięwzięcie było organizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Jesteśmy”. Cały dzień był niezwykle ważny i istotny dla społeczeństwa, ponieważ przypomniał o osobach niepełnosprawnych o ich prawach, potrzebach i wielkich sercach.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=399|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Bajki z naszego przedszkola”

  Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Bajki z naszego przedszkola”

  książka - sabinaZakończył się konkurs literacki „Bajki z naszego przedszkola” adresowany do rodziców, dziadków i wszystkich przyjaciół przedszkola. Miał on na celu stworzenie niepowtarzalnego zbioru bajek, promocję przedszkola oraz integrację rodziców.

 • Konkurs „Moja ulubiona postać z bajki” roztrzygnięty

  Konkurs „Moja ulubiona postać z bajki” roztrzygnięty

  bajkaW kwietniu 2015 r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki” adresowany do dzieci 5-6 letnich oraz uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie. Wpłynęły 34 prace wykonane przez dzieci z naszego przedszkola oraz uczestników koła plastycznego „Pastelaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

 • Krasnale w Zoo w Berlinie

  Krasnale w Zoo w Berlinie

  zooDnia 25.04.2015 r. dzieci z grupy Krasnale wspólnie ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę integracyjną do Zoo , do Berlina. Zoo w Berlinie to jedno z największych Zoo w Europie. Obecnie w pomieszczeniach ogrodu znajduje się blisko 14.000 zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Wszystko znajduje się na 35 hektarach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono warunki odpowiadające naturalnym. Mogliśmy tam zobaczyć niezwykle okazy zwierząt wśród których były te największe: żyrafy i słonie i bardzo zabawne foki i pingwiny. Przyglądaliśmy się bacznie małpim figlom i zabawom i mieliśmy z tego wiele radości. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się zebrom i anylopom oraz obserwowały w jaki sposób zajmują się one swoimi dziećmi. Spacer po berlińskim ogrodzie trwał około trzech godzin, ale starczyło jeszcze dzieciom siły na zabawę na wspaniałym placu zabaw. Dzięki uprzejmości kierowcy naszej wyprawy i pani przewodniczce zwiedziliśmy także Berlin i wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści związanych z zabytkami tego miasta. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Bad Freienwalde na pyszny obiadek i zostaliśmy tam przyjęci przez gospodarzy w strojach bawarskich, co zrobiło na dzieciach bardzo miłe wrażenie. Cała wycieczka przebiegała w bardzo miłej i pogodnej atmosferze, a cel jej został osiągnięty w stu procentach.

  E. Myszogląd

  M. Lejman


  {pgslideshow id=388|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

   

   

  Krasnale w zoo w Berlinie

  Dnia 25.04.2015 r. dzieci z grupy Krasnale wspólnie ze swoimi rodzicami udały się na wycieczkę integracyjną do Zoo , do Berlina. Zoo w Berlinie to jedno z największych Zoo w Europie. Obecnie w pomieszczeniach ogrodu znajduje się blisko 14.000 zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Wszystko znajduje się na 35 hektarach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono warunki odpowiadające naturalnym. Mogliśmy tam zobaczyć niezwykle okazy zwierząt wśród których były te największe: żyrafy i słonie i bardzo zabawne foki i pingwiny. Przyglądaliśmy się bacznie małpim figlom i zabawom i mieliśmy z tego wiele radości. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się zebrom i anylopom oraz obserwowały w jaki sposób zajmują się one swoimi dziećmi. Spacer po berlińskim ogrodzie trwał około trzech godzin, ale starczyło jeszcze dzieciom siły na zabawę na wspaniałym placu zabaw. Dzięki uprzejmości kierowcy naszej wyprawy i pani przewodniczce zwiedziliśmy także Berlin i wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści związanych z zabytkami tego miasta. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Bad Freienwalde na pyszny obiadek i zostaliśmy tam przyjęci przez gospodarzy w strojach bawarskich, co zrobiło na dzieciach bardzo miłe wrażenie. Cała wycieczka przebiegała w bardzo miłej i pogodnej atmosferze, a cel jej został osiągnięty w stu procentach.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

 • Żabki pamiętały o Międzynarodowym Dniu Ziemi

  Żabki pamiętały o Międzynarodowym Dniu Ziemi

  ziemiaW związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia 2015 r., grupę „Żabki” w tym właśnie dniu odwiedził pracownik Nadleśnictwa Chojna – pani Agnieszka Kujawska. Dzieci z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance na temat ochrony środowiska.

 • Motylki i Smerfy w kinie

  Motylki i Smerfy w kinie

  autobus16.04.2015r. dwie grupy: „Motylki” ze „Smerfami”, wybrały się na komedię animowaną pt. „Dom” do kina Helios w Szczecinie. Głównymi bohaterami bajki były Buwy – kosmiczne stworzenia zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny i osiadłe na Ziemi.

 • Stokrotki w przedstawieniu pt. „Historia Tarzana, cz.II”

  Stokrotki w przedstawieniu pt. „Historia Tarzana, cz.II”

  tarzanUczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie oraz dzieci z grupy ,,Stokrotki” naszego przedszkola pragną poinformować rodziców naszych przedszkolaków i ich całe rodziny, że rozpoczęły się próby do integracyjnego spektaklu ,,Historia Tarzana’ cz II

 • Krasnale w Wiosce Lapońskiej

  Krasnale w Wiosce Lapońskiej

  rentierDnia 11.04.2015r. dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się na wycieczkę autokarową do Wioski Lapońskiej do Czelina. Od rana wszyscy byli w dobrych humorach, ponieważ pogoda nam bardzo dopisywała. Dzieci zwiedziły zagrody zwierząt znajdując się w gospodarstwie, karmiły zwierzęta z ręki i właściwie bez strachu wędrowały pośród zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kucyki, renifery, strusie, muflony i dzikie króliki. Następnie dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanych przez gospodarzy konkursach: łowienie ryb, polowanie na wieloryba, jazda na drewnianych nartach, tor przeszkód, itp. Następnie prawie wszystkie dzieci, z wielką radością jeździły na kucykach. Potem był pyszny posiłek, który dzieci pochłonęły z wielkim apetytem. Następnie wysłuchaliśmy opowieści o Samach-lapońskich hodowcach reniferów i o ich kulturze a dzieci mogły zagrać na bębnach szamańskich. Następnie każde dziecko mogło pobawić się dowoli na wspaniałym placu zabaw. Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali pióro strusia na pamiątkę. To była naprawdę bardzo pouczająca i atrakcyjna wycieczka dla przdszkolaków.

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=384|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Zajączek Szaruś z wizytą u Smerfów

  Zajączek Szaruś z wizytą u Smerfów

  zajączek wielkanocnyDnia 2 kwietnia 2015 r., po śniadaniu odbyło się zajęcie otwarte, w którym uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Celem zajęcia było utrwalenie wiadomości dotyczących świąt wielkanocnych i zacieśnienie więzi emocjonalnych z rodziną poprzez wspólne zabawy.

 • Żabki na warsztatach plastycznych w Landin

  Żabki na warsztatach plastycznych w Landin

  zajączek wielkanDnia 31 marca 2015 r. dzieci z grupy „Żabki” zostały zaproszone przez swoich kolegów z zaprzyjaźnionego przedszkola w Landin w Niemczech na warsztaty o tematyce świątecznej. Pogoda tego dnia spłatała nam figla i uniemożliwiła zabawy na świeżym powietrzu.

 • Warsztaty plastyczne ,,Wielkanocne ozdoby”

  Warsztaty plastyczne ,,Wielkanocne ozdoby”

  wielkanocDnia 27.03.2015r. w grupie ,,Krasnali” odbyły się warsztaty plastyczne nt. ,,Wielkanocne ozdoby” z udziałem uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie i ich wychowawcy Leszka Lejmana. Dzieci bardzo ucieszyły się z wizyty gości. Do wykonywania ozdób wielkanocnych wykorzystano mnóstwo cekinów, wstążek, piórek, koralików oraz szpilek. Oprócz pisanek dzieci wykonały także koguty i zające. Każde dziecko wykonało sobie ozdobę na wielkanocny stół. Praca przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Nie udałoby się tego wszystkiego wykonać gdyby nie pomoc starszych koleżanek. W tym miejscu dziękujemy Panu Leszkowi i jego uczennicom, a efekty naszej pracy można podziwiać na wystawie w naszej sali.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

   

  {pgslideshow id=382|width=500|height=400|delay=1000|image=L} 

 • Przegląd teatrzyków przedszkolnych za nami

  Przegląd teatrzyków przedszkolnych za nami

  bal przebiera„Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie.” Przekonały się o tym dniach 25 i 26 marca 2015 r. nasze przedszkolaki.

 • Wiosna nadeszła

  Wios Wiosna nadeszła

  marzanna 15 Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej dzieci. Właśnie z tej okazji dnia 20 marca 2015r dzieci z grupy Stokrotek i Słoneczek odbyły z Marzanną barwny spacer ulicami naszego osiedla z okazji "Pierwszego Dnia Wiosny".

 • Uczniowie uczą przedszkolaków

  Uczniowie uczą przedszkolaków

  pomoc AgaGrupa młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie wraz z opiekunem panem Markiem Łągiewczykiem z radością i wielką ochotą odpowiedziała na zaproszenie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Chojnie. 20 marca 2015 r. uczniowie piątej i szóstej klasy zaprezentowali przedszkolakom zasady pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Starsi koledzy pokazali w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobie dorosłej, dziecku i niemowlakowi, w jaki sposób unieruchomić nogę lub rękę w sytuacji złamania oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Lekcja pierwszej pomocy prowadzona w ten bardzo ciekawy i profesjonalny sposób wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Maluchy chętnie, pod okiem starszych kolegów oraz pana Marka ćwiczyły pierwszą pomoc na fantomach. Niezwykle cenne jest zaangażowanie młodych ludzi w chęć niesienia pomocy innym oraz dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami. Chojeńska młodzież potrafi pozytywnie zaskakiwać. Wszystkie dzieci z grupy Krasnale oraz wychowawczynie grupy serdecznie dziękują Panu Markowi Łągiewczykowi oraz szóstoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=385|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Pierwszy dzień wiosny…

  Pierwszy dzień wiosny…

  marzannaW piątek 20 marca 2015 roku przedszkolaki wspólnie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia w przedszkolu było bardzo wesoło, kolorowo i wiosennie.

 • Krasnale w Teatrze Lalek ,,Pleciuga”

  Krasnale w Teatrze Lalek ,,Pleciuga”

  smwa - sabDnia 13.03.2015r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek ,,Pleciuga” na bajkę pt., Smok w krainie parasoli”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie i z niecierpliwością czekały na smoka. Okazało się, że smok wcale nie był groźny, był bardzo miły i miał łagodne usposobienie. Dzieci gromkimi brawami nagradzały aktorów. Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w lekcji, podczas której dowiedziały się o ważnych osobach niezbędnych, do tego aby przedstawienie się odbyło, poznały takie pojęcia, jak: scena, widownia, kurtyna, aktor oraz zapoznały się z różnymi rodzajami lalek występujących w teatrze, takimi jak: pacynka, kukiełka, marionetka i jawajka. Lekcja była prowadzona przez wyśmienitego animatora. Po przedstawieniu , zgłodniali, udaliśmy się do Pizzy Hut, gdzie dzieci samodzielnie wykonywały pizzę, układały ulubione dodatki do pizzy a potem została ona włożona do pieca. Pizza, samodzielnie zrobiona przez dzieci została prawie w całości przez nie pochłonięta. Nasyceni i zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola. To był bardzo udany dzień.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=374|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Przedstawienie teatralne pt. „Pimpuś”

  Przedstawienie teatralne pt. „Pimpuś”

  piesekW piątek 13 marca 2015 r. nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Pimpuś”, przygotowane przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. Było to bardzo pouczające i z morałem opowiadanie, poruszające temat ilości czasu spędzonego przez dzieci przy komputerze.

 • Zajęcia edukacyjne w Żabkach

  Zajęcia edukacyjne w Żabkach

   

  ekologiaDnia 12 marca 2015 r. dzieci z grupy „Żabki” uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach na temat gospodarki odpadami. Pan Bartosz Heliński, wraz ze swoją ulubioną maskotką „Odpadkiem”, w atrakcyjny i ciekawy sposób przedstawił problem ochrony środowiska oraz segregacji śmieci.

 • Spotkanie integracyjne w grupie ,Krasnali”

  Spotkanie integracyjne w grupie ,Krasnali”

   

  bal przebieraDnia 05.03.2015r. w grupie ,,Krasnali’’ odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami – Bal Przebierańców. Dzieci przybyły wspólnie ze swoimi rodzicami ubrani w karnawałowe stroje. Na powitanie, wszyscy wspólnie przekazaliśmy sobie ,,iskierkę przyjaźni” i odtańczyliśmy taniec boogie woogie. Potem był pyszny poczęstunek w postaci wspaniałego torta, ciastek i owoców. Dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w wielu konkursach, min. taniec z kotylionami, taniec na gazecie, taniec z balonami, inne. Były zabawy w kole, tańce parami, pląsy. Dzieci wykazały się znajomością bajek podczas rozwiązywania zagadek a rodzice wykazali się świetnym słuchem podczas rozwiązywania zagadek słuchowych pt. „Z jakie bajki ta piosenka?”. Były także zabawy z chustą animacyjną nt. ,,Złap kapelusz”, które wniosły dużo radości wśród dzieci. Całej zabawie towarzyszyła atmosfera życzliwości, współpracy oraz pozytywnych relacji. Dzieci zachwycone były obecnością i wspólną zabawą z rodzicami.

   

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=372|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Motylki w Komendzie Straży Pożarnej w Gryfinie

  Motylki w Komendzie Straży Pożarnej w Gryfinie

  strażakPrzedszkolaki 4.03.1015 r. odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Podróż odbyliśmy autokarem.

 • Żabki wśród egzotycznych zwierząt

  Żabki wśród egzotycznych zwierząt

  papugaW środę 04.03.2015 r. dzieci z grupy „Żabki” odwiedziły chojeński sklep zoologiczny „Zooland” przy ul. Jagiellońskiej. Przedszkolaki w tym tygodniu omawiają temat zwierząt, a najlepiej jest uczyć się przez doświadczenie, więc na własne oczy (i uszy) mogły zobaczyć jak wygląda wiele różnorodnych gatunków zwierząt domowych.

 • XI Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  XI Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

  olimpiada 2Już po raz jedenasty starszaki z naszego przedszkola zmagały się w konkurencjach sportowych podczas Gminnej Zimowej Olimpiady. 5-cio i 6-ciolatki rywalizowały z rówieśnikami ze szkoły podstawowej z Chojny i Grzybna oraz dziećmi z niemieckiego przedszkola z Landin.

 • Mini olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  Mini olimpiada dla najmłodszych przedszkolaków

  lyzwy 1Dnia 27 lutego 2015 r. w sali Smerfów młodsze dzieci z przedszkola wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków pod hasłem ,,Zima mroźna, zima biała do zabawy doskonała". Zimowa olimpiada to pomysł na świetną zabawę integracyjną promującą kulturę fizyczną wśród dzieci z grupy Słoneczka, Muchomorki, Misie, Krasnale, Smerfy, Motylki.

 • Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Na Baśniową Nutkę”

  Przegląd Piosenki pt.,,Na bajkowa nutę”

  nutkiDnia 26-go lutego 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki ,,Na bajkowa nutę”. Dzieci, przepięknie przebrane w bajkowe stroje i w bardzo dobrych humorach przybyły do sali ,,Krasnali”.

 • Pszczółki i Biedronki w kinie

  Pszczółki i Biedronki w kinie

  pingwin25 lutego 2015 roku dzieci z grupy „Pszczółki” i „Biedronki” wybrały się wraz z wychowawczyniami  na projekcję filmu „Pingwiny z Madagaskaru” do multikina ,,Helios" w Szczecinie. Było to niezwykłe wydarzenie.

 • Przedszkolaki na balu karnawałowym

  Przedszkolaki na balu karnawałowym

   

  W karnawale, w karnawale,

  Przystrojone wszystkie sale.

  Dookoła przebierańcy,

  każdy skacze, każdy tańczy.

  balKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

 • Święto Babci i Dziadziusia w Pszczółkach

  Święto Babci i Dziadziusia w Pszczółkach

  babunia12 lutego 2015 roku o godzinie 13.00 w grupie Pszczółki odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich „Dziadków” przedstawienie pt „W bajkowej krainie”, akcja inscenizacji dzieje się na dworze Króla i jego córki Gburki, tam odbywa się bal na który zjawiają się bohaterowie różnych bajek a zatem: Kot w Butach, Śnieżka, Śpiąca Królewna, Kopciuszek z Macochą i oczywiście wróżka.

 • Spotkanie w Bibliotece Miejskiej

  Spotkanie w Bibliotece Miejskiej

  bibliotekaDnia 11.02.2015r. grupa Krasnale wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Chojnie. Dzieci wraz z wychowawczyniami i mamusiami miał okazję zobaczyć co znajduje się w bibliotece, kto w niej pracuje i jak ciekawie można spędzić w niej czas. Na początku spotkania pani bibliotekarka oprowadziła nas po całym obiekcie, pokazała gdzie znajduje się część dla dorosłych i dla dzieci. Dzieci były pod wrażeniem dużych sal, ilości książek oraz fortepianu, który znajduje się w głównym holu biblioteki. Najważniejszym celem naszego spotkania było promowanie bajek i czytania, dlatego też z wielką przyjemnością słuchaliśmy ciekawych opowieści. Dzieciom bardzo spodobały się wszystkie książki, które miały okazje dotknąć i obejrzeć. Mamy nadzieję, że takich spotkań w bibliotece w przyszłości będzie jeszcze więcej.

  M. Lejman

  E. Myszogląd

  {pgslideshow id=368|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Bajkowy quiz

  Bajkowy quiz

  kopciuch -sabina9 i 10 lutego 2015r. w sali „Motylków” odbył się „Bajkowy quiz”, na którym przedszkolaki młodsze i starsze miały możliwość wykazania się znajomością bajek, zarówno tych opowiadanych i czytanych przez nauczycielki, jak i tych oglądanych na dużym ekranie oraz w telewizorze.

 • Dzień Babci i Dziadka w Krasnalach

  Dzień Babci i Dziadka w Krasnalach

  anka bbbbDnia 06.02.2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu wspaniałych gości-ukochane babcie i ukochanych dziadków. Dzieci od rana z niecierpliwością czekały na ich przybycie. Krasnoludki zaprezentowały program artystyczny- wiersze i piosenki, a także wykonały taniec ,,Zimowa poleczka”. Potem przyszedł czas na torta, gorące 100 lat!!! i wręczenie prezentów. Wszyscy w wyśmienitych humorach usiedli do poczęstunku. Potem goście mogli obejrzeć prezentację dotyczącą życia naszych przedszkolaków od września tego roku szkolnego. Następnie zaprosiliśmy babcie i dziadków do konkursów: taniec z balonami, rozpoznawanie wnucząt po dotyku a także do zabawy z chusta animacyjną, co wywołało sporo radości. Był także czas na spokojną rozmowę i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Ciężko było się pożegnać, ale mamy nadzieję, że za roku znowu będziemy mogli ugościć babci i dziadków.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=362|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Święto Babci i Dziadka w Misiach

  Święto Babci i Dziadka w Misiach

  „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
  Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

  miś z kwiatamiBabcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego 5 lutego 2015 r. dzieci z najmłodszej grupy gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

 • Biedronki i Pszczółki dokarmiają zwierzęta

  Biedronki i Pszczółki dokarmiają zwierzęta

  ptaki lasDnia 04.02.2015r. dzieci z grupy ,,Biedronki" i ,,Pszczółki" wybrały się do lasu, aby w okresie zimy pomóc przetrwać zwierzętom trudny dla nich czas. Zabrały ze sobą pokarm i z panem leśniczym zaniosły do paśników pożywienie dla zwierząt.

 • Dzień Babci i Dziadka w Żabkach

  Dzień Babci i Dziadka w Żabkach

  babcia i wnukDnia 16 stycznia 2015 r. w grupie "Żabki" gościliśmy nasze ukochane Babcie i ukochanych Dziadziusiów. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy od zaprezentowania umiejętności aktorskich i wokalnych w przedstawieniu jasełkowym.

 • Święto Babci i Dziadka w Słoneczkach

  Święto Babci i Dziadka w Słoneczkach

  dzien-babci-i-dziadkaDnia 16 stycznia 2015 r. do dzieci z grupy Słoneczek przybyli długo oczekiwani goście – Babcie i Dziadkowie. Z okazji ich święta dzieci przygotowały krótki występ artystyczny oraz upominki dla swoich Dziadków.

 • Święto Babci i Dziadka w Smerfach

  Święto Babci i Dziadka w Smerfach
  kas baW dniu 15 stycznia 2015r. w grupie Smerfów odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Wnuczęta przywitali zaproszonych gości już w progach przedszkola.

 • Spotkanie z Babcią i Dziadziusiem w Biedronkach

  Spotkanie z Babcią i Dziadziusiem w Biedronkach

  ddddDnia 15.01.2015r. w grupie Biedronki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na odwiedziny babć i dziadków w przedszkolu.

 • Dzień Babci i Dziadka w Stokrotkach

  Dzień Babci i Dziadka w Stokrotkach

  jolkaDnia 14.01.2015r. w Stokrotkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie wspaniałych gości.

 • Stokrotki na występie w Centrum Kultury

  Stokrotki na występie w Centrum Kultury

  aniołekDnia 09.01.2015r. dzieci z grupy ,,Stokrotki: uczestniczyły w XVII Rejonowym Przeglądzie Jasełek , który odbył się w Centrum Kultury w Chojnie. Dzieci przedstawiły humorystyczną opowieść pt. „Łezka-humoreska” , za którą otrzymały I miejsce.

 • Kolędnicy w Przedszkolu

  Kolędnicy w Przedszkolu

  kolednicyKolędowanie – słowiański zwyczaj poświęcony świętom Bożego Narodzenia. Polega on na odwiedzaniu domostw z życzeniami pomyślności w Nowym Rok. Dnia 29 grudnia 2014r. do naszego przedszkola zawitali "Kolędnicy Misyjni" z ogniska misyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 pod opieką pani Aleksandry Słodkowskiej.

 • Bożonarodzeniowe spotkanie w Misiach

  Bożonarodzeniowe spotkanie w Misiach

  Wesołych Świąt , bez zmartwień!

  Z barszczem , grzybami i karpiem

  Wesołych Świąt! A w Święta!

  Niech się snuje kolęda...

  aniłki misieW piątek 19 grudnia 2014 r. w grupie Misie odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

 • Wigilia w Pszczółkach

  Wigilia w Pszczółkach

  jasełka IIZgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, tak i w tym roku, 19 grudnia 2014 roku w grupie „Pszczółki” odbyło się Spotkanie Wigilijne z rodzicami. W pierwszej części spotkania, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Wigilijne aniołki”.

 • Spotkanie wigilijne w grupie ,,Krasnale”

  Spotkanie wigilijne w grupie ,,Krasnale”

  dddddDnia 18.12.2014r. dzieci z grupy Krasnale wraz z swoimi Paniami zaprosiły rodziców na spotkanie wigilijne. Krasnale już od kilku tygodni ćwiczyły swoje role oraz kolędy i pastorałki. Wszystkie przedszkolaki przedstawiły zaproszonym gościom piękną opowieść przypominającą o Bożym Narodzeniu. Nasze przedstawienie było wyjątkowe ponieważ w rolę Maryi wcieliła się mama Madzi a w roli Józefa wystąpił Pan Piotra (socjoterapeuta, który pracuje z małymi Krasnalami). Po pięknych jasełkach nadszedł czas na składanie świątecznych życzeń, dzielenie się opłatkiem oraz posiłek wigilijnym. W tym roku na naszym stole znalazły się same pyszne, tradycyjne potrawy, min. śledzie, karp, pierogi, barszcz z uszkami oraz smakowite ciasto. Jasełkowe spotkanie było pełne niespodzianek, ponieważ pojawił się Elf (przyjaciel Mikołaja), który szalał z dziećmi organizując im zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, konkursy wiedzy, a dla każdego dziecka przygotował zwierzątko z kolorowych baloników. Przyszedł też czas na wyczekiwanego Mikołaja, który przyniósł naszym maluchom piękne zabawki, wtedy to radość dzieci nie miała granic. Spotkanie obfitowało w wesoła zabawę i na pewno w pamięci dzieci i rodziców zostanie na bardzo długo.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=353|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Wieczerza wigilijna w Smerfach

  Wieczerza wigilijna u „Smerfów”

  aa aa18 grudnia 2014r. w grupie „Smerfów”, o godz.17.00 odbyła się wigilia grupowa, w której uczestniczyli rodzice oraz najbliższe rodzeństwo. Tego wieczoru, w nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadziły jasełka w wykonaniu dzieci, które wcieliły się w postacie aniołów, pasterzy, królów, Maryi i Józefa.

 • Spotkanie wigilijne w Słoneczkach

  Spotkanie wigilijne w Słoneczkach

  eeeeeW czwartkowe popołudnie, 18 grudnia 2014 r.,  dzieci z grupy Słoneczek wraz z Rodzicami przybyli na spotkanie wigilijne. Gdy zaświeciła pierwsza gwiazda zaświeciła na niebie dzieci przeniosły Rodziców do Betlejem w jasełkach przygotowanych wspólnie z paniami.

 • Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  wigilia 1Jak co roku, taki i w tym roku w grupie ,,Stokrotki” odbyło się spotkanie z okazji Świat Bożego Narodzenia. 17 grudnia 2014 r. dzieci od rana pomagały w strojeniu sali i ustawianiu stołów na przyjęcie swoich rodziców.

 • Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  Przedstawienie jasełkowe w Stokrotkach

  aaaaaJak co roku, taki i w tym roku dnia 17.12.2014r. w grupie ,,Stokrotki” odbyło się spotkanie z okazji Świat Bożego Narodzenia. Dzieci od rana pomagały w strojeniu sali i ustawianiu stołów na przyjęcie swoich rodziców.

 • Rozstrzygnięcie I etapu konkursu

  Rozstrzygnięcie I etapu konkursu

  mikołajW grudniu bieżącego roku dzieci z Przedszkola Miejskiego w Chojnie wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Stefczyka. Najmłodsi mieli za zadanie przedstawić w formie pracy plastycznej swoje bożonarodzeniowe życzenie do św. Mikołaja.

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny

  bombkiWe wtorek 16 grudnia 2014 roku w naszym przedszkolu odbył się  kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się własnoręcznie wykonane przez dzieci uczęszczające na kółko plastyczne „Wesołe akwarele” i „Kleks” bożonarodzeniowe dekoracje, m.in.: choinki z szyszek, choinki z makaronu, stroiki, bombki, kartki itp.

 • Krasnale ubierają choinkę

  Krasnale ubierają choinkę

  chchDnia 16-go grudnia 2014 r. dzieci z grupy ,,Krasnale” wspólnie ze swoimi rodzicami i opiekunami wykonywały ozdoby świąteczne. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy. Największą popularnością ciszyły się styropianowe bombki, które samodzielnie ozdabiały cekinami, kwiatkami, wstążkami, kolorową kaszą manną. Wspólnie z dorosłymi wykonywały mikołaje i aniołki, które także zawisły na naszej choince. Dzieci wykazywały się pomysłowością i kreatywnością. Prześcigały się w pomysłach jeśli chodzi o rodzaj choinkowej zabawki. Wykonały także bardzo długi łańcuch, z kolorowych wycinanek, który z trudem zawiesiliśmy na choince. Ozdobą naszej sali stały się także pachnąc świętami, pyszne pierniczki, które wcześniej dzieci wypiekały z nauczycielkami. Świąteczny czas w naszej grupie wypełniony jest bardzo przyjemnymi zajęciami a także przeżyciami i wyczekiwaniem najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia.

  E. Myszogląd

  M. Lejman

  {pgslideshow id=347|width=500|height=400|delay=1000|image=L}

 • Opowieść wigilijna w Biedronkach