Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

XV Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

XV Gminna Zimowa Olimpiada Przedszkolaków

olimpiada 2O tym, że sport to zdrowie wiedzą już najmłodsze przedszkolaki. W Bajkowym Przedszkolu już od 15 lat dzieci rywalizują ze sobą podczas Zimowej Olimpiady. Tegoroczna impreza odbyła się 20 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Do sportowych konkurencji przystąpiło 5 drużyn dzieci sześcioletnich z naszej gminy oraz drużyna z zaprzyjaźnionego przedszkola z Landin w Niemczech. Jubileuszową olimpiadę zaszczycili goście, którzy mocno dopingowali małych sportowców. Obecna była burmistrz Gminy pani Barbara Rawecka wraz z zastępcą panem Marcinem Pisanko. Uroczystego otwarcia igrzysk dokonał znany lokalny sportowiec pan Wojciech Strelczuk. Po uroczystym wniesieniu znicza i flagi olimpijskiej oraz odśpiewaniu hymnu, wszystkie grupy rywalizujące ze sobą przywitały się okrzykiem oraz złożyły ślubowanie. Mali sportowcy mogli liczyć na doping młodszych kolegów. Dzieci z grupy Pszczółki wykonały taniec z pomponami, a Smerfy swoją obecnością wspierały i zachęcały do walki fair play. Dzieci startowały w takich konkurencjach jak: przekładanie szarfy, slalom hokejowy, toczenie piłki, bieg z paletką i lotką, rzuty woreczkami do celu. Poziom sportowców okazał się bardzo wyrównany, gdyż o kolejnych miejscach na podium decydowały pojedyncze punkty. Po wyczerpującej rywalizacji sportowej na podium stanęli:

 

I miejsce – SP Grzybno (13 punktów)

II miejsce – SP nr 2 oddział „A” – (12 punktów)

III miejsce – SP nr 1 (11 punktów)

- SP nr 2 oddział „B”

- Landin

- Krasnale z Bajkowego Przedszkola

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy oraz medale. Zwycięskie drużyny dodatkowo puchary. Dużą atrakcją i zaskoczeniem okazała się rywalizacja nauczycielek grup o puchar Dyrektora Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie. Panie konkurowały ze sobą w trzech konkurencjach i ostatecznie wygrała pani Gosia Okońska z naszego przedszkola. Puchar wręczyła pani dyrektor Dorota Stelmach. Pozostałe panie na pocieszenie zostały poczęstowane smacznym, dużym lizakiem. W przerwie miedzy konkurencjami dzieci mogły porozmawiać z obecnym sportowcem, który prezentował swoje wybrane puchary, medale i inne nagrody. Chętnie pozowały do wspólnych zdjęć. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał pan Marek Łągiewczyk wraz z uczniami goszczącej nas szkoły. Za wieloletnią pomoc w organizacji olimpiady pani dyrektor Adriana Salamończyk została przez nas nagrodzona piękną ramką ze zdjęciami z minionych olimpiad. Chyba był to dobry pomysł, gdyż bardzo się podobał i wzruszył panią dyrektor. Do zobaczenia za rok!

A. Stelmach
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.