Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Zdrowe zęby – ważna rzecz

Zdrowe zęby – ważna rzecz

ząbek„Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć" to projekt Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, którego celem jest promowanie wiedzy o zapobieganiu próchnicy. W tym projekcie nie mogło zabraknąć i naszego przedszkola. W związku z tym dzieci z grupy Muchomorki otrzymały przygotowane w ramach projektu ZOW NFZ materiały informacyjne służące upowszechnianiu wiedzy o profilaktyce próchnicy. Zawarte w nich zalecenia są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Starsze przedszkolaki z grup: Smerfy, Pszczółki i Krasnale uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji przygotowanej przez przyszłą panią stomatolog Aleksandrę Drzyzgę. Pani Aleksandra przekazała dzieciom niezbędną wiedzę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej. Starszaki mogły samodzielnie wypróbować technikę prawidłowego szczotkowania zębów, dowiedziały się również na czym polega praca stomatologa, co robić żeby mieć piękny zdrowy uśmiech, kiedy powinniśmy odwiedzić gabinet stomatologiczny. W czwartek 21 lutego 2019 r. zarówno młodsze jak i starsze dzieci zostały zaproszone na przedstawienie do grupy Krasnale, dzięki któremu dowiedziały się co może się stać jeżeli będziemy jedli za dużo słodyczy, dlaczego warto dbać o zęby, co jest nam potrzebne do utrzymania porządku w jamie ustnej. ,,Doktor Ząbek”, ,,Pani Szczoteczka” i ,,Kaczuszki” udzieliły niezbędnych rad swojemu niesfornemu koledze ,,Kaczorkowi”. Mamy nadzieję, że przedszkolaki zapamiętają jak najwięcej z tych aktywnych zajęć i będą się stosować do zaleceń dotyczących utrzymania pięknego i zdrowego uśmiechu.

M. Okońska
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.