Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Wizyta w pracowni krawieckiej

krawcowaDnia 13 marca 2019r. grupa Krasnale w ramach Programu Profilaktycznego Poznajemy Lokalne Środowisko wybrała się do Pracowni Krawieckiej. Tam bardzo serdecznie i ciepło przywitała nas Pani Hanna Gałuszka, która zapoznała przedszkolaków z zawodem krawcowej. Zaprezentowała dzieciom przedmioty, którymi posługuje się w codziennej pracy. Zademonstrowała pracę dwóch maszyn: do szycia. Dzieci były podekscytowane zręcznością i zwinnością pani krawcowej. Z ogromnym zaciekawieniem śledziły każdy ruch. Krasnale z pomocą pani Hanny wykonały woreczki na zabawki. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstała bluzka. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne ubrania. Przedszkolaki miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu szycia na maszynie, jak i spróbowania swoich sił w krawiectwie. Poznały wiele rzeczy potrzebnych do pracy takich jak: naparstek, szpulka nici, miarka krawiecka, nożyce krawieckie, oglądały różne dodatki krawieckie: guziki, szpilki, tasiemki, wstążeczki, koronki. W Pracowni znajdują się również stare maszyny do szycia, które wzbudziły spore zainteresowanie wśród przedszkolaków. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, dzieci miały mnóstwo pytań na które Pani Hanna chętnie odpowiadał. Być może jeden z Krasnali zostanie w przyszłości krawcem. Serdecznie dziękujemy Pani Hannie Gałuszce za ciepłe i miłe przyjęcie.   

M. Okońska

 

           


 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.