Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

II Przedszkolny Konkurs Recytatorski

rekrutacja27 marca 2019r. odbył się II Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom” dla dzieci 5 i 6- letnich. Wzięły w nim udział dzieci z grup: Stokrotki, Smerfy, Pszczółki oraz Krasnale. Wiersze dla dzieci bawią i uczą – w prosty i przystępny sposób oraz ukazują najważniejsze wartości – ośmieszając naganne zachowanie, a pochwalając dobre. W Polsce możemy poszczycić się wieloma znakomitymi mistrzami pióra, jak np. Adam Mickiewicz, Maria Konopnicka czy Ignacy Krasicki. Jednak najpopularniejszymi poetami tworzącymi dla dzieci byli Jan Brzechwa i Julian Tuwim. To oni stworzyli kultowe już teksty, np. „Kaczka dziwaczka” czy „Murzynek Bambo”. I właśnie te utwory między innymi zaprezentowali tegoroczni wykonawcy, których oceniała Komisja Konkursowa w składzie: wicedyrektor Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie – p. Sabina Cedro, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie – p. Teresa Błońska, bibliotekarka z oddziału dziecięcego Biblioteki Miejskiej w Chojnie - p. Krystyna Leddin. Ponieważ przyświeca nam temat 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podczas przerwy, w której jury udało się na naradę, każda z grup miała okazję wystąpić na scenie i zaprezentować swoje zdolności wokalne wykonując utwory o tematyce patriotycznej. Dzieci ubrane stosownie do okazji i tematu spotkania pięknie śpiewały: „Niech żyje orzeł biały”, „My jesteśmy Polakami”, „Hymn młodego patrioty” oraz „Bo to nasz kraj”. Następnie komisja konkursowa po trudnej debacie podała laureatów konkursu:

- I miejsceAleksander Lisowski„Gucio” Jan Kazimierz Siwek

- II miejsceEliza Kubowicz„Samochwała” Jan Brzechwa

- III miejsceWojciech Pawłowski„Psie smutki” Jan Brzechwa

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu za udział i wspaniałe prezentacje. Dziękuję również paniom nauczycielkom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie. Bardzo serdecznie dziękuję Pani kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie Teresie Błońskiej za wspólne przygotowanie konkursu oraz ufundowanie nagród dla laureatów konkursu. Dziękuję Radzie Rodziców Bajkowego Przedszkola Miejskiego za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Serdecznie dziękuję także Pani Dyrektor Centrum Kultury w Chojnie p. Barbarze Andrzejczyk za możliwość przeprowadzenia konkursu w pięknej sali widowiskowej na prawdziwej scenie oraz pracownikom Centrum Kultury, a zwłaszcza Panu Damianowi Rumbuciowi za kompleksową pomoc i przygotowanie nagłośnienia oraz grafikowi Panu Maciejowi Ostrowskiemu.

K. Gawlas


Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.