Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka Krasnali do Czelina

rentierDnia 31.05.2019r dzieci z grupy ,,Krasnale” udały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego do Czelina. Zwiedzając gospodarstwo dzieci powędrowały do zagrody reniferów, gdzie spotkały się z reniferem Rudolfem. Zobaczyły także dwie tchórzofretki: Felę i Ferdka oraz strusia, daniela i kucyki szetlandzkie. Duże zainteresowanie u dzieci wzbudził bardzo głośny osioł oraz rodzina dzików, którą mogli karmić chlebem. Od gospodarza dzieci dowiedziały się jakie warunki muszą być spełnione, aby zwierzę żyło i dobrze się rozwijało, w jaki sposób należy się nimi opiekować. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w wielu wspaniałych konkurencjach charakterystycznych dla najmłodszych mieszkańców Laponii - łowiły ryby, jeździły na sankach, na nartach, pokonywały tory przeszkód. Oczywiście wszystkie dzieci jeździły na kucyku. Po tej aktywności fizycznej mogły posilić się pieczonymi kiełbaskami i podpłomykami. To był dzień ogromnych wrażeń. Chociaż zmęczeni ale za to szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

E. Myszogląd
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.