Warsztaty edukacyjne w Pszczółkach

rybaDnia 05 czerwca 2019 r. dzieci z grupy VII Pszczółki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Łosoś i spółka – kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego”. Jest to projekt dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Warsztaty miały na celu kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody przez edukację. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami ryb zamieszkujących rzeki przymorskie woj. zachodniopomorskiego oraz bioróżnorodność dolin rzecznych. W trakcie trwania warsztatów wykorzystywane były wydane w ramach projektu książeczki – kolorowanki edukacyjne „Łosoś i spółka”. Dzieci uczestniczyły także w grze „Łososiowa przygoda”, która była uzupełnieniem książeczek. Tłem gry było dorzecze rzeki Parsęty i Regi, na której dzieci wspólnie z edukatorem zaznaczały różne przeszkody, które mogą napotkać ryby podczas swojej wędrówki, charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt występujące w dolinach rzecznych i inne ciekawe informacje. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały koszulkę z logo programu oraz kolorową grafiką oraz książeczkę edukacyjną.

M. Czerwonka