Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z bajką

ksiazka28 maja 2019 r. w przedszkolu - w ramach Bajkowego Tygodnia- odbyła się uroczystość pod hasłem „Książka moim przyjacielem – spotkanie z bajką”. Tegoż dnia w sali „Motylków” spotkały się dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Wspólne zabawy proponowane przez organizatów miały za zadanie zachęcić dzieci, by chętniej i częściej sięgały po książki. Na początku spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną i dowiedziały się, co było zanim pojawiła się książka (malowidłą naścienne, kamienne i gliniane tabliczki, zwoje papirusów) oraz jak wyglądały pierwsze książki a jak wyglądają teraz (e-booki, audiobooki). Następnie „Motylki” zaprezentowały inscenizację pt.: W bibliotece oraz układ taneczny do piosenki Książka to przyjaciel człowieka. Motylki przypomniały także, o jakich zasadach należy pamiętać korzystając z książek. Wszystkie dzieci podczas wspólnej zabawy oraz wykonując przygotowane zadania czy rozwiązując zagadki, wykazały się znajomością bajek i ich bohaterów. Bardzo szybko rozpoznawały bajki po fragmentach tekstu lub po fragmentach melodii bajek aniamowanych. Potrafiły ułożyć w calość pociętą na kawałki baśniową ilustrację. Radośnie tańczyły przy bajkowych szlagierach. Miejmy nadzieję, że spotkanie z książką było dla dzieci przygodą i że często będą z nich korzystać.

M. Brzoska

Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.