Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

             serce  

DRODZY RODZICE!

Nasze Przedszkole, jak co roku, bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. Pomyślmy o tych, którym zabrakło w życiu szczęścia i w tym wspaniałym, przedświątecznym okresie dajmy im wiele powodów do radości. Wspólnie mamy ogromną moc i możemy zmienić historię Pani Ewy.

Pani Ewa i jej historia

Pani Ewa (88 l) przeżyła życie zgodnie ze swoim sumieniem, nikomu nigdy nie wyrządzając żadnej krzywdy. Wcześniej ciężko pracowała na gospodarstwie, a także zajmowała się domem i dziećmi. Z czasem dzieci dorosły i opuściły rodzinne gniazdo, a później zmarł mąż. Od tego czasu pani Ewa żyje w coraz większym osamotnieniu. Z powodu pandemii ma bardzo ograniczony kontakt ze swoimi dziećmi i wnukami. Czasami odwiedza ją sąsiadka, by pomóc w domowych porządkach i zakupach. Z racji wieku, organizm pani Ewy coraz częściej odmawia jej posłuszeństwa. Aktualnie zmaga się z problemami reumatologicznymi, miażdżycowymi, zwyrodnieniem stawów i nadciśnieniem. W konsekwencji ciężkiej pracy na gospodarstwie, ma także problemy z poruszaniem się. Jedynym źródłem utrzymania pani Ewy jest emerytura w wysokości 1460,81 złotych. Po odliczeniu kosztów leków i opłaceniu wszystkich rachunków za mieszkanie, zostaje jej niewiele, przez co nie zawsze stać ją, by kupić żywność i inne podstawowe artykuły.

 

Piękno rodziny

Pani Ewa mimo trudności, samotności i chorób spowodowanych po części wiekiem, radzi sobie całkiem dobrze. Ma w sobie bardzo dużo chęci do życia i codziennie dziękuje Bogu, że może jeszcze sama podnieść się z łóżka, samodzielnie przygotować sobie śniadanie i je zjeść. Uwielbia wychodzić na swój mały, przydomowy ogródek, w którym sadzi i pielęgnuje kwiatki. Dzięki temu ma okazję porozmawiać z sąsiadami. Wcześniej pani Ewa w wolnym czasie bardzo lubiła szydełkować. Niestety z powodu wieku i pogorszenia się wzroku nie jest w stanie kontynuować tej pasji. Bardzo chciałaby poczuć się jeszcze komuś potrzebna. Marzy o kimś, kto mógłby pomóc jej w codziennych czynnościach, a przede wszystkim chciałby z nią porozmawiać, zrobić kawę i poświęcić jej trochę uwagi.

 

Podstawowe potrzeby Pani Ewy to:

1. Lodówka

Niska, nieduża. Ta, którą aktualnie posiada pani Ewa jest już stara i nie działa tak jak powinna tj. nie chłodzi żywności.

2. Środki czystości

Są to dość drogie rzeczy przez co, po zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb czasami nie wystarcza już pieniędzy na ich zakup.

3. Kołdra i poduszka

Pani Ewie marzy się kołdra podwójna lato - zima, bo ta, którą posiada ma już swoje lata, jest bardzo zużyta i wymaga wymiany. Kołdra 160x200cm, poduszka 70x80cm.

 

Szczególne upominki, które sprawiłyby ogromną radość:

Czajnik do użytkowania na kuchence gazowej

Pani Ewa nie ma czajnika - wodę gotuje w garnuszku.

 

Pozostałe potrzeby Pani Ewy:

Żywność trwała

m. in.: Herbata, Cukier, Mąka, Olej, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron.

Odzież

Getry (Przejściowe) - rozmiar: M, Spodnie (Całoroczne) - rozmiar: M,

Pościel

Poszwy – kołdra 160x200cm, poduszka 70x80cm, Prześcieradło.

Obuwie

Pani Ewie marzą się nowe ciepłe kapcie domowe – rozmiar 37.

 

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!

Otwórzcie Państwo swoje serca i pomóżcie nam uradować Panią Ewę angażując się we wspólną zbiórkę

 

Drodzy rodzice!!!

Ponieważ mamy utrudniony kontakt z powodu pandemii za pośrednictwem strony internetowej chciałybyśmy prosić o pomoc w spełnieniu marzeń pani Ewy. W porozumieniu z nauczycielkami podzieliłyśmy Państwa na kilka grup według potrzeb:

Składka na zakup małej lodówki:

Grupy: Muchomorki, Misie, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Stokrotki

Jeśli chcecie Państwo nam pomóc w zakupie lodówki prosimy o składkę do nauczycielek grup.

Środki czystości:

Grupa Biedronki

Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, szampon, płyn do płukania,, płyny czyszczace, mydło( żel myjący)

Żywnosć trwała

Grupa Żabki

Herbata, cukier, mąka, olej, kawa, ryż, kasza, makaron

Odzież

Grupa Smerfy

Getry, spodnie-rozmiar M

Obuwie-ciepłe kapcie domowe-rozmiar 37

Pościel-kołdra 160x200 cm, poduszka 70x80 cm, prześcieradło

Super prezent

Grupa Pszczółki

Czajnik do użytkowania na kuchence gazowej, pościel 160x200cm, poduszka70x80cm, prześcieradło, ręcznik.

Prosimy o dostarczanie produktów do nauczycielek grup do dnia 10.12.2020r.

Wiemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć. Z góry dziękujemy.

nauczycielki

grupy Krasnale

Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.