Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie wigilijne w gr. VIII

aaaaaWigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Oczekiwany i obchodzony bardzo uroczyście w domach, jak i w naszym przedszkolu. W grupie „Żabki” spotkanie wigilijne odbyło się 17 grudnia 2020r., niestety z uwagi na obowiązujące obostrzenia, bez udziału rodziców. W dniach poprzedzających uroczystość dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach. Wykonały m.in. łańcuch choinkowy, którym przystroiły piękną, żywą choinkę w sali, uczyły się tradycyjnych kolęd i pastorałek. Ale największą atrakcją i radością było ozdabianie świątecznych pierniczków oraz babeczek. Dzieci miały do dyspozycji mnóstwo kolorowych, różnorodnych posypek oraz pisaków z lukrem. Wykazały się wielkim talentem i pomysłowością. Gotowe ciasteczka, oraz inne smakołyki, gościły na wigilijnym stole, a także stały się słodkim upominkiem dla rodziców. W dzień Wigilii w grupie panowała atmosfera radości i oczekiwania. Dzieci przyszły odświętnie ubrane, co podkreślało podniosłość uroczystości. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Pomocny był świąteczny wystrój sali i scenografia – figurka Jezuska na sianku z opłatkiem, szopka, oświetlenie. Natomiast wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Po złożeniu życzeń dzieci zasiadły do odświętnie nakrytego stołu na słodki poczęstunek. Wielką radością były również prezenty od św. Mikołaja. Kultywowanie takich tradycji jest niezwykle ważne, gdyż nie tylko utrwala dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, ale również wzmacnia serdeczne relacje miedzy nimi. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w zorganizowaniu przedszkolnej wigilii.

K. Gawlas

A. Stelmach


Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.