Pieczemy świąteczne pierniczki

pierniczki 1115 grudnia 2020r. dla Smerfików był bardzo pracowity, bowiem tego dnia dzieci piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po upieczeniu zajęliśmy się dekorowaniem pierniczków. Na stolikach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, posypki, pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł w końcu czas na degustację. Pierniczki były pyszne.

J. Zalewska