Warsztaty - Jesienne cudaki

Dnia 25-go października 2019 roku, w wyniku wieloletniej współpracy, grupę Krasnale odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. Wizyta ta była nowym doświadczeniem dla naszych małych Krasnali, dlatego spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia się wszystkich uczestników oraz wspólnych zabaw integracyjnych, w celu bliższego poznania się. Następnie Pani Ewa zrobiła wprowadzenie do tematu, zadając pytania dotyczące zmian jesienią w przyrodzie i już można było podzielić naszych milusińskich na mieszane grupy i przystąpić do warsztatów pt. „Jesienne cudaki”. Dzieci pracowały w trzech zespołach, gdzie każdy z nich otrzymał zadanie do wykonania z różnorodnego materiału przyrodniczego. Pierwsza grupa tworzyła jeże z masy solnej oraz ziarenek słonecznika, goździków i ziela angielskiego, druga wykonała muchomory z kolorowego papieru i waty, natomiast trzecia stworzyła gąsienice z kolorowych, jesiennych liści. Wszystkie nasze „Jesienne cudaki” zostały umieszczony na blacie wyłożonym mchem, co pozwoliło stworzyć piękną jesienną makietę lasu. Zajęcia zakończyły się pamiątkowym zdjęciem, a Krasnale zaprosiły naszych gości do wspólnej zabawy zabawkami z naszej sali.

M. Worona-Kuras

Pasowanie na Krasnala

krasnal MARYSIAPasowanie na przedszkolaka to wspaniała uroczystość, która odbyła się w naszej grupie dnia 16.10.2019r. Od samego rana trwały przygotowania - szykowanie dekoracji, ustawianie i ozdabianie stolików, a po obiedzie przybywali pierwsi goście. Małe Krasnale przygotowały piosenki, wierszyki i tańce. Mimo wielkich emocji, które temu towarzyszyły udało się dzieciom wytrwać na scenie i nie pobiec do rodziców. Dla prawie wszystkich dzieci był to pierwszy, ważny występ na scenie przed osobami, które najbardziej kochają. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania poprzez dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym ołówkiem przez Panią Dyrektor Dorotę Stelmach. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Nie brakło oczywiście wspaniałego, pysznego tortu, który był słodkim zwieńczeniem tego niezwykłego wydarzenia.

E. Myszogląd

Wizyta strażaka

strażakW ramach programu profilaktycznego ,,Poznajemy Lokalne Środowisko" w dniu 09.10.2019r. gościł w naszej grupie strażak Daniel Kałużniak. Pan Daniel jest zawodowym strażakiem w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, działa również w Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Na co dzień prowadzi zajęcia strażackie dla najmłodszych w naszym regionie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale rówinież na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków. Krasnale poznały sprzęt niezbędny w pracy każdego strażaka. Dowiedziały się do czego potrzebny jest miedzy innymi radiotelefon, czujnik bezruchu, czy hełm. Miały możliwość uruchomienia ręcznej syreny strażackiej. Pan Daniel wspólnie z dziećmi utrwalał poznane wcześniej nazwy poprzez zabawę ,,Co się schowało". Na zakończenie każde z dzieci mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju strażackim. To była super lekcja, za którą Panu Danielowi serdecznie dziękujemy.

M. Okońska

Wizyta w kuchni

kucW ramach programu profilaktycznego ,,Poznajemy Lokalne Środowisko" dzieci z grupy Krasnale w dniu 30.09.2019 r. odwiedziły przedszkolną kuchnie. Miały okazję poznać wszystkie panie kucharki pracujące w naszym przedszkolu. Dowiedziały się jak powstają pyszne obiadki i jak dużo produktów jest potrzebnych do przygotowaniu przedszkolnych posiłków. Pani Diana pokazała dzieciom niezbędny sprzęt potrzebny w kuchni. Dzieci zauważyły, że jest on o wiele większy niż ten, który używamy w domu. Odwiedziliśmy także przedszkolny magazyn. Krasnale były zaskoczone ilością zapasów zgromadzonych na półkach. Mamy nadzieję, że ta wizyta zwiększy apetyt u naszych przedszkolaków.

M. Okońska

Sałatka owocowa

owoce  11Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Przez cały tydzień opowiadaliśmy o owocach - o budowie, smaku i drzewach z których pochodzą. Dlatego też dzieci, na koniec tygodnia, postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy, czy dlatego, że ozdobiliśmy ją odrobiną bitej śmietany? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

E. Myszogląd