Opowieść wigilijna dla babci i dziadka

babuniaW kalendarzu jest wiele ważnych świąt, ale wszyscy wiemy, że 21 i 22 stycznia to dni wyjątkowo dla nas szczególne. Jest to czas, w którym możemy wyrazić wdzięczność naszym Babciom i Dziadkom m. in. za ich obecność, pomoc, opiekę, miłość, hojność czy poświęcony czas. Krasnale również wiedzą, że tym wyjątkowym osobą należą się podziękowania dlatego dnia 21 stycznia 2020 r. w naszej grupie została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Obchody rozpoczęliśmy od pokazu przedstawienia pt. „Opowieść wigilijna”, gdzie dzieci wcieliły się w rolę aktorów prezentując przepiękne, nastrojowe i wzruszające sceny. Następnie nauczycielki zaprosiły wszystkich do obejrzenia drugiej części artystycznej, podczas której dzieci dokonały pokazu swoich talentów muzycznych i recytatorskich, składając życzenia i śpiewając piosenki dedykowane Babciom i Dziadkom. Po zakończeniu części artystycznej Krasnale pięknie i głośno odśpiewały „Sto lat”, na salę wjechał przepiękny i kolorowy tort, a dzieci udały się do stolików, aby wraz ze swoimi dziadkami móc integrować się i wzmacniać więzi rodzinne podczas wspólnego poczęstunku. Kiedy już zszedł stres związany z występami, a brzuszki były pełne od tortu i owoców, można było oddać się zabawie i przyjemności, dlatego wszystkie Krasnale oraz chętne Babcie i Dziadkowie wzięli udział w konkursach przygotowanych przez nauczycielki. Uroczystość zakończyło wręczenie naszym gościom własnoręcznie zrobionych przez dzieci upominków. Wszyscy świetnie się bawili, a na twarzach dzieci, Babć oraz Dziadków widać było zadowolenie i wzruszenie towarzyszące obchodom tych wyjątkowych i szczególnych świąt.

M. Worona-Kuras

Spotkanie wigilijne w Krasnalach

aa aaDnia 19.12.2019r. grupa Krasnali gościła w swojej sali niesamowitych gości, którymi byli rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu wigilijnym pod postacią aniołków, diabłów i członków rodziny. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, co bardzo cieszyło dzieci. Był także wspólny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, życzenia świąteczne i prezenty dla gości. Nie odbyło się także bez wizyty Mikołaja, który swoją osobą i prezentami sprawił dzieciom wiele radości. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze i było wprowadzeniem do magicznej atmosfery świątecznej. W tym miejscy serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci i poczęstunku na tę uroczystość.

E. Myszogląd

Spotkanie z panią leśnik

lesnikW ramach programu profilaktycznego ,,Poznajemy Lokalne Środowisko” w dniu 25.11.2019r. dzieci z grupy Krasnale miały możliwość uczestniczenia w lekcji przyrody. Dzięki pani leśnik Katarzynie Chwalińskiej nasza sala zamieniła się na chwilę w prawdziwy las. Na początku spotkania pani Kasia zaprezentowała swój mundur, a następnie opowiedziała o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki oglądały plansze z leśnymi zwierzętami i uczyły się rozpoznawać gatunki zwierząt po odgłosach. Potem umieszczały figurki zwierząt na leśnej planszy. Krasnale dowiedziały się nie tylko jakie odgłosy wydają zwierzęta ale również gdzie możemy je spotkać. W następnej części lekcji mieliśmy okazję poznać wybrane gatunki grzybów. Przedszkolaki rozpoznawały i segregowały grzyby jadalne i nie jadalne. Dziękujemy Pani Kasi za tą niesamowitą i pełną wiedzy podróż po lesie.

M. Okońska

Wizyta w Klubie Seniora

babcia i wnukDo bardzo wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń w naszej grupie doszło w dniu 15.11.2019r. Krasnale w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora odwiedziły Chojeński Klub Seniorów. Nasi najmłodsi aktorzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne. Po występie złożyli wszystkim seniorom życzenia i wręczyli drobne upominki. Dzieci spotkały się z cudownym przyjęciem w nagrodę za swój występ otrzymały słodki poczęstunek. Wizyta był dla przedszkolaków prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

M. Okońska

Warsztaty - Jesienne cudaki

Dnia 25-go października 2019 roku, w wyniku wieloletniej współpracy, grupę Krasnale odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. Wizyta ta była nowym doświadczeniem dla naszych małych Krasnali, dlatego spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia się wszystkich uczestników oraz wspólnych zabaw integracyjnych, w celu bliższego poznania się. Następnie Pani Ewa zrobiła wprowadzenie do tematu, zadając pytania dotyczące zmian jesienią w przyrodzie i już można było podzielić naszych milusińskich na mieszane grupy i przystąpić do warsztatów pt. „Jesienne cudaki”. Dzieci pracowały w trzech zespołach, gdzie każdy z nich otrzymał zadanie do wykonania z różnorodnego materiału przyrodniczego. Pierwsza grupa tworzyła jeże z masy solnej oraz ziarenek słonecznika, goździków i ziela angielskiego, druga wykonała muchomory z kolorowego papieru i waty, natomiast trzecia stworzyła gąsienice z kolorowych, jesiennych liści. Wszystkie nasze „Jesienne cudaki” zostały umieszczony na blacie wyłożonym mchem, co pozwoliło stworzyć piękną jesienną makietę lasu. Zajęcia zakończyły się pamiątkowym zdjęciem, a Krasnale zaprosiły naszych gości do wspólnej zabawy zabawkami z naszej sali.

M. Worona-Kuras