Dnia 23 kwietnia 2024 roku swoje święto miała książka. Z okazji Światowego Dnia Książki dzieci z grupy Krasnale wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie. Przedszkolaki na miejscu przywitała Pani Bibliotekarka, która oprowadziła je po bibliotece, opowiedziała co to jest biblioteka i jak należy się w niej zachowywać. W celu rozbudzenia zainteresowań czytelniczych, dzieci miały okazję zobaczyć różne egzemplarze książek i posłuchać czytanych przez Panią Bibliotekarkę ciekawych opowieści o Kubusiu Puchatku. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z zamiarem, że powróci do niej z rodzicami, aby wypożyczyć książki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

M. Bigus