14 czerwca 2024r. dzieci z grupy „Żabki” uczestniczyły w XXIII Polsko – Niemieckiej Olimpiadzie Przedszkoli zorganizowanej w Strausbergu. Dzieci pełne emocji z niecierpliwością wyczekiwały wyjazdu. Był to dla nich pierwszy przedszkolny wyjazd autokarowy bez rodziców za granicę. Olimpiada odbyła się w niemieckim Parku Sportu i Rekreacji. Udział wzięło 36 ośmioosobowych drużyn, w tym 5 z Polski. Po uroczystym rozpoczęciu Olimpiady i prezentacji grup dzieci wzięły udział w siedmiu dyscyplinach. Był to bieg slalomem z „naładowaną” taczką, sprint, rzut piłką lekarką, skoki w worku, slalom z piłką gimnastyczną, bieg z hulajnogą, duża sztafeta na zakończenie. Przedszkolaki odważnie podjęły się wszystkich zadań pamiętając o zasadach fair play, ale przede wszystkim była to dla nich świetna zabawa. Żabki dopingowały się nawzajem, na każde ukończone zadanie reagowały brawami, podskokami, śmiechem. Nagrodą za udział były złote medale dla wszystkich uczestników oraz dyplomy dla poszczególnych drużyn. Ponadto dzieci otrzymały koszulki z logo Olimpiady, czapki oraz maskotki. Po całym dniu wspaniałych wrażeń cali i zdrowi wróciliśmy do przedszkola. Jestem bardzo dumna z mojej drużyny i ogromnie się cieszę, że udział w tej Olimpiadzie sprawił młodym sportowcom tak dużo radości.

K. Gawlas