Dzieci z grupy „Muchomorki” wraz z nauczycielką Magdaleną Podleśną w roku szkolnym 2024/2025 przystąpiły do 3 edycji Ogólnopolskiego Projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Organizatorem i autorem projektu jest mgr Daria Bakowicz-Ryżyk oraz Przedszkole Baśniowa Kraina w Dobiegniewie. Projekt został objęty patronatem wydawnictwa Media Rodzina. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych, poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wykonywanie zadań w oparciu o serię książek autorstwa Anity Głowińskiej o znanej wszystkim przedszkolakom sympatycznej Kici Koci i jej przyjaciołach.

M. Podleśna