W dniu 25 września 2024 roku w grupie „Muchomorki” odbyły się bardzo interesujące, całkiem inne niż zwykle zajęcia gdyż poprowadzone zostały przez Pana Bartosza Tołłoczko – Ratownika medycznego. Na samym początku Pan Bartosz wytłumaczył dzieciom na czym polega praca ratownika. Szczegółowo omówił zasady udzielania pierwszej pomocy, zapoznał ze specjalistycznym sprzętem oraz umundurowaniem ratownika. Następnie przedszkolaki ćwiczyły zasady prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia. Zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi oraz obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek. Dzieci miały możliwość bandażowania swoich głów, rąk i nóg. Największą atrakcją była możliwość wejścia do wnętrza karetki pogotowia. Dzieci były zachwycone w momencie gdy pan Bartosz uruchomił sygnały świetlne oraz dźwiękowe. W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Bartoszowi Tołłoczko za wizytę w naszym przedszkolu, poświęcony czas i podzielenie się jakże ważną wiedzą teoretyczną oraz praktyczną w zakresie pomocy przedmedycznej.

M. Podleśna