Na początku października Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie przyłączyło się do akcji „Dorzuć misie” organizowanej przez Fundację STS należącą do partnera Pogoni Szczecin – bukmachera STS. Beneficjentem tejże akcji jest Adaś Orlik, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Inicjatywa polegała na dostarczeniu przez kibiców maskotek, które po gwizdku kończącym pierwszą połowę wylądowały na murawie stadionu. Fundacja STS postanowiła przekazać gwarantowane 10 000 zł oraz dodatkowo 1 zł za każdą rzuconą maskotkę. Następnie pluszaki zostaną przekazane innym potrzebujących dzieciom z regionu. Nasze przedszkolaki przez cały tydzień października przynosiły do przedszkola maskotki, którymi już się nie bawią. Dzieci spisały się na medal. Uzbieraliśmy kilkanaście ogromnych worków, które zapełniły cały bagażnik busa. Pluszaki zostały dostarczone w sobotę, 5 października do punktu odbioru tj. do Funshopu Pogoni w Szczecinie przez Panią Paulinę Dzierżawską i Pana Oskara Króla – rodziców Lili z grupy „Muchomorki”. Akcja została sfinalizowana w dniu 6 października 2024r. na stadionie Pogoni Szczecin podczas meczu Portowców z drużyną Piast Gliwice. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę spotkania wszystkie zebrane maskotki zostały wyrzucone na murawę stadionu. Pani Ania Skiba nauczyciel grupy „Misie” była na meczu osobiście. Z wielkim zapałem wyrzucała maskotki na murawę. Dodatkowo relacjonowała całe wydarzenie, wykonała mnóstwo pamiątkowych zdjęć oraz nagrała filmiki. Pozostała część naszej przedszkolnej załogi oglądała mecz po drugiej stronie ekranu. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim naszym przedszkolakom i ich rodzicom za podzielenie się zabawkami. W szczególności dziękujemy P.U.P. POMOT za użyczenie busa oraz dziękujemy Pani Paulinie Dzierżawskiej, Panu Oskarowi Król, a także małej Lili w dostarczeniu pluszaków do punktu odbioru w Szczecinie. Jesteście Państwo wspaniali!

Koordynatorki akcji:

A. Skiba, M. Podleśna, A. Koksanowicz