Dnia 09.10.2024r. grupa Słoneczka zaprosiła funkcjonariuszy policji do swojego przedszkola. Tego dnia postanowiliśmy podzielić się wiedzą z naszymi koleżankami i kolegami z grupy Stokrotki oraz Jeżyki. Panie policjantki przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem “Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się: jak bezpiecznie poruszać się po chodniku i prawidłowo przechodzić przez jezdnię; jakie znaczenie mają sygnalizatory świetlne oraz znaki drogowe; dlaczego warto nosić elementy odblaskowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność na drodze jest ograniczona; jakie zasady obowiązują podczas korzystania z przejść dla pieszych, zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej. Policjantki zaprezentowały także praktyczne przykłady jak reagować, gdy nie ma chodnika i trzeba iść poboczem, jak należy zachowywać się podczas jazdy samochodem, przypominając o konieczności korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość zadawania pytań, a także wzięcia udziału w symulacjach obrony przed ugryzieniem psa. Funkcjonariusze zademonstrowali również elementy swojego wyposażenia i opowiedzieli o codziennej pracy Policji. Podczas całego dnia towarzyszyła nam „Kicia Kocia”, która bacznie przyglądała się wszystkim zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem na drodze. Wizyta policjantów była bardzo pouczająca i spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci.

P. Faluta

A. Koksanowicz