W dniach od 04.10. 2024r. do dnia 11.10.2024r. w grupie Jeżyki, w ramach projektu Sensosmyki, pod patronatem czasopisma Bliżej przedszkola, odbywały się zajęcia polegające na polisensorycznym poznawaniu jesieni. Celem, realizowanego w tym roku szkolnym projektu jest dostarczenie dzieciom przedszkolnym oraz ich wychowawcom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów, a także wpłyną na rozwój mowy. Podczas zajęć przedszkolaki zmysłami wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku poznawały jesień. Dzieci uczestniczyły w zbieraniu kasztanów, żołędzi, szyszek, wykonywały i smakowały sałatkę owocową, robiły także ziemniaczane ludziki oraz poznawały, smakowały i wąchały przyniesione przez siebie warzywa. Zajęcia były bardzo ciekawe, pobudziły nasze zmysły co jest najlepszym sposobem przekazywania cennych informacji o tym – co nas otacza.

E. Myszogląd