W roku szkolnym 2024/2025 dzieci z grupy Jeżyki wraz ze swoimi paniami realizują międzynarodowy projekt edukacyjny pt. “Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”. Celem projektu to kształtowanie postaw szlachetności, kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne, integracja zespołu przedszkolnego oraz współpraca placówek oświatowych. Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, przestrzegania zasad zdrowego żywienia oraz dbania o przyrodę. Pomoże i wytłumaczy naszym przedszkolakom, jak być dobrym człowiekiem, jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą.

Projekt uwzględnia podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025 w zakresie edukacji prozdrowotnej, a także rozwijania u dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych.

A. Dzierzba