Dzieci z grupy I „Muchomorki” w roku szkolnym 2024/2025 przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Organizatorem projektu jest mgr Daria Bakowicz – Ryżyk oraz Przedszkole Baśniowa Kraina w Dobiegniewie. Projekt został objęty patronatem wydawnictwa Media Rodzina. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych, poprzez utożsamianie się z bohaterami książek oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wykonywanie zadań w oparciu o serię książek autorstwa Anity Głowińskiej o znanej wszystkim przedszkolakom sympatycznej Kici Koci i jej przyjaciołach. Na początku września grupa „Muchomorki” wykonała pierwsze zadanie z projektu. W związku z tym, iż całkiem niedawno skończyły się wakacje dzieci z grupy „Muchomorki” już tzw. „Średniaki” (tak siebie dumnie nazywają) postanowiły przypomnieć sobie, a zarazem zapoznać Kicię Kocię ze wszystkimi pomieszczeniami przedszkola. Oprowadziły maskotkę po swojej sali, omówiły wszystkie jej kąciki. Pokazały szatnię ze swoimi szafeczkami i znaczkami. Odwiedziły panią sekretarkę, panie kucharki, a także pana konserwatora. Dzieci zapoznały Kicię Kocię z grupowym kodeksem przedszkolaka, zobowiązały się jego przestrzegać. Na dowód tego złożyły swój podpis w postaci indywidualnego stempelka – kciuka umoczonego w farbie na papierowym muchomorku ze swoim imieniem. Następnie, poinformowały Kicię Kocię jak wygląda schemat ich dnia w przedszkolu. W dalszej kolejności przedszkolaki zaśpiewały Kici Koci swoje ulubione piosenki oraz radośnie bawiły się z maskotką przy użyciu kolorowej chusty animacyjnej. Na koniec zajęć „Średniaki” z wielkim zaangażowaniem wykonały przestrzenną pacynkę oraz pomalowały sylwetę Kici Koci paluszkami umoczonymi w farbie. Był to dzień pełen wrażeń z nową przyjaciółką z projektu. „Muchomorki” już nie mogą doczekać się kiedy będą realizowane kolejne zadania z projektu.

M. Podleśna