,,Kiedy pomagamy innym,

pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro,

które dajemy zatacza koło i wraca do nas.”

Flora Edwards

W związku z występującymi powodziami w Polsce, Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie w akcie solidarności przyłączyło się do zbiórki darów. W pierwszej turze zbieraliśmy suchą żywność, konserwy, ubrania, koce oraz środki higieniczne. Natomiast w drugiej zbieraliśmy latarki, baterie, powerbanki, rękawice gumowe i nitrylowe, rękawice robocze, duże worki na śmieci oraz artykuły do sprzątania. Dzieci ze wszystkich grup z ogromnym zaangażowaniem pomagały w pakowaniu darów. Segregowały przyniesione produkty według kategorii, wkładały do odpowiednich kartonów, zaklejały taśmą pudła oraz umieszczały nasze przedszkolne logo. Wszystkie dary w trybie pilnym zostały przekazane powodzianom. Udział przedszkolaków w tejże inicjatywie umocnił maluchów w przekonaniu, że zawsze trzeba okazywać wsparcie i pomoc wobec tych, którzy jej potrzebują. Zapewne powyższe działanie było dla dzieci wspaniałą lekcją niesienia dobra.                     W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom za wielkie serce!

Koordynatorki akcji:

A. Brzoska, A.Dzierzba, M.Podleśna